מסיבת העיתונאים של זידאן ומרסלו לקראת גלטסראיי


כתב: צוות האתר | תאריך: 05/11/2019

המגן הברזילאי מתרגש לקראת משחקו המאה בליגת האלופות ומדבר על הביקורת שספג (חורחה ואלדאנו), המאמן התייחס בעיקר לגארת' בייל ואמר שהוא רוצה שיישאר עד לסיום העונה.

מרסלו: 

מאה משחקים בליגת האלופות. "זה כבוד גדול, מרגש להיות מסוגל לשחק כל כך הרבה משחקים במועדון הגדול בעולם ובבמה כה יוקרתית. מאז שהגעתי למדתי הרבה, זו גאווה ואחריות. אני מאוד שמח ומקווה שיהיה משחק נהדר". כשנשאל על המשחק עצמו אמר: "אני חושב שזה בהחלט גמר. משחקים כאלה הם הטובים ביותר עבור שחקן, כל אחד רוצה לקחת בהם חלק. עלינו לנצח כדי לשפר את המצב שלנו, ברור שאנחנו רוצים להעפיל לשלב הבא. אנחנו יודעים שיהיה משחק קשה. נצא כדי לנצח. אנחנו מצפים למשחק הזה, אין שום בעיית מוטיבצייה".

הביקורת של חורחה ואלדאנו. "מה שאמרתי זה מה שאמרתי. אני תמיד מכבד אנשים ויש לי כבוד אליהם. אני מדבר בזהירות ולא חושף שמות. בין אם אתה אוהב שחקנים או מאמנים ובין אם לא - יש דברים שאתה אומר והם עלולים לפגוע. לפעמים אני מרגיש שאין את הכבוד הזה שאתה מצפה לו. מצד שני הביקורת הזו יכולה לשמש גם כמוטיבצייה גדולה".

ואלדנו: "הדברים שלי הם הדברים שלי. היה לי הרבה כבוד לא לחשוף כשאני מדבר על אנשים. אני מאוד זהיר עם הדברים האלה. בין אם אתה אוהב או לא כמה דברים פוגעים בכדורגלנים ובמאמנים ... אני חושב שלפעמים אין את זה סוג של כבוד, הם דברים שאני אומר, לא שום דבר שממציא אותם, הם דברים שאני מספר על חיי, אני תמיד מקפיד להזכיר מישהו ובזמן לא הזכרתי אותו מתוך כבוד, אני לא מתקן, הבהרתי מאוד דברים מסוימים שיכולים לפגוע, יכולים לשמש מוטיבציה. ביקורת יכולה להניע אותך הרבה יותר. "

מחליף בעונה שעברה. "אני לא חושב שהייתי מחליף, לא שיחקתי הרבה משחקים, אבל שיחקתי יותר מאחרים. אני במצב הרבה יותר טוב מהעונה שעברה, עבדתי קשה בשביל זה. מעולם לא ראיתי את עצמי כשחקן הרכב בלתי מעורער, ולכן לא הרגשתי בשנה שעברה שאני שחקן ספסל. כדי לזכות בתארים אתה לא יכול לחשוב מחשבות כאלה, שום דבר לא מובטח".

האם ליגת האלופות מרגשת יותר מהליגה. "זה תלוי במשחקים. כל משחק הוא שונה. זכינו ארבע פעמים בליגת האלופות תוך חמש עונות. מנגד, אני כאן כבר 13 שנה ולא זכיתי במספיק אליפויות. אבל הסמל של ריאל מדריד על החזה זה משהו שכל ילד חולם עליו. אני משחק באותו החשק בשתי המסגרות האלה ובכלל בכל משחק".

הלחץ בריאל מדריד. "בהתחלה זה היה קשה יותר אבל תמיד יש לחץ. זה המחיר שאתה משלם כשאתה משחק במועדון הטוב בעולם. רובצת עלייך אחריות עצומה. הלחץ, אבל, הוא לא רק בכדורגל, בכל עבודה קיים לחץ, אבל מסוג אחר. כשסיפרתי על החרדה לקראת הגמר נגד ליברפול הייתה לזה מטרה - רציתי להראות לאוהדים שלנו שאנחנו כמוהם - גם אנחנו בני אדם, גם לנו יש בעיות ופחדים".

זינדין זידאן:

לקראת המשחק הקרוב - אשלייה או אחריות. "קצת מכל דבר, משניהם. אשליה כי אנחנו משחקים בבית לעיני הקהל שלנו, ואחריות משום שאנחנו מודעים למצב ואנחנו חייבים לעשות משחק נהדר".

בייל זומן לנבחרת ווילס לאחר הפציעה, האם המאמן היה רוצה שהוא יוותר כמו חאמס ויישאר במדריד. "אנחנו לא קבענו את זה, מה שחשוב הוא שהשחקן יהיה בסדר. הוא עדיין לא מתאמן כרגיל והוא לא מוכן. אבל זו זכותם. אנחנו לא נכנסים לתאריכים של פיפ"א. אין לנו ספק שבייל הוא הראשון שסובל. הייתי רוצה שהוא יישחק במדי הקבוצה אבל זה לא קורה. הוא יגיע כי הוא זומן וככה זה צריך להיות. אני לא מכיר את השיחה בין גיגס לבייל. כרגע הוא לא זמין. מה שחשוב לי זה מה שיהיה טוב עבור השחקן. גם הוא מוטרד מזה, תהיו בטוחים".

הגישה של בייל. "הגישה שלו לא מפריעה לי, אני מדבר גם אל הקהל שלנו. השחקן הוא הראשון שסובל, הוא רוצה להיות איתנו. אם הוא לא כשיר הוא לא ישחק שם. אני חושב שהמצב כזה: הוא נפצע במדי הנבחרת, חזר לכאן ולא התאושש. הוא רוצה להתאושש ולשחק. האוהדים צריכים להיות חיובי. גם אמרו שאני לא אוהב את בייל - איזה שטויות. אסור להגיד דברים שקריים. אני רוצה שהוא יישאר עד סוף העונה, זה מאוד ברור. הוא רוצה להמשיך בריאל".

מערכת היחסים עם בייל. "יש לנו קשר בסדר, אנחנו מברכים אחד את השני ב-'בוקר טוב' כל פעם. אנחנו לא קרובים מי יודע מה אבל לא קרה דבר. הוא שחקן טוב מאוד. אתם - העיתונאים, צריכים להפסיק לומר את אותו הדבר, למשל שהוא עזב לפני סיום המשחק נגד בטיס. גם בתקופתי כשחקן זה קרה. מה שחשוב זה שהוא תמך בחבר'ה במחצית. הוא מחויב. הוא רוצה לראות את הקבוצה מנצחת כמו כולם".

המצב של חאמס. "זה די דומה למה שקורה עם בייל. הוא עדיין לא בריא. זה מעצבן, אבל זה תהליך יום-יומי. אני לא יכול להגיד לכם בידיוק מה מצבו ומה יש לו. אני מקווה שהוא יחזור מהר. אני רוצה את כל השחקנים שלי איתי. אני מעדיף לשבור את הראש בקביעת הסגל כשיש לי אפשרויות רבות מאשר את המצב הנוכחי".

מסר לאוהדים: "אנחנו תמיד צריכים את האוהדים שלנו, הם תמיד איתנו. אני מבקש מהם לתמוך בנו תמיד, גם ברגעים הקשים שעוד יהיו. השחקנים צריכים את זה. איתם מאחורינו אנחנו טובים יותר".

ההחלטות של ה-VAR. "אני בטוח שהפיתרון הזה הוא חיובי, זה משהו שהגיע כדי לשפר את המשחק, ואת הספורט, אבל אני לא מסכים עם ההחלטות ומקווה שה-VAR יעשה את עבודתו בצורה טובה יותר בהמשך. יש גם דברים שתלויים בפרשנות של השופט. טעויות כנראה תמיד יהיו אבל אני מקווה שיהיו פחות  ואני אהיה הוגן - לפעמים אני לא מרוצה. ראיתי נגיעת יד ברורה שלשום (במשחק נגד בטיס - פדל).  ה-VAR הגיע כדי שהכל יהיה ברור יותר ובינתיים זה לא ככה".