ההבטחה של זידאן: ריאל מדריד שוב במאבק האליפות


כתב: צוות האתר | תאריך: 03/12/2019

זינדין זידאן הבטיח - וקיים: ריאל מדריד חזק במאבק האליפות. במארקה השוו בין העונה הנוכחית לבין השנתיים האחרונות והזכירו כי המאמן שאמר שהזכייה באליפות ב-2016/17 היא התואר הגדול בקריירה שלו, הצהיר אשתקד: "הדבר החשוב ביותר הוא הליגה. בשנה הבאה זו תהיה המטרה העיקרית שלנו - לזכות באליפות". זו היתה האובססיה שלו, הוא לא נח לרגע. ברור שבמועדון הזה המקום השני הוא כישלון, אבל ריאל נותנת פייט גדול. העונה שעברה איומה ונוראה, הכתובת הייתה על הקיר, אבל הנפילה הגדולה הגיעה עוד קודם לכן כאשר אלופת אירופה הגאה איבדה את הדרך ב-2017/18 ואמרה שלום לכתר בשלב כה מוקדם. נכתב שזו הייתה הסיבה שזידאן עזב. הקבוצה הנוכחית מתחברת יום אחר יום ונכנעה רק פעם אחת העונה - נגד מאיורקה (1:0), משחק שאחריו הגיע המפנה.  לעת עתה, המטרה הושגה.

ריאל מדריד מחזיקה במאזן 9:4:1 לאחר 14 מחזורים, 31 נקודות בדומה לברצלונה, ואוטוטו הקלאסיקו. ריאל עמדה כבר בפני משחקים קשים במיוחד כמו הפיחואן בו היא תמיד מתקשה וניצחה 0:1 משער של קארים בנזמה, והדרבי (תיקו 0:0) ואפילו הלה סרמיקה והבלאידוס הם לא טיול. איבודי נקודות מאכזבים כמו נגד ויאדוליד בבית (ריאל הובילה משער מאוחר וספגה שער עוד יותר מאוחר) ובטיס (תיקו 0:0 לפני הפגרה) יכלו לשנות כל התמונה. בשנה שעברה האיומה ריאל ניצחה רק שבע פעמים, המאזן היה כזה: 7-2-5, כלומר 23 נקודות בלבד, מקום חמישי בטבלה ופער של חמש מהמוליכה על אף שברצלונה פתחה את העונה לא מספיק טוב. ריאל נקלעה לרצף שחור עם ז'ולן לופטגי.

אבל העונה ההיא - אינה מדד, זה ברור. ריאל פתחה את 2017/18 עם שלישייה קלה בריאזור ללא כריסטיאנו רונאלדו המושעה והיה נראה שהיא משדרת עסקים כרגיל, אלא שולנסיה סחטה 2:2 בסנטיאגו ברנבאו למרות משחק מצוין של ריאל (ובעיקר מרקו אסנסיו שכבש פעמיים), ריאל מעדה נגד לבאנטה בבית (1:1) ונקלעה ללחץ עצום כשרשמה הפסד בכורה במחזור החמישי נגד בטיס בברנבאו בעוד בארסה של ארנסטו ואלוורדה פתחה חזק והפער היה בלתי מחיק. ריאל ההיא רשמה מאזן 8:4:2 שאינו מספיק. לקבוצה הנוכחית עדיין יש בעיות בהתקפה, כמובן, אך היא כבשה 30 שערים שזה יותר מעונתו האחרונה של כריסטיאנו. עוד נכתב שריאל הוכיחה בניצחונות קלים כמו על אייבר בחוץ או במשחקים כמו באלאבס - את האופי הנחוץ.

וברשותכם, השוואה לעונת הדאבל 2016/17.  ריאל פתחה עם ארבעה ניצחונות ליגה די קלים (כולל 0:3 באנואטה) ויחד עם הריצה מעונת הבכורה של זיזו - השוותה את רצף הניצחונות ההיסטורי של בארסה של פפ גווארדיולה (16). לאחר מכן נקלעה לתקופה לא טובה של שלוש תוצאות תיקו אך הגיבה עם שישייה נגד בטיס בבניטו ויאמרין ורצה לשישה ניצחונות רצופים עד לקלאסיקו בקאמפ נואו, שם סרחיו ראמוס כבש שער דרמטי בדקה ה-91 ומנע הפסד. ריאל הוליכה את הטבלה אז במאזן נקי מהפסדים: 10-4-0, כשהיו לה שש נקודות יתרון על פני ברצלונה. הגרף המלא: שלוש העונות האחרונות