הסיוט של טיבו קורטואה


כתב: צוות האתר | תאריך: 04/10/2019

עוד ערב חלש בו הוא סופג שערים מגוחכים במיוחד ומעצבן את הברנבאו ששורק לו בוז, חילוף במחצית, תחילה חשבו שמדובר במשפט שדה אך לאחר מכן התברר שהוא סבל מוירוס וסחרחורת לצד הדיווחים על "טראומה" כמו גם הביקורות שעפות מכל עבר. זה רק תמצית ממה שעבר על טיבו קורטואה בימים האחרונים. שער המארקה מתייחס לשוער כמובן, קורטואה: "אם אתה רוצה להיות השוער של ריאל מדריד אתה חייב לדעת לקבל את הלחץ ולעמוד בו". השוער אופטימי ונחוש להשתפר, לוקח ללב את כושרו הירוד ולפי הכתבה גם איבד שלושה קילו ממשקלו בשל וירוס חריף - תוך שעות ספורות. לא נעים.

רק אתמול, נזכיר, השוער "זכה" לשער ה-AS שם נכתב "זה לא קורטואה" (שמכירים), אפשר לשים לב לרקורד הספיגות המתדרדר שלו. בריאל מדריד הוא ספג 1.37 שערים בממוצע למשחק, כפול מהרקורד בבלגיה. באתלטיקו ספג 0.66 שערים למשחק ובצ'לסי 0.99.

בכתבה נעצמה נכתב כי טיבו קורטואה עבר הכל בכדורגל, יש לו תוכניות, הוכיח יכולתו בכמה מהקבוצות הטובות בעולם ושהביקורת והתקופה הקשה לא יטלטלו אותו. אין לו חרדה, הוא מביט לעתיד ומשוכנע שהסיוט מאחוריו, בעיקר הצרה הרפואית. הוא מבין שתפקיד השוער כפוי טובה, על אחת כמה וכמה בריאל מדריד. הוא שמח לקבל אמון מנבחרת בלגיה ששוב כללה אותו בסגל שלה. הוא מאמין שכאשר הקבוצה תהיה בטוחה בעצמה יותר זה יקרין גם עליו. עוד צוין כי על אף יריבות קשה עם קיילור נאבאס, הוא התקבל יפה בחדר ההלבשה ומרגיש בנוח אך המחסום הגדול ביותר הוא עם הקהל. אבל הוא נזכר בימים בצ'לסי שם החליף לאט לאט את פטר צ'ך המיתולוגי.

קורטואה מנסה להתנתק, אוסף את ילדיו מהבית ספר בכל פעם שניתן, הסכים להגיד אפילו שורה למארקה בניגוד לאחרים שהיו מעדיפים להתבצר. אביו הגיע לקחת אותו מהברנבאו משום שלא היה מסוגל לנהוג, כך נכתב, והוא מקבל את הגב מהמשפחה שלו. הוא יודע שאף אחד לא הבטיח לו שהדרך בריאל מדריד תהיה קלה. כעת הוא מנסה להשתקם מבחינת המשקל וייכנס לתפריט מיוחד. הוא משוכנע שיחזור טוב יותר וישפר את העבודה הגופנית שלו, מה שקרה נגד ברוז' לא יחזור. הביקורת לא עוברת 'לידו'. אכפת לו מחבריו לקבוצה, מהמועדון, מהאוהדים.