קארים בנזמה מדבר על ה-BBC


כתב: צוות האתר | תאריך: 05/09/2019

חצי השעה האחרונה בגמר ליגת האלופות בקייב, ה-26 במאי, הייתה הפינאללה של אחת מחוליות ההתקפה הזכורות ביותר בהיסטוריה של המועדון, הלא-היא ה-BBC - בנזמה, בייל, כריסטיאנו. סרט חדש על החלוץ הצרפתי שנקרא "קרב ארבעת הכוכבים" שודר אתמול. קארים בנזמה התראיין בארצו ל-'RMC Sports' דיבר על עשר השנים שלו בקבוצה וכמובן על שיתוף הפעולה עם חבריו בהתקפה וסיפר כמובן על חוסר האנוכיות שלו. בנזמה אמר: "היה לנו טיל - זה היה בייל, היה לנו את הסקורר, זה היה כריסטיאנו, והיה אותי - המרחב בין שניהם, זה שדאג שהיצירה תעבוד".

"בליון הייתי זה שמסיים מול השער, ה-'9', ובריאל מדריד היה את רונאלדו כמובן, אני מילאתי תפקיד אחר לצידו. כבשתי שערים אבל הייתי עסוק בבנייה, בתנועה, מנסה לפנות שטחים. בשבילי, תמיד צריך לכבוש שערים, לא רק משום שיש לך את החולצה מספר 9, בריאל מדריד אתה חייב להיות סקורר. בשנים עברו אולי מספר 9 היה מלך השערים של ריאל מדריד, אבל כאן רונאלדו היה זה שמגיע לאיזורים האלה, אני שחררתי לו מרחבים ועזרתו לו להבקיע. מבחינתי הוא היה הסקורר והחלוץ האמיתי גם אם היה משחק בצד שמאל".

בנזמה בחר שני רגעים גדולים בליגת האלופות - השער שלו בגמר נגד ליברפול והדריבל המהפנט בחצי הגמר בויסנטה קאלדרון. הוא מספר: "הייתי צריך את השער הזה בגמר, זה היה חשוב לי. זה אחד השערים הכי חשובים שכבשתי בחיים שלי, מאז שאני צעיר והתחלתי לשחק כדורגל רציתי לכבוש במעמד כזה. ליגת האלופות לא פחות זוהרת וחשובה מגמר המונדיאל". אולם כמובן, איך לא, הוא מדבר גם על השואו נגד אתלטיקו - "כך אני מגדיר את הכדורגל למעשה. אם אני אוהד שהולך לאצטדיון, אני רוצה לראות דברים כאלה. כי שערים אתה תמיד תראה, בכל משחק, אבל מהלך כזה לא קורה כל יום. יש לך שם הכל - מהירות, כדרור, זריזות, ועוד במשחק, במעמד כזה, נגד יריבה כמו אתלטיקו מדריד. בשבילי זה הרבה יותר משער. זה הדבר הכי יפה שעשיתי בליגת האלופות". החלוץ הודה שהוא מאוכזב שספק ביקורת על כמות השערים בלבד ושהמשחק ההוא יהיה יוצא דופן".

הנשיא פלורנטינו פרס שמשתתף אף הוא בסרט התיעודי, מספר על המהלך - "זה אחד המהלכים הגדולים לא רק בתולדות ריאל מדריד אלא גם בתולדות הכדורגל העולמי, זה שווה מקום במוזיאון". עוד סיפר הנשיא שקם פעמיים בלבד במהלך כהונתו השנייה במועדון - "זה קרה בגול של ראמוס בדסימה, כמובן, וגם בשער של בנזמה נגד ליון בצרפת (שמינית גמר ליגת האלופות). ישבתי ליד נשיא ליון וביקשתי ממנו סליחה".