כותרות העיתונים הבוקר


כתב: צוות האתר | תאריך: 03/11/2019

ריאל מדריד החמיצה  הזדמנות גדולה להשתלט מחדש על פסגת הליגה הספרדית כשלא ניצלה את ההפסד של ברצלונה. עם התיקו נגד בטיס בסנטיאגו ברנבאו ורשמו הישג מפוקפק כשלראשונה בהיסטוריה לא כבשה בשלושת משחקי בית רצופים בליגה נגד יריבה כלשהי. זה היה משחק ליגה שלישי העונה בו הקבוצה של זידאן לא כובשת מתוך 11. מאז שחזר אל הקווים, הצרפתי לא הצליח לרשום שלושה ניצחונות רצופים.

במועדון כעסו מאוד על כך שריאל לא קיבלה פנדל לאחר נגיעת יד של פדל ברחבה. גם המאמן ("הייתה יד אבל השופט החליט אחרת ואני לא מתעסק בדברים האלה") וגם השוער טיבו קורטואה ("מבחינתי ברור שזה פנדל") התייחסו לעניין והגדיל לעשות אמיליו בוטראגיניו שאמר: "אנחנו מאוכזבים ומבולבלים מה-VAR ולא יודעים למה הוא הולך לפעמים בכיוון אחד ולעתים בכיוון אחר". הנה, אגב, מיטב האירועים השנויים במחלוקת של ה-VAR מתחילת העונה נגד ריאל מדריד.

"האור של ריאל מדריד כבה, היא שוב החמיצה הזדמנות להעלים את כל הספקות לגביה", נכתב במארקה, כשבסיקור המשחק הוסיפו: "ריאל מדריד נאלצת להאט בגלל הבעיות הגדולות מול השער", בעוד בשער עיתון ה-"AS" נכתב: "בלי גולים אין מקום ראשון" וכותרות נוספות היו "ריאל החמיצה עוד רכבת שעברה". המגן השמאלי פרלאן מנדי ספג ביקורות על יכולתו בחלק הקדמי: "הוא ומרסלו זה עולם אחר לגמריי", בעוד אדן הזאר שכבש שער יפה שנפסל - זה למחמאות: "הוא כבר כאן", נכתב עליו. במארקה המשיכו לחלק ציונים, רק קורטאוה זכה לשני כוכבים וכל השאר קיבלו כוכב אחד בלבד. בספרד התעסקו גם בכך שחאמס רודריגס וגארת' בייל עזבו את הסנטיאגו ברנבאו עשר דקות לפני סיום המשחק (בייל הלך בדקה ה-82, חאמס כעבור ארבע דקות, והמאמן אמר שזה היה באישור").

הקפטן סרחיו ראמוס ביטא את התסכול: "אנחנו יוצאים מכאן מטעם מריר כי הייתה לנו הזדמנות טובה מאוד לחזור למקום הראשון. הקבוצה נלחמה אבל לא הצלחנו לכבוש. אנחנו כן לוקחים את הגישה והעבודה ההגנתית. חבל שלא עשינו את ההבדל. לא הצלחנו לשחק 90 דקות באותו הקצב. לאחר התחלה טובה - לקחנו צעד אחורה".

זידאן אולי ראה משחק אחר והיה מרוצה דווקא ממה שראה: "מבחינתי החמצנו רק את השער. היו לנו הרבה הזדמנויות לכבוש. לפני כמה ימים כבשנו חמישה שערים ברמת המשחק, האינטנסיביות והגישה היו מושלמים. כמובן שאם אתה לא מבקיע הכל מסובך. בסופו של דבר, אנחנו עם אותו מספר נקודות כמו המוליכה, אז זה לא שאנחנו עושים את זה לא נכון. החמצנו שתי נקודות בבית אבל נמשיך הלאה. אסור לחפש בכוח את חוסר הביטחון. אני לא יכול להאשים את השחקנים שלי בכלום". כשנשאל האם הצמרת צמודה כל כך בשל ירידה באיכות הגדולות או שהתחרות גדולה אמר שזה שילוב של הדברים. על השינויים שביצע: "הקבוצה הציגה כושר גופני טוב ואת הרמה הפיזית הרצויה וזו הסיבה שביצעתי שני חילופים בלבד. לא רציתי לשנות את המערך, היו לנו שלושה שחקנים במרכז והיה חשוב לנו לשמור על משחק האגפים ולכן הכנסתי את (לוקה) יוביץ' במקום קארים (בנזמה), הוספתי רעננות. רציתי שהמגנים יתרמו לנו התקפית עוד אבל זה לא הצליח".