אגדות העבר: ריאל מדריד ניצחה 4:5 את צ'לסי


כתב: צוות האתר | תאריך: 23/06/2019

כשאין כדורגל ונראה שאת המסה העיקרית של ההעברות הקבוצה כבר עשתה - אין כמו נוסטלגיה. אני נשבע לכם שחיכיתי למשחק אגדות העבר ושידרתי את הגולים של ראול כאילו אנחנו איי שם ב-2002/03. כשהוא הבקיע, גם בדחיקה קלה לרשת, שער שסבתא שלכם הייתה כובשת - זו צמרמורת, האושר הפשוט. לואיס פיגו שתמיד נראה במשחקים האלה כאילו הוא משחק כדורגל כל יום - היה חסר כמו גם המאמן זינדין זידאן ואולי רוברטו קרלוס, אבל אנחנו נסתפק במה שיש. ג'וליו בפטיסטה ערך הופעת בכורה. צ'לסי העמידה אף היא קבוצה ראויה - אנדריי שבצ'נקו, האקס קלוד מקאללה, פלוראן מאלודה, ריקרדו קרבאליו ו-וויליאם גאלאס בהגנה, ולמרות שפיגרה בשלושה שערים - חזרה למשחק. נכון שהתוצאה היא הדבר הכי פחות חשוב במשחק הזה, אבל כמה שכיף לנצח.

ריאל מדריד פתחה בבליץ’ ותוך שמונה דקות כבשה שלושה שערים. ראול היה הראשון, דחיקה קלה לרשת שתמיד תרגש את הקהל, דווקא אחרי מהלך נהדר של ג’וליו בפטיסטה בין שחקני ההגנה(דקה 11). פרננדו מוריינטס כבש את השני כעבור שלוש דקות אחרי מהלך מהיר של ריאל מדריד ברחבה של צ’לסי, ושלח נגיחה אדירה לרשת כמו בימים הטובים בדקה ה-19 אחרי הרמה של אמוויסקה מצד שמאל.

ריאל, כיאה ל-DNA של המועדון, נרדמה, וספגה פעמיים תוך דקה: שבצ'נקו כבש בפנדל בדקה ה-23 ומייד אחר כך פויט צימק ל-2:3. בדקה ה-36 כריסטיאן קראמבו שלח בעיטה נהדרת מחוץ לרחבה, כדור שאף שוער לא יכול לעצור, וביסס את היתרון של ריאל, 2:4 עם השריקה למחצית. צ’לסי פתחה בין היתר עם וויליאם גאלאס, ריקרדו קרבאליו, פויט, אנדריי שבצ’נקו שעונד את סרט הקפטן, מאלודה, קלוד מקאללה האקס, שכנראה ישחק במדים שלנו במחצית השנייה. עד לסיום המחצית ריאל יכלה לכבוש עוד שערים: בדקה ה-39 ריאל יצאה קדימה וראול מסר לג’וליו בפטיסטה ששלח בעיטה חזקה קצת מעל המשקוף. בדקה ה-41 מוריינטס מסר לראול שחיכה בפינה הימנית וניסה ואסילינה. בימיו כשחקן זה בטוח בפנים, הפעם לא. עוד נציין גם את גוטי ואלבארו ארבלואה. 

וויליאם גאלאס כבש לזכות צ'לסי אבל אז ראול השלים צמד בפנדל והעלה את ריאל ל-5:3 בדקה ה-52 עם בעיטה לחיבור מכל הלב. מאלודה צימק בדקה ה-66 אחרי שקיבל מסירת עומק נפלאה, וצ'לסי כמעט השוותה אבל שבצ'נקו בישל הזדמנות טובה.

"כמה היו שווים היום (בשוק המטורף) ראול, גוטי ומוריינטס? ובצד של צ'לסי, כמה היה שווה אנדריי שבצ'נקו?", נכתב במארקה לאחר המשחק שם דווח על 60 אלף אוהדים שהגיעו לברנבאו. לא ריאל מדריד ולא צ'לסי באו כדי להגן. הם רצו לכבוש, הם רצו לתת שואו, הכוכבים הרגישו כאילו חזרו אחורה בזמן. "ראול ומוריינטס כבשו צמדים, כמו פעם".

כצפוי, ראול (שימו לב לסטנדינג אוביישן) היה הראשון להתראיין, נשאל על ידי הכתבת - "הברנבאו, סרט הקפטן, זה מרגיש כמו פעם?" ומייד ענה בחיוך ענק. הודה לקהל, נהנה מהחוויה, ויאללה לקסטיליה. ריקרדו קרבאליו נהנה גם הוא מכל רגע ודיבר על שלוש שנים נפלאות בקבוצה. הבא להתראיין היה קלוד מקאללה - "אנחנו לא צעירים אבל אנחנו אוהבים כדורגל, אלה שחקנים ששיחקתי איתם הרבה זמן וזה נראה טבעי, אהבתי את האווירה של הקהל שתרם הרבה למשחק". בהמשך החבר'ה הוציאו את הטלפונים והצטלמו.