לוקאס ואסקז בראיון


כתב: צוות האתר | תאריך: 08/10/2019

לא לוקח ללב את הבוז מהברנבאו, לא חושש מתחרות, יודע שהקבוצה חייבת להשתפר ואופטימי כמו תמיד. אמנם לוקאס ואסקז לדעת רבים נמצא בכושר הגרוע ביותר שלו מאז חזר לריאל מדריד, אבל אין עוררין על התשוקה שלו להצליח ותמיד כיף לשמוע אותו מתראיין. הנה הראיון המלא שלו בו הוא מדבר גם על החלום לחזור לסגל נבחרת ספרד.

לא נכללת בסגל לקראת גראנדה
- "יש לנו קבוצה איכותית עם סגל מעולה, כולם יודעים את זה. כל אחד יודע שיום אחד הוא לא ישחק".

איך אתה מסביר את כל הפציעות (פגיעות השרירים?)
- "אנחנו לא יודעים ממש מדוע זה קורה לנו, זה מורכב, אנחנו רוצים שזה יסתיים בהקדם האפשרי. אנחנו עובדים קשה מאוד".

איך אתה מקבל את הביקורת הרבה בתחילת העונה?
- "אני מסתדר עם זה מעולה באופן טבעי, אנחנו יודעים בריאל מדריד ושאנחנו חשופים לזה. צריכים להיות רגועים וזהו. לאחר המשחק אני מתנתק בדרך כלל, מנסה להיות רגוע, יוצא לארוחת ערב או מקום אחר עם המשפחה. לאחר שעובר זמן אני מנתח את המשחק חושבים איך אני יכול להשתפר, את זה אני אוהב לעשות".

על הרשתות החברתיות: "צריך לקחת אותן בזהירות ולא למעודף לא לפשל. זה תמיד מורכב להראות לאוהדים דברים".

על הבוז נגד ברוז': "תמיד קיבלתי תמיכה נפלאה מהברנבאו בחמש השנים שלי בקבוצה, אני מאוד שמח על זה, אסיר תודה".

האם העובדה שאתה ספרדי מהקאנטרה פוגעת בך?
- "לדעתי יש לזה צד חיובי וגם צד שלילי. בסופו של דבר אלה הנסיבות, אני שמח מהמקום בו אני נמצא".

שיחקת עם כל המאמנים.
- "האמת שכן, מצאתי את מקומי עם כל המאמנים, אני שמח על זה. כל אחד שהיה כאן עזר לי בצורה כזו או אחרת והעניק לי ביטחון, הלוואי וזה ימשיך ככה עוד שנים רבות".

על ויניסיוס ורודריגו: "התחרות איתם? הם שני שחקנים טובים מאוד שיצברו עוד ניסיון, אם ימשיכו כמו עכשיו הם יצליחו במועדון".

תמיד היו הצעות מקבוצות אחרות וסירבת להן
- "אני שמח מאוד בריאל מדריד ומקווה להמשיך כאן עוד שנים רבות, המצב לא השתנה".

באיזה מערך אתה מרגיש הכי נוח?
- "בחמש השנים האלה המאמן בחר לרוב במערך 4:3:3 וזה בסדר, אבל טוב לי גם ב-4:4:2, שיחקתי ככה בקבוצות הגיל הצעירות של המועדון. אבל הכח נוח לי פשוט להיות על המגרש".

איך הקבוצה? יש תחושה של חוסר יציבות גם במשחק וגם בתוצאות.
" זה נכון, היו לנו רגעים לא טובים והפסדנו משחקים, דברים לא הצליחו אך לטעצמי ההפסד בפאריס היה נקודת מפנה. הקבוצה הראתה קודם כל לב, מאז, והכדורגל משתפר ממשחק למשחק". כשנשאל מדוע קשה לקבוצה להכריע משחקים, ענה: "זה נכון שסבלנו קצת לפני כמה ימים, עלינו להשתפר בזה".

מה קורה לקבוצה באירופה?
- "בשני המשחקים התוצאות היו גרועות. המשחקים היו קשים, ברור שנרצה להפוך את המצב הזה, אנחנו צריכים את כולם בכושר. כשהמאמן מדבר על חוסר אינטנסיביות אי אפשר להתחמק, הוא צודק. אסור שזה יקרה שוב, אנחנו תמיד רוצים להשתפר ולתקן את הטעויות".

האם זכייה באליפות בראש סדר העדיפויות העונה?
- "אנחנו משתוקקים לזכות בכל התארים, ככה זה בריאל מדריד, נילחם עד הסוף על הכל, כל היעדים הם מטרה. אחרי העונה שעברה נרצה לגרום לאוהדים רגעי אושר בתקווה שנחזור לסיבלס".

על אדן הזאר: "הוא שחקן טוב מאוד כפי שהוכיח באנגליה במשך שנים רבות, גם בספרד הוא יראה את זה, בוודאות, אנחנו שמחים שהוא הגיע, חיזוק גדול".

האם אתה עדיין חולם לחזור לנבחרת ספרד?
- "כמובן שאני רוצה לחזור לנבחרת וחבל שזה לא קרה קודם, כל שחקן חולם על זה, אני נהנה וגאה לייצג את המדינה".

על תחילת הקריירה: "מאז שהייתי ילד אני זוכר את עצמי משחק כדורגל עם אחי, תמיד הייתי מוקף בכדורים. התחלתי לשחק בגיל 3 או 4. המסר שלי הוא להאמין בעצמך, לא להפסיק לחלום ולעבוד, רק ככה משיגים את המטרות. יחד עם זאת צריך ליהנות מכדורגל כל יום".

על עזיבתו של כריסטיאנו רונאלדו: "יש לנו שחקנים אחרים. הוא היה מאוד חשוב לנו אבל אנחנו שמחים עם הסגל שיש לנו ורוצים להילחם על הכל. הדו-קרב עם ליאו מסי? היו לי רגעים בלתי נשכחים עם רונאלדו, אני נשאר איתו".

הגעתו לקבוצה הראשונה: "הייתי מעט עצבני, זה דבר שחלמתי עליו כילד, האפשרות להגשים את זה היא מדהימה".

המקום הראשון: "אנחנו במקום הראשון וזה נחמד, היו ימים לא קלים לאחר התבוסה מול פ.ס.ז' אבל הקבוצה התאוששה טוב מאוד. המצב בליגה טוב, אנחנו צריכים להיות מרוצים".