כריסטיאנו חוגג 31 / דור רומנו


כתב: צוות האתר | תאריך: 05/02/2016

כבר בשנה שעברה כשהחליף קידומת הוא היה מתוסכל. אבל אם יש מישהו שיכול לנצח את הביולוגיה, כמו שהוא מנצח את כולם במגרש - זה כריסטיאנו רונאלדו(31), שיהיה במזל טוב!

אני זוכר כאילו זה היה אתמול - ה-11 ביוני 2009. יוצא מהבגרות בכימיה ומקבל SMS מחבר אדיש וקהה רגשות שבדר"כ לא שולח - 'כריסטיאנו רונאלדו!!@!@' וטריליון סימני קריאה. שוב זה קורה - ריאל מדריד קונה את השחקן הטוב ביותר בעולם, והפעם הקורבן היא מנצ'סטר יונייטד.
הלאה ל-6 ביולי. הברנבאו מתפוצץ ב-80 אלף איש, ואין משחק היום. השחקן הטוב ביותר בעולם מוצג רשמית במדי ריאל מדריד. '1,2,3 - האללה מדריד' הוא אמר כשהוא מנשק את הסמל(על כך אפשר להתווכח) והכניס את הברנבאו לטירוף שלא היו בו גם בימי אליפות.

מודה, לקח לי זמן להתחבר אליו. חיכיתי שנה עד שקניתי חולצה של כריסטיאנו בריאל מדריד, ובהתחלה היה קשה לי לקבל שכריסטיאנו לקח את מס' 7 - כי מבחינתי החולצה הזו שייכת רק לאחד - המלך ראול.

להתחיל להזכיר את כל הרגעים הגדולים זה פשוט לא הוגן. שחקן שהפך אותנו לאדישים כשהוא מגיע ל-50 שערים בעונה וזה קורה כבר 6 שנים. אמרו עליו שהוא נחנק נגד ברצלונה - ואז הוא כבש בגמר גביע המלך עם כל הלב, וכעבור שנה ניצח במו רגליו את הקלאסיקו בקאמפ-נואו וסימן בתנועת הרגעה - "אני פה, זה שלנו" - אחת האליפויות המוצדקות בהיסטוריה של הליגה. בהמשך הוא כבש בעוד קלאסיקו, ועוד קלאסיקו, ועוד קלאסיקו והפך לסיוט של ברצלונה. הגול נגד מנצ'סטר יונייטד בנגיחה כמו בסרטים. וכמובן 17 שערים רק בליגת האלופות, לא יאומן. כריסטיאנו הגיע בדיוק בשביל זה, וכשזכה בלה-דסימה על אדמת פורטוגל(הייתי שם!) ביום ההיסטורי של ריאל מדריד - זה היה כל-כך...מדהים. הבכי המרגש שלו בכדור הזהב כשהמשפחה נמצאת 'ביציע' וצופה בו.

כריסטיאנו רונאלדו גם מסמל את ריאל מדריד. הביטחון העצמי והשחצנות, התשוקה לניצחון, החשיבה שהוא הכי טוב. ללא עבודה קשה הוא לעולם לא היה מגיע לאן שהגיע. נוח לקטול אותו. לשפוט בחומרה את כל הבעות הפנים שלו, הציטוטים שלו, חוסר הפרגון שלו לעתים. אם תרצו או לא - הוא כבר אחד מהגדולים בהיסטוריה.

העונה הוא משחק חרא, ועדיין - קשה להמר נגדו. הוא השחקן שאני רוצה שיקבל את הכדור מול השוער בקלאסיקו, בחצי גמר צ'מפיונס. ואסור פשוט אסור לשכוח את כל מה שנתן. אוטוטו 350 שערים בפחות משבע שנים. מלך השערים של המועדון הגדול ביותר בהיסטוריה של הכדורגל.

אשתקד כריסטיאנו כבר עבר הסווה מוחלטת לחלוץ, ופחות תורם למשחק השוטף. רק 'רגל מסיימת' - אבל הטובה בהיסטוריה. הוא כבש 61 שערים במדי ריאל מדריד(שיא). לצערו, זה לא לווה בהצלחה קבוצתית. כמה נוח למתוח עליו ביקורת ארסית, כאילו כדורגל זה טניס, ולדבר על ארון התארים הצנוע בתקופתו במדריד. אנשים שוכחים שריאל מדריד מתמודדת מול ברצלונה הגדולה בהיסטוריה. ועם כל שחקן אחר במקומו- זה היה לא כוחות. ריאל מדריד תמיד שם, קרובה. בשנה האחרונה היא רשמה טריליון ניצחונות רצופים וגם בעונת הדסימה כבר הובילה את הטבלה והייתה בעמדה מצוינת. עם כריסטיאנו רונאלדו היא כבר מובילה 1-0 'במנהרה', לפני המשחק, וכמעט 90% ממשחקי הליגה כבר לא מעניינים בשנים האחרונות, כריסטיאנו מנצח אותם לבדו. חשוב לזכור מה היה לפניו, ובעיקר להגיד תודה שזכינו לראות אותו משחק. בחולצה הלבנה.

עדיין לא מסכם, גם אם זו עונתו האחרונה בקבוצה. יש עוד מטרות, כמו הגביע עם האזניים הגדולות. "האהבה שלכם מחזקת אותי. השנאה שלכם הופכת אותי לבלתי-ניתן לעצירה". 344 שערים יש לו בריאל מדריד ב-328 משחקים, מספרים של פיפה. אלה היו 550 מילים. בסה"כ בקריירה הוא כבש 521, אבל אתם יודעים - העונה לא הסתיימה..