ויניסיוס: "הגעתו של הזאר תקשה עליי לשחק"


כתב: צוות האתר | תאריך: 03/07/2019

ויניסיוס ג'וניור אמנם לא חלק מנבחרת ברזיל בקופה אמריקה, אך הקשר שרשם עונת בכורה נהדרת בריאל מדריד (שלושה שערים ותשעה בישולים), יכול ליהנות מחופשה רגע לפני האתגר הגדול שלו: להשתלב בקבוצה החדשה שבונים בבירת ספרד בעונת 2019/20. בראיון קצר ל"גלוב ספורט" במולדתו, הברזילאי הרעיף שבחים על קארים בנזמה וסרחיו ראמוס והוא בעיקר מודה: "הגעתו של הזאר תקשה עליי לשחק", אך הוא לא מוותר.

על תחילת דרכו בריאל מדריד: "כשהגעתי לספרד הייתי שחקן שונה לחלוטין ממה שאני היום. למדתי הרבה מהקבוצה, השתפרתי בזכות האימונים וגם בזכות המאמנים שעבדו איתי טקטית. אני חושב שאני מאבד פחות כדורים, משחק פחות בפזיזות ושליו יותר במשחק שלי". על ההבדלים בסגנון הכדורגל אמר: "בספרד הרבה עובדת יותר עם הכדור ומשחק ההגנה מסודר יותר".

האימונים בריאל מדריד: "אף אחד לא רוצה להפסיד אפילו באימונים, כולם רוצים להשתפר מדי יום. סרחיו ראמוס ובנזמה כבר השיגו המון בכדורגל, הם מעל גיל 30 - והם עובדים יותר קשה מכל אחד אחר". ויניסיוס נהנה לשחק עם בנזמה ובספרד ציינו לא אחת את שיתוף הפעולה בין השניים. הברזילאי אמר: "הוא יעץ לי מהיום הראשון ועזר לי, הוא תמיד חושב על אחרים".

על העונה הבאה אמר: "עם הגעתו של אדן הזאר יהיה לי קשה יותר לשחק, אבל זו לא בעיה בשבילי, הכל תלוי בזינדין זידאן". כזכור, בעונה שעברה ויניסיוס שיחק בעיקר בכנף שמאל תחת המאמן סנטיאגו סולארי. בספרד תוהים איך ישתלב הקשר בן ה-18 במערך החדש והאם הוא מסוגל לשחק באותו הקצב גם בצד ימין.

ועוד חדשות:

-  סרט חדש על הקריירה של טוני קרוס הושק לצפייה. הגרמני מספר שהתלבט ארוכות האם להיענות להצעה הזו והחליט שכ. במהלך הסרט זידאן אומר עליו: "הוא אמנם לא הקשר הטוב בהיסטוריה, אבל אני לא זוכר שראיתי אותו מאבד כדור", ובבאיירן מינכן מודים שזו הייתה טעות לוותר עליו בקיץ 2014. הקשר דיבר על הלך הרוח בספרד: " במדינה הזו אתה יכול להיות יום אחד גאון ולמחרת אתה אידיוט. אני לוקח הכל בצורה שקולה, אני לא נכנס לאופוריה ולא שוקע בדיכאון".

- בריאל מדריד מתחילים לספור לאחור לקראת העונה החדשה 2019/20, ולפי ההערכות לא פחות מ-30 שחקנים ימריאו עם הקבוצה למחנה האימונים בארה"ב: 26 שחקני שדה ועוד ארבעה שוערים. אחד מהם הוא כמובן גארת' בייל שנחוש להישאר.  קיילור נאבאס, טיבו קורטואה, לוקה זידאן ואנדריי לונין שחוזר מהשאלה, הם ארבעת השוערים. קאסמירו שנמצא עם נבחרת ברזיל בקופה אמריקה יצטרף מאוחר יותר כמובן וכך גם חסוס ואייחו ודני סבאיוס, השחקנים מהנבחרת הצעירה. אתמול דווח שברהים רוצה להגיע לולדבבאס עוד קודם לכן כדי להרשים את המאמן זידאן. תחילת האימונים הרשמית היא ב-8 ביולי.

- בספרד כתבו טור דעה על הוולשי, כשסנטיאגו סגורו קורא לריאל מדריד להתייחס אליו בכבוד: "אמנם חבל שאי אפשר לשים פלסטר על הפה של הסוכן שלו, אבל אף אחד לא הכריח את ריאל מדריד להאריך לו את החוזה בשש שנים ב-2016. חוזה חדש מביע הסכמה והערכה משותפת".

- הלו"ז של ריאל מדריד לקיץ: ב-8 ביולי, יום שני, תחל ריאל מדריד את אימוניה, בערך. בדיקות רפואיות בולדבבאס. למחרת תמריא הקבוצה לקנדה למחנה אמונים עד ה-20 ביולי. למחרת ייערך משחק ההכנה הראשון, נגד באיירן מינכן ביוסטון לפנות בוקר. כעבור שלושה ימים, זזים לוושינגטון למשחק נגד ארסנל. דרבי מרגש בפרה-טמפורדה, הראשון על אדמת אמריקה, ייערך ביום שישי 27.7. כעבור שלושה ימים ריאל תשחק בטורניר מינכן היוקרתי במשחק נגד טוטנהאם, ובמשחק הבא תפגוש את טוטנהאם או באיירן.