פדה ואלוורדה האריך את חוזהו עד 2025


כתב: צוות האתר | תאריך: 28/11/2019

המארקה מצטרף לדיווח מה-ABC אמש (נחשב למקור אמין) ונראה שחסר רק אישור רשמי. פדה ואלוורדה, הקשר האורוגוואי בן ה-21 שמציג יכולת נפלאה העונה וכבש את מקומו בהרכב של זינדין זידאן - האריך את חוזהו עד 2025 (בארבע שנים נוספות) עם 'סעיף שחרור גלאקטי' - 750 מיליון יורו. 'פדה התפוצץ בחודשיים וחצי האחרונים', נכתב במארקה. כל משחק הפך למופע של עוצמה וגם כדורגל. הוא כבש העונה שני שערים והוסיף שני בישולים (אחד מהם נגד פ.ס.ז') ב-12 הופעות (754 דקות) והקבוצה לא הפסידה באף משחק בו פתח בהרכב.

נכתב שבברנבאו מעולם לא היו ספקות לגבי יכולתו ושזמנו יגיע (על אף שבפתיחת העונה לא נהנה מקרדיט בזמן שאיסקו וחאמס שיחקו), ורוצים להרחיק אותו מכל קבוצה אחרת. המועדון נפגש עם נציגו חררארדו ראביידה.

בטור דעה ב-AS נכתב שזידאן התעקש על פול פוגבה שוב בקיץ אבל פלורנטינו סרב, הוא הביט במה שקורה "בבית", באבולוציה של ואלוורדה, שחקן שרבים לא ראו בו משהו מיוחד, רק אלברו בוניטו הבקיא בקסטיליה, התעקש שהוא שווה את זה, לחש על אוזנו של הנשיא. נכתב שואלוורדה איטנליגנטי, הולך בכל הכוח, מקריב מעצמו. האנרגיה שלו מדבקת, שהוא השחקן השני הכי חשוב בשינוי שעברה הקבוצה (רק הזאר לפניו)

במארקה בחרו בו למצטיין במשחק נגד פ.ס.ז' ונכתב שהוצאתו הייתה מיותרת ושהתשואות הגדולות שקיבל עם החלפתו הסבירו הכל, שהוא מעולה בשני צידי המגרש. מן הסתם, ואלוורדה מחזיק בחוזה ארוך טווח ביחס לחבריו. לקאסמירו וטוני קרוס חוזים עד 2023 וללוקה מודריץ' רק עד תום העונה הבאה. 

בנושא אחר, במארקה הציגו את הנתונים מהמשחק נגד פאריס סן ז'רמן - 75 אלף אוהדים הגיעו לראות את ריאל מדריד. נכתב שבשנה האחרונה האצטדיון התרוקן ולעתים כמות הקהל הייתה איומה - סביב ה-50 אלף אוהדים. אלא שהסנטיאגו ברנבאו שוב מקום שמח. בשנה שעברה רק ארבע פעמים ריאל הצליחה לחצות את רף 70 אלף האוהדים - בשני הקלאסיקוס (ליגה וגביע), בדרבי נגד אתלטיקו ובמשחק ההדחה נגד אייקס בשמינית הגמר. העונה זה קרה כבר שלוש פעמים. הברנבאו מלווה את הקבוצה ברגעים הטובים שלה.

לסיום: זינדין זידאן רשם ציון דרך קטן עם משחקו ה-178 על הקווים - כמו ז'וזה מוריניו ועלה למקום החמישי במספר המשחקים כמאמן. הצרפתי ניצח 119 פעמים (למוריניו היו 128 נצחונות ו-30 שערי זכות יותר, 475 לעומת 445) ורשם עוד 37 תוצאות תיקו ו-22 הפסדים, הוא רחוק שני ניצחונות מליאו בינהאקר ההולנדי. רק ויסנטה דל בוסקה שאימן אותו ומיגל מוניוס האגדי מקדימים את הצרפתי במספר המשחקים. כמובן שבמספר התארים זיזו שזכה בתשעה - שני רק למיגל מוניוס (14).