ריאל מדריד מציגה: יותר "מאופסת" מתמיד


כתב: צוות האתר | תאריך: 04/11/2019

14 משחקים רשמה ריאל מדריד של זינדין זידאן העונה. היא כבשה 24 שערי ליגה, פחות משניים בממוצע למשחק אך גרוע מכך - בארבעה משחקים היא לא הצליחה לכבוש בכלל, כפי שראיתם נגד בטיס ביום שבת האחרון. ובאחוזים: 28.57%. אי אפשר לברוח מזה: מאז עזיבתו של כריסטיאנו רונאלדו, הסקורר הטוב ביותר בהיסטוריה של המועדון, ריאל מדריד לא מצליחה לכבוש, לא מטילה אימה. בעונה שעברה היא לא הצליחה לכבוש ב-13 מ-57 משחקיה (22.8%), ויחד עם העונה - 17 משחקים ללא שער זכות מתוך 71 - 23.94% בממוצע. עם כריסטיאנו ו-50 השערים מדי עונה, ריאל לא הצליחה לכבוש רק ב-8.86% ממשחקיה. בסה"כ ריאל לא כבשה ב-46 משחקים מתוך 519 בעידן רונאלדו, אם כי כמובן שהוא לא שיחק בכולם אלא ב-450 מהם, כך שהבדיקה לא מהימנה במאה אחוז.

ב-AS הלכו ובדקו את המספרים של ריאל בכל עונה ועונה. גם אני גדלתי על קבוצה שכובשת כל הזמן. אמנם לא כל ערב היה כמו ה"שירה בתנועה" נגד מנצ'סטר יונייטד ב-2002/03, הן בברנבאו (1:3 מדהים) והן באולד טראפורד (כבשנו מתי רק התחשק לנו), אבל ריאל מדריד הייתה מזוהה עם התקפה. תספוג שלושה אבל תכבוש ארבעה. גם בעונת האליפות של פאביו קאפלו הקבוצה יצאה מהבונקר והתחילה לכבוש ולכבוש בסיום העונה.

כמובן שיש גם בעייה בטור המבקיעים. על פניו הרבה שחקנים כבשו אך זה לא מספיק. קארים בנזמה עומד בציפיות עם שבעה שערים אך השניים שאחריו הם טוני קרוס עם שלושה שערים וסרחיו ראמוס עם שניים שזה לא תפקידם העיקרי. רודריגו כבש פעמיים וזו הפתעה נעימה אבל גארת' בייל לדוגמא תרם שניים בלבד, אדן הזאר ולוקה יוביץ' כבשו שער בודד.

והרי המספרים. בעונת הבכורה של כריסטיאנו, ריאל לא כבשה ב-7 מתוך 48 משחקים - 14.58%. השיא המטורף היה בעונת 2016/17 כחלק מרצף ההבקעות המטורף. ריאל כבשה בכל 60 משחקיה. בעונת האליפות עם ז'וזה מוריניו ריאל לא כבשה רק בשלושה משחקים מתוך 58 - 5.17% והמספרים היו טובים מאוד גם בשנתיים לאחר מכן (4 משחקים בלבד ללא שער ב-2012/13 מתוך 61 משחקים - 6.55%| ו-4 משחקים בלבד ללא שער ב-2013/14 מתוך 60 משחקים - 6.66%). בעונתו האחרונה של כריסטיאנו ריאל לא כבשה רק בשישה מתוך 62 משחקים - 9.67%.

במארקה העלו כתבה בדיוק עם אותו הכיוון. "צילו של כריסטיאנו רונאלדו ממשיך לרחף מעל הסנטיאגו ברנבאו", נכתב שם על רקע גרף עשיר מאוד שכולל גם את אחוזי ההבקעה מהבעיטות לשער. בהשוואה לליגות הגדולות באירופה, ההתקפה של ריאל מדריד מדורגת רק במקום ה-22 כשהיא כובשת כל 52 דקות בממוצע. בספרד ברצלונה (33 שערים) ו-ויאריאל (25 שערים) מקדימות אותה.

 

בנושא אחר, בספרד כתבו על "תעלומת חאמס ובייל". השניים לא הופיעו באף אחת מ-13 תמונות האימונים וככל הנראה לא ישחקו גם במשחק החשוב נגד גלאטסראיי בליגת האלופות ביום רביעי. בייל פתח את העונה בסערה עם בישול במחזור הפתיחה, צמד נגד ויאריאל ובהמשך תרם בישול גם נגד גראנדה, אך לא שיחק מאז שנפצע במדי ווילס. הוא המריא ללונדון באישור המועדון ומאז לא התאמן. לגבי חאמס, שהמריא לקולומביה באישור המועדון לכבוד לידת בנו השני, ב"מארקה" נכתב כי סיים את המשחק נגד סביליה בפיחואן עם בעיות שרירים, שיחק פצוע ומאז לא יכל עוד. הוא מתאמן כרגיל אך במשחקים האינטנסיביים סובל מכאבים. הוא מאוד רצה להוכיח את עצמו ולא ויתר. המועדון לא הוציא הודעה רשמית אך ההערכות הן שיהיה כשיר לחלוטין רק בעוד שבוע - בפגרת הנבחרות. השניים סופגים ביקורות. בספרד נכתב על בייל "אל תשכנעו אותי שהוא פצוע", והופנתה אצבע מאשימה כלפיו על כך שאינו מכבד את המועדון. גם הוא וגם חאמס עזבו את הברנבאו עשר דקות לסיום המשחק האחרון ונכתב שעליהם להרוויח מחדש את הקרדיט אצל זידאן.