שבוע מפתח לגבי שחקני הרכש, וגם: ראיון עם מריאנו


כתב: צוות האתר | תאריך: 03/06/2019

לפי המארקה, לאחר שהעשן התפזר, גמר ליגת האלופות הוכרע ועונת הכדורגל הסתיימה, ריאל מדריד מתחילה לעבוד במרץ לקראת עונת 2019/20 ומדובר בשבוע מפתח עבור שלושת שחקני הרכש: אדן הזאר, לוקה יוביץ' ומנדי. במועדון רוצים לפתור את כל הסוגיות עוד לפני ששחקני הרכש יוצאים לחופשה ושבתאריך ה-8 ביולי, בו המועדון יתחיל את קדם העונה - כולם יהיו שם. ריאל מדריד רוצה שהזאר יהיה הרכש הראשון מבין השלושה, הוא השחקן שהאוהדים הכי מצפים לו, וכמובן נכתב שהזאר כבר הצטלם במהלך החופשה כשהוא מחזיק חולצה של ריאל מדריד לפי בקשתו של אחד האוהדים. מה המצב? צ'לסי דורשת 120 מיליון יורו והסכום הסופי יהיה לא רחוק מזה. "אם שום דבר לא יקרה, זו תהיה ההחתמה הראשונה שתוכרז רשמית - בימים הקרובים" [ ב-AS אגב כתבו שהזאר אמור להיות מוצג..מחר..אבל זה דיווח ישן משבוע שעבר]. מנדי כמעט סגור, מדובר בפרטים אחרונים של החוזה, חוסה אנחל סאנצ'ס המנכ"ל כבר הגיע לצרפת כדי לסגור את העניין. החתמתו של יוביץ' הוגדרה ככזו שנשמרה על אש קטנה וכעת היא בשלבים הסופיים. נכתב שזו העסקה היותר מסובכת דווקא והגרמנים העלו את המחיר עבור החלוץ לאור התעניינות מצד קבוצות גדולות נוספות. לריאל יש הסכם עם השחקן והסכום הסופי יעלה ל-65-70 מיליון, יותר ממה שחשבו תחילה.

בנושא אחר, מריאנו "מקבל" את שער המארקה ואומר נחרצות בראיון: "אני נשאר בריאל מדריד, השנה הבאה תהיה השנה שלי".

“במיליון אחוז, אני רוצה להישאר ולהוכיח למה אני מסוגל. היה לי קשה מאוד לחזור לכאן, נאבקתי קשה כילד לשחק בריאל מדריד ואני לא הולך לוותר”. על ההעברות: “אי אפשר לשים סוף לשמועות האלה. כל שחקן שיגיע, אנחנו נקבל אותו בברכה. כשאתה רואה את השם שלך כמועמד לעזוב זה לא קל אבל זו הייתה עונה קשה לכולם”.

על העונה האחרונה: “המסקנות הן אישיות וקולקטיביות. זו הייתה עונה מסובכת, אבל הגיע הזמן לחשוב קדימה”.

על עצמו: “אני מסכים שכולם לא היו טובים. אני רוצה הפעם להתחיל את קדם העונה עם הקבוצה שלי, לרדת לכר הדשא בהתלהבות. החזרה לריאל מדריד הייתה דבר מדהים אחרי ההרפתקאה בליון, אני לא מתחרט לרגע, אני מאושר. הבסיס הוא עבודה קשה”.

על היותו ה-7 של ריאל מדריד: “זו גאווה עצומה בגלל השחקנים הגדולים שלבשו את החולצה, זה לא קילקל לי, העובדה שכריסטיאנו לבש את החולצה מביאה לי מוטיבצייה. הרוח של חואניטו הוטמעה בי על ידי סבא שלי, אני לוחם”.

“נכון שכבשתי שער נפלא נגד רומא אבל אני חושב שמשחק אחד לא משנה דבר, כי הוא נגמר. צריך להמשיך לעבוד, ואז הגיעה הבצורת של כל הקבוצה ולופטגי נאלץ לעזוב. לא השגנו את התוצאות. סבלתי מפציעות כשסולארי הגיע, בהמשך היו לי בעיות בגב אבל רציתי לעזור לקבוצה. כאב לי שלא הייתי בסגל במשחקים בקלאסיקו או נגד אייקס, משחקים בהם היינו חייבים לכבוש שערים”.

על זידאן: “הוא עשה הכל במועדון הזה, זכה בהכל כשחקן וכמאמן, אני והוא ביחסים טובים. הוא זה ששיפר אותי ועזר לי להשיג את החוזה הראשון. העונה הבאה תהיה השנה שלי”.

על העונה הבאה: “צריך לנצח כבר מההתחלה ולשנות את הדינמיקה, שנה כזו בריאל מדריד לא יכולה לחזור, אתה צריך להיות במיטבך כל הזמן, זה לא מספיק לתת את המקסימום”.

בנזמה נמצא ויוביץ’ יגיע, יותר מדי תחרות? “התחרות תמיד טובה, גם עבורי וגם עבור אחרים. זה יעשה את כולנו חזקים”.

“יש שחקנים טובים אבל צריך שינויים. חבריי לקבוצה זכו שלוש שנים ברציפות בליגת האלופות, וזה כל כך קשה. אבל אנחנו לא זוכרים כמה קשה לנצח אלא רק כשאנחנו מפסידים”.

על היום בו חזר לריאל: “זה היה יום מסחרר. הבנתי שסביליה קרובה לצרף אותי, ואז ריאל מדריד נכנסה לתמונה. לופטגי שיכנע אותי להצטרף, כבר אמרתי שלריאל מדריד אני לא יכול להגיד ‘לא’. התחושה הזו של חזרה הביתה היתה מרגשת כמו לשחק בקאנטרה מגיל שש”.

על תקופתו בקאנטרה: “לא היה קל מעולם, הייתי צריך להתחרות בשחקנים טובים, גם מספרד וגם מחו"ל. רוב הזמן לא הייתי שחקן הרכב, ואז כבשתי הרבה שערים”.