ראמוס השווה את שיא ההופעות של קסיאס


כתב: צוות האתר | תאריך: 09/09/2019

פגרת הנבחרות הנוכחית זימנה לספרד שני משחקים נוחים: משחק חוץ ברומניה (ניצחון 1:2) ומשחק בית נגד איי פארו (ניצחון 0:4 אתמול במגרש באל מולינון), ועמדה בעיקר בסימן השיאים של הקפטן סרחיו ראמוס. במשחק ביום חמישי הוא כבש בקלות בפנדל את שערו ה-21 בנבחרת (ארבעה בקמפיין הנוכחי) מה שהכניס אותו לטופ 10 כובשי השערים הגדולים בתולדות הסלקסיון בצוותא עם מיצ'ל, עוד אגדה של ריאל מדריד. אתמול זה כבר היה מעבר לכך:

ראמוס, שאת הופעת הבכורה שלו ערך במרץ 2005 כשלואיס ארגוניס היה על הקווים והכניס אותו במחצית (ניצחון 0:3 על סין במשחק ידידות), רשם את משחקו ה-167 בנבחרת ספרד, בדיוק כמו הקפטן שלפניו והאגדה  - השוער איקר קסיאס. לראמוס הייתה שנה עם 17 משחקים בנבחרת ועוד שנתיים עם 16 הופעות והוא כמובן חלק מדור הזהב של ספרד שזכה ביורו-מונדיאל-יורו בין 2008 עד 2012. בפגרת הנבחרות הבאה (12 באוקטובר, משחק חוץ נגד נורבגיה), בעוד חודש הוא יהפוך לשחקן שלבש הכי הרבה פעמים את חולצת הנבחרת.

במשחק עצמו ראמוס ניסה לא פעם לכבוש כשהצטרף להתקפה וגם נגח איזה פעמיים לשער, אך לא הצליח במשימה - אין דבר, הוא שומר את הגולים לאירועים חשובים באמת. ראמוס, אגב, הוכיח שהוא קפטן אמיתי כשביקש מהמאמן רוברט מורנו לרדת לספסל בדקות האחרונות כדי לאפשר לילד צעיר מאתלטיק בילבאו בשם אונאי נונייס (בלם, כמובן), לערוך הופעת בכורה בנבחרת הבוגרת.

קסיאס עצמו מיהר לברך מייד לברך לאחר המשחק כשהעלה תמונה משותפת של שניהם: "מלא מזל טוב אחי לכבוד ההופעה ה-167, אני בטוח שיהיו עוד משחקים. איזה רגעים גדולים חווינו עם הנבחרת". ראמוס בעצמו כתב ברשתות החברתיות: "ערב מיוחד עם משמעויות רבות. משחק מספר 167". ראמוס רחוק 17 הופעות מהשיא של השחקן המצרי אחמד חאסן שרשם 184 הופעות במדי הנבחרת שלו.

בתקשורת נכתב לא מעט על הקריירה שלו במדי הסלקסיון והזכירו משפט של לואיס ארוגניס ז"ל: "לילד הזה יש ביצים יותר גדולות משל סוס, זה מה שאמרתי כששאלו אותי איך נתתי לו לשחק בגיל כה צעיר". למה הוא לובש את ספרה מספר 15? לזכרו של אנטוניו פוארטה ז"ל, חברו מסביליה, שלבש את החולצה הזו בהופעתו היחידה בנבחרת. לואיס אנריקה אמר על ראמוס: "בשבילי הוא לא עוד אחד, הוא הקפטן!". יורו 2020, אגב, יהיה הטורניר ה-11 שלו בנבחרת

בעמדת הראיונות לאחר המשחק אמר ראמוס: "המילים של קסיאס מרגשות אותי מאוד, זה אתגר ענק להשתוות לשוער הטוב ביותר כשאני הייתי ילד צעיר בנבחרת, היו שחקנים וותיקים שעזרו לי למצוא את המקום שלי ולהתקדם. האתגר הבא? אני רוצה להגיע ל-200 הופעות. סטטיסטיקות נועדו כדי להישבר. אם אני קם כל יום בבוקר מלא מוטיבצייה להמשיך ולהשתפר אז למה שזה לא יקרה? אני רוצה להמשיך להגן על החולצה הזו עוד שנים ארוכות". המאמן רוברטו מורנו בירך אותו: "דיברנו על כדורגל, זה הישג נפלא. הקשר שלנו מיוחד, אני מעריץ שלו. הוא פנה אליי כדי שאונאי ייכנס לשחק. שישמור על זה ככה, על הרמה הגבוהה שלו, הוא יעזור לנו".