פדה ואלוורדה בראיון


כתב: צוות האתר | תאריך: 05/11/2019

פדה ואלוורדה הפך לשחקן חשוב מאוד בריאל מדריד מודל 2019/20. הקשר שפרץ בעונה שעברה תחת סנטיאגו סולארי (ערך את הופעת הבכורה נגד ויקטוריה פלזן כשז'ולן לופטגי עוד היה המאמן), כבש את מקומו גם השנה. הוא שיחק בשמונה משחקים וגולת הכותרת הייתה העובדה שקיבל אשראי בדרבי נגד אתלטיקו מדריד. בראיון לאתר הרישמי של המועדון הוא מספר איך החלום הפך למציאות, על חבריו לקבוצה וגם על הרגע לו הוא מחכה - לכבוש שער.

"נלחמתי הרבה כדי להיות כאן, אני, משפחתי, החברה שלי שעוזרת לי בהרבה דברים. עברתי הרבה מאוד קרבות. אני מודה לכולם על מה שעשו בשבילי וזה הזמן להתקדם עוד. זה משהו מדהים לשחק בקבוצת על כזו בגיל 21. אני מנסה ליהנות מהזמן ולנצל אותו תמיד ולא שוכח לעולם מניין באתי".

האופי: "אני ביישן מחוץ למגרש אבל על כר הדשא לא דופק חשבון ורוצה לבלוט. אני תמיד אנסה לעשות את המיטב עם הסמל והחולצה האלה, אין ספק בכך. אני עצבני, ללא ספק, זה צריך להיות שם, צריך לצאת לכר הדשא עם הכל. לפני הדרבי נגד אתלטיקו מדריד, כשידעתי שאהיה ב-11 - הייתי עצבני מאוד, התרגשתי. קאסמירו שאל אותי אם הכל בסדר ואמרתי לו 'לא', אבל הוא ראה את היד שלי רועדת".

זכרונות: "אני זוכר שתמיד שיחקתי באורוגוואי, יצאתי החוצה לשחק עם החברים שלי והכל קרה כל כך מהר. נהנתי לשחק בפיינרול ולא יכולתי לדמיין שאגיע לקבוצה כמו ריאל מדריד. הסמל הזה מאלץ אותך להמשיך לצמוח ולהשתפר כל הזמן. אני מקווה שהחלום הזה לא ייגמר לעולם. ההתחלה בפיינרול הפכה אותי לאדם טוב יותר ללא ספק".

התקופה בקסטיליה: "ניסיתי ליהנות מהרגע, ללכת ולהתאמן, להיות בחדר ההלבשה, להיות שותף בהכל, ליצור קשר עם חבריי לקבוצה. תמיד הייתי מודע לכך שיכול להיות שיסתכלו עליי גם בקבוצה הראשונה".

על סנטיאגו סולארי: "היה לנו מכנה משותף - תחושת הדרום אמריקאים. הוא קלט אותי היטב כשהגיע, עזר לי מאוד". על המעבר לדפורטיבו לה קורוניה: "הייתי עצוב, אתה אף פעם לא רוצה לעזוב את ריאל מדריד. דיברתי עם הסובבים אותי והבנתי שיהיה לי קשה עד בלתי אפשרי לקבל דקות בקבוצה. החלטתי ללכת, עזבתי הכל, את התדמית הלוחמת. נתתי הכל אבל המטרות של הקבוצה שלי לא הושגו לצעריי" (דפור ירדה).

לכבוש במדי ריאל: "זה יהיה יום מיוחד להבקיע עם ריאל מדריד, כמובן שזה יעזור לקבוצה. זה לא משנה אם קארים יכבוש או קורטואה. אולי אוכל להבקיע ממרכז המגרש". על הופעת הבכורה: "אני זוכר שהתקשרו אליי, לא יכולתי להאמין, זה היה לילה שלעולם לא אשכח".

החזרה לריאל מדריד: "חזרתי לקבוצה שזכתה הרבה מאוד פעמים בליגת האלופות אבל קיבלו אותי יפה מאוד כמו כל שחקן. זה מילא אותי שמחה וגאווה. אני רוצה להדגיש את טוני ולוקה שעזרו לי מאוד וזה לא מובן מאליו, הם לא היו חייבים לעשות את זה. כל השחקנים בקבוצה הם כמו אחים גדולים".

היום-יום בולדבבאס: "אני מגיע ואוכל אורחת בוקר כמו כולם. אני משתדל לדבר עם רוב השחקנים, בעיקר עם קאסמירו. אנחנו צוחקים ביחד, הוא תמיד מתקן אותי, הוא כמו אבא בשבילי. אני לומד מכולם, בעיקר ממנו בזמן האימונים אני נותן את המקסימום אבל כמובן שיש שחקנים שבולטים יותר. טוני קרוס לא אמבד אף כדור. כיף להתאמן יחד עם שחקנים כאלה". כשנשאל על השחקנים אמר: "אני תמיד מרגיש את ראמוס, הוא קפטן במלוא מובן המילה. הוא מדבר בטון מסוים ומשדר כוח אבל יודע גם לתת לך חיוך, הוא אישיות".

התואר הראשון: "אליפות העולם למועדונים, זה היה מרגע, התואר הראשון ואני מקווה שהראשון מבין רבים. זכיתי בתואר ועמדתי שם לצד שחקנים שהערצתי וצפיתי בהם בטלוויזיה. אני שאפתן ורוצה להמשיך לזכות בתארים נוספים רבים במועדון הזה".

הופעת הבכורה בנבחרת: "זה הגיע בזכות הרבה לחימה. לילה מיוחד. בימים הקודמים היה קשה לי לישון כי המאמן טאברס כבר בחר את ההרכב והיו עצבים במשך כמה ימים. יכולתי לנצח וגם להבקיע, והתרגשתי גם מזה שראיתי שהרבה שמחו בשבילי".

הכדורגל: "אני נהנה ומנצל כל רגע ממנו. מדברים איך באורוגוואי חיים כדורגל. כילד זה כל הזמן מעסיק אותך. זה הדבר הכי טוב שקרה לי ואני תמיד מסביר את זה לילדים. צריך לשמור על קו, אישיות, להילחם אך גם לחייך, אין כמו לראות ילדים מחייכים. לא צריך להאמין לכל אחד".

למה ריאל מדריד: "ובכן זו כנראה תהיה תשובה ארוכה מאוד. זו פשוט אחת הקבוצות הגדולות ביותר. הכל בקבוצה הזו כל כך גדול ומפואר ומרשים. אי אפשר להגיד 'לא' לריאל מדריד. באורוגוואי ריאל מדריד נראית כמו חלום, משהו בלתי ניתן להשגה. קשה מאוד להגיע לכאן. אני משחק עבור כולם. כולנו אחים. אני בטוח שיש הרבה שאוהדים ריאל מדריד ומפרגנים לי".

עמדת הקשר בריאל: "אני לא חושב שזה מורכב. אם הגעת לכאן וזה תורך - זה משום שיש לך את האיכויות לכך ואתה צריך ליהנות מזה. תמיד צריך לדעת ליהנות על אף האחריות. תמיד להיות עם הערכים שהמועדון נותן לך, לתת את המקסימום".

עצה מההורים: "אין משהו מיוחד אבל בהחלט היו הרבה שיחות, הם העבירו לי את הערכים הנכונים, דחפו אותי קדימה כל הזמן. אמא שלי דחפה אותי לבחור בתשוקה הגדולה שלי בזמן שאבא שלי חשב שאני צריך ללמוד. אני שמח על המשפחה שיש לי ואעשה הכל עבורם, הם תמיד שם כשדברים לא מסתדרים".

האמביציה והקשר עם זידאן: "עם הסמל הזה, של ריאל מדריד על החולצה, אתה לא יכול להסתפק במועט. אני רוצה לנצח תמיד ולגבור על כל מה שעומד בדרך. כאדם אני רוצה להמשיך לצמוח וככדורגלן יש לי עוד הרבה מה לתת. זידאן?  "אנחנו שמחים שהוא המאמן, ברור שזה טוב. הוא עזר לי ותמיד דחף אותי 'לא להסתתר' אלא לקחת אחריות ולהראות את כל מה שיש לי".

עוד בריאל מדריד, בספרד נכתב על הקושי הגדול של הקבוצה בבעיטות חופשיות. דני סבאיוס היה האחרון שכבש לזכותה בכדור חופשי - זה קרה בחודש ינואר. בחמש השנים האחרונות כבשה ריאל מדריד 14 שערים בלבד מתוך 191 בעיטות חופשיות. ליאו מסי, לבדו, כבש 28 שערים מ-257 ניסיונות. גם כריסטיאנו רונאלדו לא שלט בתחום בעונותיו האחרונות בלבן בהן הציג נסיגה גדולה, ונשאלת השאלה מי צריך לבעוט, כשצריך לקחת בחשבון שגארת' בייל רוב הזמן פצוע וחאמס רודריגס לא תמיד ישנו. מעבר להם, גם סרחיו ראמוס וטוני קרוס נכלל בין האפשרויות של סקר המארקה, כמו גם איסקו.