גארת' בייל מדבר: "אנשים לא יודעים מה קרה ביני לבין המועדון"


כתב: צוות האתר | תאריך: 05/09/2019

קשה היה להאמין שכך יגיע גארת' בייל לפגרת הנבחרות. משחקן מוקצה שזינדין זידאן אמר עליו עם סימן קריאה שהוא נטל על המועדון - "מוטב שיעזוב כבר מחר", לשחקן הבולט בריאל מדריד בפתיחת העונה, ולמאמן יש כאב ראש רציני משום שייעדר מהמשחק הקרוב נגד לבאנטה לאחר שהערעור שהגישה ריאל מדריד על הכרטיס הצהוב השני שלו - נדחה.. מלך שערי ווילס בכל הזמנים התראיין לקראת המשחק של נבחרתו והתייחס גם לקיץ הלא פשוט שעבר עליו - "הדברים שקרו בקיץ יישארו חסויים, בתוך המועדון, אבל אם אתה רוצה תשובות כנראה שתצטרך לשאול את המועדון".

"אני מבין שהייתי שעיר לעזאזל בהשוואה לשאר. אני קצת כועס ומאוכזב ויודע שזה לא היה הוגן. לא הייתי אומר שאני משחק שמח אבל אני משחק ואני מקצוען, תמיד אתן את כל מה שאני יכול, בין אם זה למועדון או אם זה עבור המדינה. תשאל את המועדון ותוכל להגיע למסקנה".

בייל הודה שלא היה בכושר טוב בחודש יוני - "אני לא חושב שהלחץ השפיע עליי נפשית, המצב לא היה נעים אך עיקר הבעייה הייתה שלא שיחקתי חמישה או שישה שבועות ולא הייתי בכושר בו רציתי להיות ברמה הפיזית, אבל השלמתי את הפערים". בייל טוען - "הייתה לי חופשת קיץ נהדת, זה לא השפיע עליי במיוחד. העונה הקודמת הייתה מורכבת, היו הרבה דברים טובים וגם רעים, אבל תמיד עבדתי קשה באימונים". על הביקורות: "אני לא מקשיב להם, אף אחד לא יודע על מה הוא מדבר. אני לא קורא עיתונים בכלל או משהו כזה. רוב האנשים לא יודעים את המצב".

הקיץ הכי קשה? "זה לא היה נהדר אבל בטח שזה לא היה הקיץ הכי גרוע. אני זוכר שלא שיחקתי שנה עם הארי רדנאפ. אבל עברתי מצבים קשים בקריירה ואני יודע איך להתמודד עם זה. אני תמיד עם הראש למעלה. עבדתי קשה, קדם העונה היה טוב מבחינתי כי הייתי טוב באימונים והכי חשוב שפתחתי את העונה טוב". 

על המוטיבצייה: "תמיד נשארתי עם תשוקה רבה למשחק, אני מקצוען, אני מרוויח כסף כדי לשחק כדורגל. אתה עובר עליות ומורדות, אבל עובד קשה באימונים ועושה את הדברים הנכונים. כשהדברים לא הולכים טוב, זה ישתנה אם אתה עובד קשה, אתה תזכה לתגמול". בייל ספג ביקורת לא אחת על אהבתו לגולף, התחביב הגדול שלו, ואמר: "ברור שהגולף הוא מספר 1. הוא תחביב מיוחד אבל לכל אחד יש תחביב. אין שום דבר רע בזה. אנשים עושים הר מכלום. אני נהנה מאוד בגולף, זה מרגיע אותי".

מי שהתייחס לבייל, בינתיים, היה מאמן העבר ויסנטה דל בוסקה שאמר עליו - "אף אחד לא חשב שהוא שחקן רע, להיפך, ולכן אני לא יודע אם זה מפתיע שהוא נשאר בריאל מדריד או לא. אבל הוא לא הסתגל למדריד, ולכן כועסים עליו. בכל מקרה, אני משוכנע שהוא ייתן ביצועים גדולים כיוון שהוא שחקן טוב מאוד".

* ובנושא אחר, ארגון השחקנים FifaPro פרסם את רשימת 55 השחקנים המועמדים להרכב השנה. הנבחרת מתבצעת על ידי בחירה של לא פחות מ-23 אלף שחקנים בכל הכדורגל האירופי. לריאל מדריד יש שמונה נציגים (לא כולל אדן הזאר), שנייה רק לברצלונה עם תשעה. ואלה שמות: דני קרבחאל, סרחיו ראמוס, רפאל ואראן, מרסלו, לוקה מודריץ', טוני קרוס, קאסמירו, קארים בנזמה