סוף עידן של השלישייה קאסמירו-קרוס-מודריץ'?


כתב: צוות האתר | תאריך: 03/08/2019

בתקשורת במדריד לוקחים כעובדה גמורה את רכישתו של דוני ואן דה ביק, ואולי טועים. לא מעט כתבות פורסמו היום בעניין החל משעות הבוקר. רפאל ואן דר וארט, האקס ההולנדי ששיחק שנתיים בקבוצה, אמר: "אם הייתי ואן דה ביק - הייתי מגיע לריאל מדריד גם באופניים". ואן דר וארט הוסיף שהמלחמה שלו על מקום בהרכב תהיה קשה אבל הוא יוכל למצוא את הדקות שלו. "הוא מגיע אחרי עונה גדולה וזה זמן אידיאלי, יודעים מה הוא שווה, האוהדים מצפים לו. הוא יוכל לעזור לריאל מדריד"| עוד כתבות בסגנון היו פירוט 17 שעריו ו-13 בישוליו של הקשר ועוד כל מיני ציטוטים ישנים ואזכורים של האגדה יוהאן קרויף.

\

במארקה הזכירו לנו שפלורנטינו פרס מעולם לא רכש אף שחקן הולנדי ואם הקשר של אייקס יגיע הוא למעשה יהיה הראשון בקדנצייה שלו. עד היום היו שמונה הולנדים בריאל מדריד, כשהראשון שבהם היה ג'וני מטגוד שהגיע מאלקמאר ב-1982 והחזיק מעמד במשך שנתיים. הבא אחריו היה קלארנס סיידורף שהגיע בקיץ 1996, רכש של פאביו קאפלו. הוא עזב את הקבוצה בחורף 2000 והצטרף לאינטר. שאר ההולנדים הגיעו תוך שנתיים, שישה במספר: רוד ואן ניסטלרוי חתם בקיץ 2006 והיה השחקן הכי טוב באליפות מס' 30. בקיץ 2007 הגיעו ווסלי סניידר, אריאן רובן ורויסטון דרנטה. רפאל ואן דר וארט הגיע בקיץ 2008 והיה הרכש היחיד של ברנד שוסטר. קלאס יאן הונטלאר הגיע בחורף 2009 ולא הורשה לשחק בליגת האלופות.

ובעיקר: שאלו האם מרכז השדה של ריאל מדריד בשלוש וחצי השנים האחרונות יתפרק, האם זה סוף העידן של קאסמירו-טוני קרוס-לוקה מודריץ? אין ספק שמאז חודש מרץ בעונת הבכורה שלו בקבוצה (לאחר ההפסד בדרבי לאתלטיקו מדריד ללא קאסמירו בברנבאו), זידאן שינה הרבה דברים אך תמיד נתן לשלישייה הזו לשחק, וכך היה גם בחודש מרץ בשנה שעברה. "מרכז השדה עם פרק הזמן הגדול ביותר באירופה", נכתב.

ב-9 בינואר ערך זידאן את הבכורה נגד לה קורוניה. מרכז השדה שלו כלל את קרוס, מודריץ' ואיסקו, במערך התקפי מאוד. מהר מאוד הצרפתי הבין שהוא זקוק לקאסמירו כעוגן. מרכז השדה שנוצר על ידי הברזילאי, הקרואטי והגרמני לא היה מוטל בספק על ידי זיזו, וזה יהיה כך אלא אם כן פול פוגבה יגיע לריאל מדריד, הוא ישנה הרבה דברים. במארקה השוו לגבי קבוצות העל האחרות באירופה. ברצלונה באותו פרק זמן התמודדה עם עזיבתם של צ'אבי (קיץ 2015) ואנדרס אינייסטה (בשנה שעברה) כשארתור כבר נכנס לנעליים הגדולות וכעת ישנו פרנקי דה יונג. אתלטיקו התגברה על גאבי וטיאגו שהיו מזוהים איתו. במנצ'סטר סיטי הצטרפו רודרי הקיץ ואילקאיי גונדואן וגם כמובן קווין דה בריינה שעבר הסבה למרכז. גם ביובנטוס אפשר למצוא דם חדש עם מיראלם פיאניץ' שהגיע בזמנו והשחקנים החדשים ארון ראמזי ואדריאן ראביו. גם בבאיירן מינכן ניסו דברים חדשים ומרכז השדה של ליברפול השתנה משמעותית.

אצל ריאל מדריד לא זז דבר. אדן הזאר הגיע על תקן שחקן הרכב ברור, ארבעה נוספים הצטרפו ועשויים להתחלק בדקות המשחק, אבל אף אחד מהם אינו קשר מרכזי. זידאן, אצלו יש דברים שלא זזים. רביעיית ההגנה עם קרבחאל-ואראן-ראמוס-מרסלו זה משהו קבוע, אבל שם יש בעיקר פציעות והרחקות. לוקאס ואסקז הוא מי ששיחק הכי הרבה תחת זידאן וכך היה גם במשחקי ההכנה עם 245 דקות. שלישיית הקשרים שהוזכרה שיחקה 121 משחקים בשלב הראשון של זיזו במדריד ו-10 מתוך 11 משחקי הליגה בסיבוב השני.