לותר מתיאוס: "ריאל מדריד חייבת שינוי גדול"


כתב: צוות האתר | תאריך: 07/08/2019

שחקן העבר הגרמני סיפק ראיון נרחב ל-AS ולצד מחמאות גדולות על המועדון - רמז באופן ברור שהסגל של ריאל מדריד מיצה את עצמו:

"הם זקוקים לשינויים בסגל, כולם משחקים שם כבר זמן רב, ה-11 תמיד אותו הדבר, וגם העזיבה של כריסטיאנו רונאלדו השפיעה. זו קבוצה שאין דומה לה, היא המלכה. עבור כל שחקן, לשחק בריאל מדריד זו הרמה הגבוהה ביותר. הם זכו בארבעה גביעי אירופה בשש שנים. הם היו שחקנים מדהימים, אבל איבדו חלק מהרעב ובעיקר את המהירות שזה כלי חשוב בכדורגל המודרני. אתה רואה את הסגנון של אייאקס והעוצמה של ליברפול - ולקבוצה הזו זה חסר. טוני קרוס ולוקה מודריץ' שחקנים טובים אבל הם דומים מדיי ולא כובשים שערים. קרוס מעולם לא היה מהיר".

בנושא אחר, כריסטיאנו רונאלדו התראיין ל-"Soccer.com" וסיפר על חגיגת השערים הייחודית. מעבר לכך אמר שהגול הכי חשוב מבחינתו הוא "הגול האחרון כי הוא הכי חשוב" ושהוא היה רוצה לשחק עם האגדה הפורטוגלית אאוסיבו. על ה-SSUUII אמר: "ובכן, זה קרה במסע המשחקים בארה"ב, שיחקנו נגד צ'לסי (במדי ריאל מדריד). אני לא יודע מניין זה בא, פשוט כבשתי שער והגבתי בהתלהבות וצרחתי "SIU!". זה היה טבעי, אם נהיה כנים. אחר כך המשכתי עם החגיגה הזו והרגשתי כמה האוהדים מחכים שאכבוש כדי לחגוג איתי בצורה כזו ואמרתי לעצמי: 'וואו, אנשים זוכרים את כריסטיאנו בגלל החגיגה הזו', אז המשכתי את זה".

האקס אנחל די מאריה כבש שער ניצחון לזכות פריז סן ז'רמן בסופר קאפ הצרפתי והתפנה לאחר מכן לכתוב פוסט מרגש ברשתות החברתיות. לוקה מודריץ', מרסלו ואחרים פירגנו בלייק וכך גם כוכבים כמו קיליאן אמבפה ופאולו דיבאלה:

מה עשית ביום שני? הייתי באימון.

מה עשית ביום שלישי? הייתי באימון.

מה עשית ביום רביעי? הייתי באימון.

מה עשית ביום חמישי? הייתי באימון.

מה עשית ביום שישי? הייתי באימון.

עשית משהו בסופ"ש? לא יכלתי, שיחקתי. האימון הסתיים, נעצרתי עם התיק מתחת לזרוע ונשארתי לרגע. צופה על המגרש, על האדמה, הדשא, האבנים, המקום בו אנחנו משחקים. המגרש הזה והאבנים האלה שלפעמים אנחנו נופלים עליהן והן מגרדות לנו את הברכיים, הירכיים, המרפקים, הידיים… המגרש והאבנים האלה שמפריעות לנו בזמן המשחק… האדמה שגרמה לנו ללכלך את כל הבית ולשמוע את אמא אומרת: תוריד את המגינים והגרביים בחוץ ולתיכנס ישר למקלחת.

מה נותן לנו את הכח בכל שנה להתחיל עונה? אני אוהב לישון בימי ראשון, אומרים כולם… עדיף לשחק כדורגל 5 על 5 אומרים החברים שלך… אנחנו אף פעם לא ביחד אומרת החברה… תחשוב על לימודים ועבודה אומרים קרובי המשפחה… אני חושב לעצמי ומחייך. מה הם יודעים על מה הוא הכדורגל בשבילך… מה הם יודעים על הלחץ והעצבים שלא מאפשרים לך להרדם בלילה שלפני משחק? מה הם יודעים על המשחקים בהם שיחקת פצוע או חולה? מה הם יודעים על ההרגשה שיש לך כשאתה מבקיע שער והחברים מחבקים אותך? מה הם יודעים על כל הפעמים בהם רצת לאוטובוס כדי לא לאחר לאימון? מה הם יודעים על הנשימה העמוקה שאתה לוקח כשמאמן נותן את הנאום המסכם? מה הם יודעים על להתאמן בחום של פברואר ולהתכונן לעונה (בארגנטינה עונות השנה הפוכות) בזמן שהחברים שלך עושים חיים בחופשה? מה הם יודעים על לפגוש בכל יום את האנשים המשמעותיים בחייך: החברים שלך לדמעות ולצחוקים? מה הם יודעים על האימונים תחת מבול? האדמה, האבנים, הדשא, 10 אנשים איתך, 11 נגדך, כדור אחד, ושריקה אחת ארוכה ויבשה. אלה החיים שלך, מה הם יודעים על זה?

הרבה אנשים אומרים שאין קשר בין הכדורגל לחיים. אני לא יודע מה הם יודעים על החיים, אבל על כדורגל הם לא יודעים כלום!!