פרשת גארת' בייל


כתב: צוות האתר | תאריך: 21/11/2019

גארת' בייל העפיל ליורו עם נבחרת ווילס ועורר סערה. לא רק ששחקן הכנף לא הצליח להשלים אימון מלא במדי הקבוצה ופתאום היה כשיר בנבחרת (פעם אחת שיחק שעה ובמשחק השני השלים 90 דקות) - בסיום המשחק הוא שר, קפץ ורקד עם הדגל המיוחד שהכינו לו האוהדים - "ווילס, גולף ומדריד - בסדר הזה". אוהדי ווילס החלו לשיר את זה ביציע, זכר לביקורת של פדג'ה מיאטוביץ' על בייל. השחקן עצמו התראיין עוד לפני המשחק נגד הונגריה ואמר בחיוך: "אנחנו אוהבים את האוהדים, הם השחקן ה-12 שלנו, לא מובן מאליו שהם מגיעים לתמוך בנו כל כך רחוק".

היום (חמישי) בייל הופיע בולדבבאס, התאמן כרגיל ללא בעיות ולפי הדיווחים עשוי אף לפתוח בהרכב נגד ריאל סוסיאדד (לא שיחק כזכור מאז הניצחון על גראנדה ב-5 באוקטובר). לפי המארקה במועדון לא יכנסו למלחמה עם בייל. זינדין זידאן החליט להתייחס אליו כמו אל עוד כל שחקן בסגל. שלום-שלום באימון, מזל טוב על ההעפלה ליורו והוא ילקח בחשבון בתוכניות המקצועיות כל עוד יהיה בריא, אך רק בחורף נדע האם המועדון שוקל עזיבה מוקדמת שלו. 

מה שבטוח שבספרד העניין עורר סערה. בשער המארקה נכתב: "חסר כבוד, לא צודק, כפוי טובה, בסדר הזה", ועוד הוסיף שהוא לא ראוי להיות חלק מריאל מדריד והמדרידיסימו. בסקר ב"מארקה", בו הצביעו למעלה מ-90 אלף אוהדים, 71% השיבו שזה מביע חוסר כבוד כלפי המועדון שלו. 20% חושבים שמדובר במחווה חמודה במהלך אופוריה ו-9% הנותרים טענו שזו טעות אמוציונלית. דימיטאר ברבאטוב אמר בעצמו שבייל נהג בטיפשות ואסור היה לו לנהוג כך| בשער ה-AS היו אף יצירתיים יותר: "בייל עשה לעצמו עוד חור" עם דימיון רב של תמונת גולף והסמל של ריאל, ונכתב כי זידאן והמועדון חוששים מתגובה קשה של הקהל. תומאס רונסרו כתב טור דיעה: "הצעיף שלי בשביל בייל הוא - Out, Out, Out".

רובן חימנס כתב טור דעה במארקה: "בייל לעולם לא יהיה אגדה במדריד". נכתב שבייל לעג לקבוצה שלו, שמשלמת לו המון כסף מאז שהגיע ושלא יופתע שהקהל ישרוק לו בוז. "היה לו מספיק כישרון ברגליים כדי לגרום לאור שלו לזרוח במשך שנים ולהשתלט על ההובלה לאחר עזיבתו של כריסטיאנו רונאלדו, אך מה שראינו ממנו זה מסע ייסורים אטי. בסיפור הזה תמיד יהיה אבל". "בייל סחט את הסבלנות של ריאל מדריד עד תום. עם כל הכבוד לשער במאסטייה, הצ'ילנה (מספרת) בקייב, הגול בדסימה, ארבעה גביעי אירופה, אבל הוא לא מכבד אף אחד, ולכן הוא לא יכלל בזיכרון ולא יהיה בהיכל התהילה. האגדות יהיו קארים בנזמה, מרסלו, לוקה מודריץ'. אבל לא גארת' בייל. ריאל מדריד חיכתה יותר מדי זמן עם שחרורו.

במארקה קיבצו מיטב דעות מצד פרשני האתר והעיתון. קרלוס גונזאלס כתב: 'אין דרך חזרה' ושהוא לא צריך להיכלל יותר בסגל. הגישה שלו לועגת למועדון ולאוהדים וזה רק יזיק לקבוצה. מכירתו מורכבת והשחקן חייב להתאמן עם הקבוצה שמשלמת לו טוב מאוד, אך הוא חייב מנגד להישמע להוראות של זידאן. 'אם הייתי זידאן - לא הייתי מזמן אותו עד סוף העונה. שיהיה ביציע ויהיה לו מספיק זמן לחשוב על גולף והיורו המגניב בקיץ'. מיגל אנחל גארסיה חושב "זה נגמר - צריך למכור אותו בחורף". "זה היה צריך להיגמר הרבה יותר מוקדם, בקיץ שעבר, אבל כעת הוא לא יכול לשחק אפילו עוד דקה במדריד. האוהדים עייפים ממנו וכבר לא יסלחו לו. ריאל מצליחה די טוב בלעדיו עכשיו ואין לה זמן לכבות שריפות. 'תודה על הכל גארת', אתה חייב להיות אסיר תודה למועדון שתמיד הגן עלייך - למרות הפציעות, למרות ההתבטאויות העלובות של הסוכן. הוא תרם לריאל - אבל ריאל תרמה לו יותר'. פאבלו דיאס היה מתון יותר - "ריאל חייבת להיות חכמה. ברור שהוא לא ימשיך מעבר לעונה הנוכחית אך הוא עדיין נכס. יש צורך בשיחת הרגעה, וזידאן הוא הטוב ביותר בניהול חדר ההלבשה ואגו של כוכבים. הוא היה גיבור בשלושת הזכיות הרצופות. ואם בייל יכבוש גם העונה שער מכריע?