כותרות העיתונים הבוקר


כתב: צוות האתר | תאריך: 08/06/2019

שער המארקה:

'סוף סוף הזאר' - ריאל מדריד רכשה גלאקטיקו לאחר חמש שנים| יוצג ביום חמישי הקרוב (13 ביוני) בסנטיאגו ברנבאו, חתם לחמש עונות - עד 2024| צ'לסי תקבל מאה מיליון יורו ועוד משתנים| עוד קודם לכן בספרד, אגב, בשעות הצהריים, פורסמה בטוויטר תמונה של חולצה מס' 7 של הזאר למכירה בחנויות בסנטיאגו ברנבאו. היה מדובר במעשה קונדס של אוהד - בין אם בפוטושופ ובין אם דרך הדפסה מהירה, ועיתונים גדולים נפלו בפח כמו אל מונדו דפורטיבו ואפילו במארקה שם טענו שהם קיבלו אישור מהמועדון שמדובר במשהו אמיתי.

בכתבה הרחיבו - 'פלורנטינו חוזר להחתים גלאקטיקו לאחר חמש שנים'. נכתב שהזאר מגיע כאלוף, שריאל מדריד חוזרת לשוק אחרי עונות קשות מבחינתה, והנשיא מחייה את הגלקסיה שהוא בעצמו יצר. לאחר מונדיאל 2014 ריאל מדריד 'פשטה' על השחקנים המצטיינים כשחאמס רודריגס מלך השערים הוחתם בהעברת ענק וכזה שיוכל לחזק אתה קשר של ריאל מדריד עם דרום אמריקה וקולומביה בפרט. עכשיו ההחתמה של הזאר גורמת לאשלייה אצל האוהדים ומצפים ל'מבול של מכירת חולצות'. לפי סכום ההעברה, לפי הנוכחות בתקשורת, לפי הביצועים שלו - זו ההעברה החשובה ביותר שביצע פרס בחמש השנים האחרונות. הוא מגיע עם אותיות של זהב - תרתי משמע: כדי לעשות שינוי.

במארקה הוסיפו על 'הרכישה הריאלית המושלמת'. נכתב שהזאר לא נמצא בטופ4 בעולם לפי הדירוג הסובייקטיבי - ליאו מסי, כריסטיאיו רונאלדו, קיליאן אמבפה וניימאר, שניהם לא ריאליים להעברה - מקדימים אותו, אבל הבלגי מייד אחריהם. בקיץ האחרון הזאר היה מכוכבי המונדיאל וצ'לסי דרשה עבורו 200 מיליון יורו. והנה כעבור שנה אחת הוא מגיע במאה מיליון יורו +משתנים. קשה לחשוב על מהלך מדויק יותר'.

 

שער ה-AS:

הזאר נכנס לטופ 10 ההעברות היקרות בהיסטוריה של הכדורגל העולמי, הוא יהיה מדורג במקום השמיני: לפני גונסלו היגואין (עבר מנאפולי ליובנטוס ב-90 מיליון יורו בקיץ 2016) ולפני גארת' בייל שעבר מטוטנהאם לריאל מדריד בקיץ 2013 (פרסומים סותרים לגבי המחיר: 96 מיליון יורו או 101 מיליון יורו). כמובן שמדובר בשחקן הרכש היקר בהיסטוריה של ריאל מדריד. הקבוצה שלנו אחראית על שלוש מעשר החתמות הענק.

באתר קיבצו לנו את מיטב הכותרות בתקשורת הבלגית לאחר העברת הענק. חמישה עיתונאים בלגיים ניתחו את המעבר. כריסטוף טרר מה-HLN אמר: "החתמתו היא דחיפה גדולה. הוא היה כוכב ענק באנגליה, אבל ריאל מדריד זו קפיצת מדרגה. הוא נכנס להיסטוריה כרגע, עכשיו הכל תלוי בו. זידאן תמיד אהב אותו והמחיר לא משחק תפקיד. הוא מגיע עם כל הרעב ואמביצייה, זה החלום שלו מאז שהיה כשחקן, 'הכל מושלם'. הוא ישתף פעולה נהדר עם בנזמה"| עיתונאי אחר כתב שהזאר יהיה הבלגי הגדול בכל הזמנים, והוא באמת הכוכב של הדור הנוכחי. קורטואה אמנם משחק בריאל מדריד אבל זה לא אותו הדבר. 'אם ניימאר שווה 220 מיליון יורו אז בטח שהזאר שווה מחצית מהסכום. הוא יצטרך עזרה כי הוא לא כריסטיאנו'| חאן ואן חאל כתב: "סוף סוף, זו ההרגשה של כל הצדדים: של הזאר, של ריאל, של הכדורגל הבלגי. לא אכפת לו מהסטטיסטיקה. אני אשמח לראות אותו ואת מרסלו משמידים כל הגנה".

אליאס ישראל כתב טור על החולצה מס' 7, שאין שאלה בכלל שתהיה של הזאר. "חואניטו, ראול, כריסטיאנו רונאלדו - ושוב חולצה מס' 7 תהיה אל מותית". הוא ביקש את סליחתו של מריאנו אבל אמר שהוא לא ראוי לחולצה הזו. והספרה 7 תפורה על הזאר בול. זו תהיה הצהרת כוונות, שחקן שמתאים לשאת אותה בגאווה. הוא כותב לגבי המחיר: אולי זו כן מציאה בהשוואה לפליפה קוטיניו או דמבלה, ומוסיף: "חבר אמר לי שסכום ההעברה של שחקן הוא ברור רק כאשר הוא עוזב. כריסטיאנו רונאלדו היה הרכישה הזולה בהיסטוריה של ריאל מדריד. בניגוד לבייל למשל". עוד הוסיף: "זה נכון שהשוק משתנה, החתמת כוכבים גדולים הופכת לקשה מיום ליום, אבל ריאל מדריד מחייה את האשלייה והתחרות. כמעט בלתי אפשרי עבורה ליצור עוד מחזור מנצח כמו פעם, אבל השאפתנות חוזרת. זו הציפייה מריאל מדריד.