שער המארקה: בנזמה יקבל הצעה לחוזה חדש


כתב: צוות האתר | תאריך: 22/11/2019

קארים בנזמה עד 2023| המועדון יציע לחלוץ הצרפתי להאריך את חוזהו בשנתיים נוספות (עד שיהיה בן 35 וחצי) יחד עם שדרוג בשכר, דבר לא שגרתי לשחקן שחצה את גיל 30, וכך יהפוך למשתכר הגבוה בקבוצה בצוותא עם סרחיו ראמוס וגארת' בייל. שיחות בנושא כבר החלו. נכתב שקארים עצמו, שפתח את העונה בסערה (אולי הכושר הטוב בקריריה שלו) כמובן לא משחק במדי הנבחרת וממעט להיפצע - לא לחוץ לגבי חידוש החוזה ורוצה כמובן לפרוש בריאל מדריד אך רק בתנאי שירגיש שהוא מסוגל לתרום ברמה הפיזית ולהמשיך ברמה הטובה ביותר וימשיך להרגיש חשוב. הוא עצמו לא היה מבקש שדרוג לעולם. חוזהו שודרג בפעם האחרונה ב-2017 אז חתם עד 2021. ליון כמובן מפנטזת, כפי שאמר ז'וניניו, שהחלוץ יפרוש במדיה. אפילו פ.ס.ז' פוזלת לכיוונו. כמובן שמוזכר בכתבה שפלורנטינו תמיד הגן עליו גם בימים החלשים ביותר שלו בלבן.

קצת מהראיון של אדן הזאר ל-לאקיפ הצרפתי: אדן הזאר: "החודשים הראשונים כאן לא היו כפי שציפיתי אבל זידאן היה רגוע ואמר לי להישאר שמח". הוא מדבר גם על הביקורת שספג: עודף משקל? זה נכון. כשאני בחופשה - אני בחופשה, אחרת לא הייתי..הגעתי ל-80 קילו אבל הורדתי הכל תוך שבועיים". הקשר מספר שיכל להגיע עוד כשהיה שחקן ליל אך העדיף את אנגליה ושזיזו התקשר אליו כבר ביורו 2016 "יהיה טוב אם תבוא!", ושדחה כמה וכמה פעמים הצעתו מפ.ס.ז' משום שלא רצה לחזור לליגה הצרפתית ובטח לא לקבוצה אחרת. על ריאל מדריד: "כשאתה מגיע לחדר ההלבשה של ריאל אתה מרגיש שהכל סביב הניצחון. האוהדים תמיד מזכירים לך כמה גביע אירופה חשוב. זו התרבות המדהימה של המועדון".

ב-AS התייחסו שוב לגארת' בייל: "ווילס, גולף ולבסוף - ריאל מדריד", ובכתבה אחרת נכתב: "הכי פחות מכריע". הוא פתח את העונה מצוין אבל דעך, לא מעט בגלל הפציעות וכל שאר הבעיות. בשורה התחתונה אחרי 16 משחקים יש לו רק שני שערים ושני בישולים. בשנה שעברה בשלב הזה היו לו כבר שישה שערים ושישה בישולים. בהיעדרו של בייל, אגב, ריאל ניצחה ארבעה משחקים, סיימה בתיקו והפסידה פעם אחת, יחס שערים 1:16, כך שלא ממש התגעגעו אליו. ב-2015/16 בייל נעצר גם כן לאחר צמד נגד בטיס במחזור השני בליגה אך בישל חמישה שערים באותו השלב.  ב-2016/17 כבש שבעה שערים ובישל עוד ארבעה. עוד הזכירו כי לגבי אותה עונה בייל סבל מהיעדרות של 84 ימים והחמיץ 18 משחקים. בסה"כ לא היה זמין 421 ימים מאז הגיע לריאל - 14 חודשים, והפסיד 91 משחקים. הוא צפוי להיכלל בסגל לקראת סוסיאדד אך לא ברור אם יפתח בהרכב.

בנושא אחר הזכירו כמובן לקראת המשחק נגד ריאל סוסיאדד בסנטיאגו ברנבאו - כי שם החלה הנסיקה האמיתית של ויניסיוס עם כל הכבוד למשחקי הגביע נגד מלייה או משחק חסר חשיבות נגד צסק"א בליגת האלופות. רונאלדו הברזילאי אגב אמר עליו, מעבר לכך שהיה שמח לקבל אותו בהשאלה: "הוא הציל את ריאל מדריד בעונה שעברה מכישלון ענק". ויניסיוס פתח בהרכב באותו ערב לאור העדרם של גארת' בייל ומרקו אסנסיו ושיחק טוב, היה פעלתן וגם היה ראוי לפנדל. הוא לא אכזב. בכתבה נכתב שויניסיוס חוזר "לקילומטר האפס" וכאילו צריך להתחיל הכל מההתחלה. נכתב שריאל הייתה רחוקה ממאבק האליפות אבל לברנבאו כן הייתה סיבה להתאהב. ויניסיוס לא הצליח לתרום דבר מאז.עם סולארי הוא רשם 26 משחקים, 1610 דקות (57.7%) וכבש שלושה שערים והוסיף 12 בישולים. עם זיזו למשל הוא רשם 14 הופעות, שער ובישול בודד, 568 דקות כלומר 31.5%