הפתיחה הגרועה ביותר בצ'מפיונס


כתב: צוות האתר | תאריך: 01/10/2019

לאחר שני מחזורים בליגת האלופות, ריאל מדריד אובדת עצות עם נקודה אחת מתוך שש, וזה עוד לפני המשחק שנערך כעת: גלטסראיי נגד פאריס סן ז'רמן. ריאל מעולם לא פתחה ככה באירופה מאז המתכונת החדשה של המפעל ב-1991/92. רק בעונת 2002/03 היא השיגה נקודה בלבד, כשנכנעה 1:0 למילאן בסאן סירו ונאלצה להסתפק בתיקו 2:2 בלבד נגד לוקומוטיב מוסקבה בליגת האלופות, אלא שזה קרה בשלב הבתים השני במפעל וריאל מדריד העפילה בסופו של דבר עם 11 נקודות.

מאז עונת 2007/08, כשניצחה 1:2 את ורדר ברמן, בכל משחקי הפתיחה ריאל סימנה V. בעונת 1995/96 ריאל פתחה עם הפסד נגד אייקס בהולנד אך הגיבה עם ניצחון. גם בין 2004 עד 2007 ריאל מדריד נכנעה במחזור הפתיחה - הובסה נגד לברקוזן בגרמניה ופעמיים נכנעה לליון, אך הצליחה להגיב כשניצחה במשחק השני - 2:4 נגד רומא, 1:2 על אולימפיאקוס וגם 1:5 על דינמו קייב. ב-22 באוקטובר ריאל תפגוש את גלטסראיי בטורקיה במשחק סופר קשה כשאפשר רק להיזכר בערגה במשחק הנפלא מעונת הדסימה. זה יהיה גמר לכל דבר. ריאל, כמובן, מעולם לא הודחה בשלב הבתים של ליגת האלופות. זה קרה לכל הגדולות באירופה אך לא לריאל.

*****

קצת כותרות מהתקשורת: "התמוטטות בליגת האלופות", נכתב במארקה בעוד ב-AS הלכו על "ריאל מדריד על פני תהום" - הקבוצה של זידאן שורדת מחצית ראשונה הרת אסון, ללא כדורגל וללא לב. ראמוס וקאסמירו, עם שתי נגיחות, מנעו את הרע מכל. בציוני המשחק, קרוס והמחליפים אראולה ומרסלו קיבלו 2 כוכבים, בזמן שואראן, קורטואה, נאצ'ו ולוקאס קיבלו 0. במארקה הוסיפו עוד שזידאן אמנם התחמק מהשאלות האלה ולא רצה בכך אבל בהחלט יש ויכוח על העמדה בין הקורות. אראולה זכה למחמאות על ההדיפה שלו בפיגור 2:0. על הזאר נכתב "אפילו מול המדינה שלו הוא לא מסוגל להיראות כמו השחקן לו ציפו".

זינדין זידאן אמר לאחר המשחק: "אנחנו במצב יותר גרוע בליגת האלופות, זה נכון, אבל נמשיך. התוצאה רעה אבל התגובה טובה, עשינו מחצית שנייה טובה ואני מעדיף להתרכז בזה למרות שאני לא מרוצה שזה רק תיקו". על ההגנה - "ספגנו שערים מצחיקים, לא היינו מרוכזים. היינו גרועים אחרי השער הראשון שלהם, עלינו קדימה והם ניצלו את זה כדי לכבוש". מה אמר במחצית? "אמרתי לשחקנים שיש לנו 45 דקות לשנות את זה, והם שינו את זה, הם היו עם גישה טובה יותר".

קאסמירו: "זו לא התוצאה שרצינו, בטח אחרי ההפסד במחזור הראשון ובטח במשחק בית, הם הגיעו פעמיים לשער וכבשו פעמיים. זו ליגת האלופות, שום דבר לא קל. זו תחרות חשובה מאוד, זה מסובך לשחק כשאתה נקלע לפיגור 2:0. בתוך כל הדברים הרעים, אנחנו תלויים בנו, והדבר החשוב הוא שהגבנו. האוהדים תמכו בנו והם היו נפלאים. ריאל מדריד לא יכולה להפסיד אף פעם ואסור להספיד אותה. התיקו עדיף על כלום".

ויניסיוס: "התחושה קשה מאוד, כולנו עצובים, צריך למזער את הטעויות במשחק הבא, צריך להיות מרוכזים, אסור שהטעויות האלה יתרחשו שוב,. חשוב לנצח ובעיקר בבית. במחצית הוא אמר לנו שאנחנו נשחק טוב יותר ונוכל לתקן ואסור לקחת כלום מהמחצית הראשונה. אני מקווה שננצח בכל המשחקים שנותרו בשלב הבתים. אראולה סיפק הדיפה נהדרת והציל אותנו. הרצון לנצח את המשחק בחלק השני - את המוטיבצייה נשמר גם למשחק הבא".

סרחיו ראמוס שכבש את שערו ה-12 בליגת האלופות - רק ארבעה שחקני הגנה כבשו יותר ממנו (השתווה לדניאל אלבס, ובמקום הראשון רוברטו קרלוס הגדול), צייץ לאחר המשחק: "חלק ראשון רע מאוד, חלק שני עם אומץ ומסירות כפי שמצפים מאיתנו. אנחנו צריכים לעשות יותר ונעשה יותר, זה ברור. HalaMadrid".  ראמוס הצליח להגן על הסטטיסטיקה שלו לפיה כשהוא משחק הקבוצה לא מפסידה. ההפסד האחרון של ריאל בצ'מפיונס עם ראמוס היה נגד אתלטיקו מדריד בגומלין חצי הגמר ב-2016/17.