כותרות העיתונים הבוקר:


כתב: צוות האתר | תאריך: 08/10/2019

שער ה-AS:

"בייל אומר מספיק"| העיתון בכותרת גדולה לפיה הוולשי החליט לעזוב את ריאל מדריד הקיץ, דווקא לאחר שנלחם בכל כוחו להמשיך בקבוצה על אף שהיה לא רצוי, "זכה" ליחס קשוח מצד המאמן זינדין זידאן והעונה דווקא שיחק טוב כשחקן הרכב קבוע.

הוא לא יכול יותר עם מצבו בריאל מדריד. הפעם מה ששבר את הוולשי היה הדחתו מהסגל מהמשחק נגד ברוז' בליגת האלופות. נכתב שדווקא בתקופה בה החל לבלוט ולחזור לכושר המשחק שאפיין אותו - המאמן קטע את הרצף על אך שלא סבל משום פציעה ובטח שלא הרגיש עייף. בדיווח הזכירו שוב את הקיץ המטלטל שעבד עליו, על כך שהמועדון עמד לצד המאמן שלא ספר אותו ונידה אותו, ואז סוכנו ג'ונתן ברנט נכנס לפעולה, כשהמועדון אפילו הסכים לשחררו בחינם. אולם, עסקת העברתו לסין נפלה. עוד דבר שמפריע לבייל הוא שהמועדון לא מגן עליו בפני התקשורת, כשאמרו עליו שהוא אוהב יותר גולף מאשר כדורגל לדוגמא. כמו כן, בייל לא מרגיש אהוב מצד הסנטיאגו ברנבאו והיה יכול לחלום רק על יחס ואהדה כמו שזוכים דני קרבחאל, טוני קרוס, לוקה מודריץ' או חאמס רודריגס. הוא לא מקבל מספיק הערכה על מה שעשה בקבוצה בפרק הזמן שלו שם.

העונה תרם בייל שני שערים ושני בישולים (כולל בישול מבריק במשחק ביום שבת נגד גראנדה) כשבפתח בהרכב בכל שבעת המשחקים בהם שותף - שחקן הרכב מובהק. חוץ מהמשחק נגד ברוז', הוא החמיץ גם את הניצחון על לבאנטה בליגה (2:3) בשל הכרטיס האדום שספג נגד ויאריאל.

 

בכתבה אחרת נכתב על התרומה של הקשרים במרכז השדה - עומדים בציפיות בניגוד לשנה שעברה. קאסמירו כבש פעמיים (נגד לבאנטה ושער השיוויון נגד ברוז'), טוני קרוס הפציץ לחיבורים של סלטה במחזור הפתיחה ולוקה מודריץ' עשה את זה נגד גראנדה במחזור האחרון. בכתבה הציגו את השיפור של החבר'ה באיומים על השער. בעונה שעברה מודריץ' בעט בכל 69 דקות והעונה עושה זאת כל 41 דקות. אצל קרוס המספרים ממש זהים. קאסמירו, מנגד, בעט בשנה שעברה כל 64.7 דקות והעונה עושהנ את זה כל 72 דקות.

 

בנושא אחר, הקשר פדה ואלוורדה שלא מרבה לשוחח עם התקשורת - דיבר במסיבת העיתונאים במסגרת נבחרת אורוגוואי וסיפר על תקופתו בריאל מדריד, צמיחתו, העמדה המועדפת עליו ועוד. הוא גילה שבתחילת דרכו היה ביישן והתקשה לנהל שיחה עם חבריו לקבוצה: "אסור לי להיות מרוחק, אני חייב להיות אחד מהצוות, אחד מהחבר'ה. לאט לאט שיניתי את האישיות שלי, דמות אחרת על המגרש ומחוצה לו. הייתי ביישן בתחילת דרכי ובקושי דיברתי עם שאר השחקנים".

על ההתקדמות שלו: "צריך לדעת לשמור על הרגליים על הקרקע, זה מניע אותך עלבוד קשה ולהמשיך להשתפר וללמוד מכל החברים והשחקנים הגדולים שמקיפים אותי. אתה לא צריך לקרוא יותר מדי מה נכתב בתקשורת, לטוב ולרע. נחמד שמדברים עליי ומחמיאים לי, אבל צריך להישאר צנוע".

על העמדה על המגרש: "אני יכול לשחק בכל מקום באמצע. זידאן מנסה אותי כ-'5' או '8'. אני מרגיש בנוח. אני קשר אחורי שאוהב לצאת קדימה ולהגיע לרחבה של היריבה עד כמה שאפשר. הוא מבקש ממני לתת את המיטב שלי, כשהמאמן נותן לך ביטחון זה מאוד עוזר". על טוני קרוס: "הקולגות עוזרים לי מאוד, הם מייעצים לי. קרוס הוא אחד מהם, הוא האליל שלי, כיף לעקוב אחריו, אני שמח שהוא מייעץ לי, זה ערך שאין לו תחליף. הוא עזר לי מאוד ואני מעריך את זה".

על החולצה של ריאל מדריד: "כששיחקתי בפיינרול זה היה אתגר עצום עבורי. ללבוש את החולצה של ריאל מדריד זה חלום של כל שחקן, חייב להמשיך להשתפר על המגרש ולהתחזק ברמה המנטאלית".