שנה להחתמת טיבו קורטואה - "יותר אורות מצללים"


כתב: צוות האתר | תאריך: 09/08/2019

לאור ההיסטוריה ריאל מדריד רשמה לעצמה מנהג יפה - להחתים את כוכבי המונדיאל. המסורת החלה עם מונדיאל 2002 אז הגיע מלך השערים ואלוף העולם רונאלדו-פנומנו לאחר מו"מ מתיש מול אינטר. כעבור ארבע שנים נחת בברנבאו פאביו קנבארו, שר ההגנה וקפטן אלופת העולם. ב-2014 צירפה ריאל מדריד את מלך שערי המונדיאל, חאמס רודריגס, לצד אלוף העולם הקשר המרכזי טוני קרוס. במונדיאל האחרון על תקן הכוכב היה טיבו קורטואה שרשם מונדיאל נפלא במדי בלגיה, בניגוד ליכולתו בצ'לסי. ב-9 באוגוסט הוצג השוער רשמית בריאל מדריד במטרה לישב סופית את סוגיית השוערים בקבוצה, שהחלה לקראת אמצע עונת 2012/13 בשל החלטתו של ז'וזה מוריניו לספסל את איקר קסיאס.

"שנה עם יותר אורות מצללים", סיכמו ב-AS את עונת הבכורה של הבלגי. קיילור נאבאס היה השוער שלנו בשלוש הזכיות הרצופות בליגת האלופות אך גם כשהיה בשיאו - מעולם לא היה במעמד שאי אפשר לערער עליו. דויד דה חאה היה מרחק פקס אחד מלחתום כבר בקיץ 2015, לפני שהשוער מקוסטה ריקה קיבל הזדמנות אמיתית כשוער ראשון, וגם קפה מאתלטיק בילבאו כמעט חתם בקבוצה בינואר 2018. כשקורטואה נחת בלונדון לאחר עונות שיא באתלטיקו מדריד, ציפתה לו תחרות עם פטר צ'ך אך הוא היה רגוע: "אני בא ללמוד משוערים אחרים, פטר הוא חבר שלי".

שנה אחת עברה ובמועדון כמו ריאל מדריד הכל גדול. 35 מיליון יורו שילמה ריאל עבור השוער - השוער היקר בהיסטוריה שלה. הוא ספג 48 שערים ב-35 משחקים - קצת יותר מדי. כמובן שמדובר גם בהגנה איומה, אך שימו לב למספרי האימה: שלישייה בפיחואן, חמישייה בקלאסיקו, רביעייה מול אייקס בברנבאו וזה על קצת המזלג. בתחילת העונה קיילור פתח בהרכב, הן בסופר קאפ האירופי והן בשני מחזורי הליגה הראשונים ובשלושת המשחקים בשלב הבתים בצ'מפיונס. לאחר ההדחה מול אייקס האוהדים קיללו את קורטואה כשיצא עם המכונית וצעקו לו שהוא סופג חמישה שערים מארבע בעיטות.

לאחר שזידאן חזר לקבוצה, מעמדו של קורטואה, שסבל מפציעה בין היתר - דעך מעט. הוא רשם שלוש הופעות בלבד ב-11 משחקי ליגה, לעומת שבע לקיילור ואחת ללוקה זידאן. במדריד היו בטוחים שקיילור יעזוב, היה נראה שהמשחק נגד בטיס במחזור הסיום מהווה מעין פרידה ופדה ואלוורדה אף אמר בעמדת הראיונות: "אני לא יכול לומר לכם מה קיילור אמר לנו", אך השוער דרש להישאר בכל מחיר. בתחילת השבוא, אגב, "חגג" קיילור חמש שנים להגעתו.

בראיון במולדתו התראיין טיבו קורטואה, שקיבל את מספר 13 לקראת העונה החדשה, לבקשתו: "אני חושב שכרגע ברור מי מספר אחד", והוסיף: "סיימתי את העונה שעברה עם 8.8% שומן והגעתי למחנה האימונים עם 8.1%, אני בכושר מעולה". אכן בשנה שעברה קורטואה הצטרף מאוחר. במועדון בוטחים בו ואין ספק שהוא יהיה השוער הראשון, מה גם שהוא צעיר בחמש שנים מחברו בין הקורות, שהיחסים ביניהם תקינים, אלא שאמירה כזו מהווה מעט חוסר כבוד והקהל לא אוהב את זה. השוער חזר מוקדם מהפציעה וצפוי לפתוח בין הקורות מול סלטה ויגו במחזור הפתיחה. הוא ישמח לשמור על שער נקי גם שם. ריאל מדריד עדיין מחכה לו..