מאתיה קובאצ'יץ' נמכר לצ'לסי


כתב: צוות האתר | תאריך: 02/07/2019

כצפוי, עם כניסתו של חודש יולי - חלון ההעברות שובר תאוצה. וריאל מדריד שחייבת להעשיר את קופת המועדון, מכרה את השחקן השני הקיץ (לאחר מכירתו של מרקוס יורנטה לאתלטיקו). מאתיה קובאצ'יץ', הקשר הקרואטי בן ה-25 שהושאל לצ'לסי בעונה שעברה, נמכר רשמית לקבוצה האנגלית בתמורה ל-45 מיליון יורו. האנגלים סובלים מ"אמברגו", עונש איסור ההעברות, אך עסקה זו שנרקמה למעשה כבר בקיץ שעבר - לא רלוונטית. כזכור, בקיץ 2015 הצטרף לריאל בתמורה ל-30 מיליון יורו והיה הרכש המשמעותי של המאמן רפא בניטס.

קובאצ'יץ' ידוע במהירות, הפיזיות והטכניקה שלו, אך חסר את הפעולה המכרעת ב-1/3 האחרון של המגרש ולעתים ללא מודעות הגנתית. בריאל מדריד הוא שיחק לא מעט - 34 הופעות בעונת הבכורה, 39 בעונה השנייה ו-36 בעונה השלישית, מספרים יפים מאוד לשחקן ספסל (ובעונה האחרונה אף שיחק בחצי גמר ליגת האלופות נגד באיירן מינכן, בקלאסיקו הידוע לשמצה בברנבאו במסגרת הליגה וכן היה 'אנטי מסי' בסופרקופה), אך בצ'לסי הגשים את מבוקשו כשרשם 51 הופעות בכל המסגרות - שיא קריירה, וגם בעונה זו תרם שני בישולים בלבד. קובא היה הבטחה גדולה אך הוא לא הצליח להתקדם.

קצת מעבר, ב-AS מעדכנים שריאל מדריד הרוויחה כבר עכשיו אחרי מכירה של שני שחקנים בלבד, יותר כסף מאשר בחמישה מתשעת הקייצים האחרונים - יותר מ-2010-12 וכן קיצים 2015 ו-2016. בשנה שעברה ריאל מדריד הכניסה 130 מיליון יורו, בעיקר בשל מכירתו של כריסטיאנו רונאלדו ליובנטוס, ובקיץ 2017 עם עזיבתם של חאמס לבאיירן מינכן בהשאלה ובעיקר אלבארו מוראטה לצ'לסי ואפילו דנילו למנצ'סטר סיטי - הכניסה 128.5 מיליון יורו. ב-2013 הבולטים לעזוב היו מסוט אוזיל שנמכר לארסנל וגונזלו היגואין שעבר לנאפולי. עוד נכתב בתקשורת, הפעם במארקה, שמאז מכירתו של אוזיל לארסנל המועדון הרוויח 275 מיליון יורו מקבוצות אנגליות בהעברה של חמישה שחקנים.