ויניסיוס מתרגש מהופעת הבכורה בברזיל


כתב: צוות האתר | תאריך: 11/09/2019

נבחרת ברזיל נכנעה לפנות בוקר 1:0 לפרו בשחזור של גמר הקופה אמריקה. זה היה הפסד בכורה שלה מזה 18 משחקים, מאז הודחה ברבע גמר המונדיאל על ידי בלגיה. בכל מקרה, מי שלא ישכח את המשחק הזה הוא ויניסיוס ג'וניור שעלה מהספסל לרבע השעה האחרונה במצב של 0:0 ובשעה טובה זכה להופעת בכורה במדי הנבחרת. כזכור, הילד נפצע במשחק ההדחה בצ'מפיונס מול אייקס בסנטיאגו ברנבאו, מה שהוביל להדחתו מהסגל, ולבסוף לא זומן לקופה אמריקה. ויניסיוס הוא השחקן הראשון יליד שנת 2000 שמשחק בנבחרת ברזיל.

קאסמירו, היה ברור ואמר שהילד חייב לשאוף לזכות בכדור הזהב. קאסמירו אמר: "הוא צעיר מאוד אבל בוגר. מה שהוא עשה בשנה שעברה היה לא נורמלי. בגיל 19 בלבד הוא היה מבריק עם החולצה של ריאל מדריד וזה לא קל. הוא צריך לחשוב בגדול וכמה שיותר מהר. אני חוזה ואומר שהוא הפתיע את כולם. הוא צריך לשאוף להיות שחקן הרכב בריאל מדריד". ויניסיוס בהופעת הבכורה בנבחרת

על כדור הזהב: "כשאתה שחקן מפתח בריאל מדריד אתה חייב לחשוב בגדול - על כדור הזהב, ה-11 של פיפ"א. הוא שחקן נהדר והוא כבר הוכיח את זה. ברור שהוא צעיר מאוד ואסור להעפיל עליו יותר מדי לחץ אבל הוא חייב לעשות את זה. חשוב לנו מאוד שהוא היה איתנו כאן בנבחרת. לפני שנתיים הוא שיחק בנוער של פלמנגו".

ויניסיוס עצמו התראיין ל-AS לאחר המשחק: "הגשמתי חלום ועכשיו זה הזמן לחזור לריאל מדריד חזק פיזית ונפשית. אם אשחק טוב בקבוצה אין ספק שאחזור לנבחרת ברזיל גם בזימון הבא. זו רק ההתחלה מבחינתי אבל אני חולם לעשות עם הנבחרת היסטוריה". על התחושות: "זו תחושה ייחודית, הגשמת חלום ילדות. לפתע כל השנים של העבודה הקשה וההתמדה היו שווים את זה. חשבתי על המשפחה שלי, על ההקרבה של כולם, על העזרה שלהם כדי שאגיע לרגע הזה. הם הקדישו לי את כל חייהם כדי להתוות לי את הדרך הנכונה ואני שמח". השחקן הוסיף: "זו שמחה גדולה והרבה אחריות לשחק בברזיל אבל אני תמיד חולם בגדול". ויניסיוס הוסיף שהוא ישמור את החולצה הזו בסלון הבית ויציג אותה לראווה. "אני הולך לישון איתה", צחק.

מה טיטה אמר לך לפני שנכנסת?
- "הוא נתן לי ביטחון, אמר שאני שחקן שמח ולהמשיך לשחק באותה הדרך. הוא מאמן נהדר ואדם טוב, הוא תמך בי ולימד אותי הרבה בימים הלא רבים שלי בנבחרת. הוא אמר לי להתרכז במה שאני יודע. אני עצוב על התוצאה אבל שמח בחלקי". השחקן הוסיף: "זה מדהים ללמוד הרבה בחדר ההלבשה מדניאל אלבס, ניימאר, קאסמירו, פיליפה קוטיניו. הם היו האלילים שלי כילד".

איך התחושה לשחק עם ניימאר?

- "זה לילה שאקח איתי לנצח, חלום אחר שהתגשם כי ניימאר הוא האליל שלי. זו שמחה שאני לא יכול לתאר במילים. האמת שזו הפתעה, לא חושב שציפינו לשחק יחד הערב, אבל הנסיבות הובילו לכך. חשבתי הוא יפתח בהרכב ואני אעלה מהספסל במקומו".

איך אתה מסכם את הביצועים שלך בדקות ששיחקת?

- "ניסיתי לעשות את מיטב יכולתי, אבל לא הצלחתי, אין דבר. אבל הלחץ השתחרר, זה היה חשוב לי לסמן V על הופעת הבכורה ועכשיו אני מקווה להמשיך להשתפר במדי ריאל מדריד. היה לי יותר מדי זמן כדי לבעוט ובסופו של דבר זה לא הסתדר" (סיפר בחיוך על ההחמצה).