דירוג 101 השחקנים הטובים בדורינו - Four-Four-Two


כתב: צוות האתר | תאריך: 15/05/2019

במגזין הנחשב Four-Four-Two בחרו את 101 שחקני הכדורגל הטובים ביותר של הדור שלנו, קרי 25-30 השנה האחרונות, ולריאל מדריד יש נציגות נכבדת עם 21 שחקנים בסה"כ.

פרננדו היירו פותח את הדירוג עם המקום ה-95 (ציטוט של מוריינטס: "הוא היה לידר, המנהיג שלנו בחדר ההלבשה, אגדה בריאל מדריד"). אחריו: דאבור שוקר (91), צ'אבי אלונסו (81) - הרוויח 25 אלף ליש"ט מאוהד לאחר שכבש שער מחצי מגרש, ווסלי סניידר (77), קלוד מאללה (70) - 'כל מי שכידרר ידע שמקאללה רודף אחריו', קלארנס סיידורף (60), רוד ואן ניסטלרוי (56), אריאן רובן (44) - 'לדעת מה הוא עומד לעשות זה דבר אחד, ולעצור אותו זה דבר אחר לגמריי'.

איקר קסיאס מדורג במקום ה-40, השוער במקום השני הכי גבוה להוציא את ג'יאנלואיג'י בופון,  רוברטו קרלוס (38) - אזכורים להיקף הירך ובעיקר לשער המדהים נגד צרפת בגביע הקונפדרציות, גארת' בייל (37), דיוויד בקהאם (35) - אזכור לבעיטה החופשית המדהימה נגד יוון במוקדמות המונדיאל והקפטן הנוכחי שלנו סרחיו ראמוס (24), עליו אמר ג'ונתן וודגייט - "בגיל 29 הוא זכה במונדיאל, פעמיים ביורו, בליגת האלופות, רשם 125 הופעות בנבחרת. כשהגעתי לריאל מדריד הוא שיחק בקישור האחורי אפילו פה ושם, עבר לעמדת המגן אחר כך והיו הוא בלם מושלם".

ראול מדורג במקום ה-21 ועליו נכתב: "בעידן שלפני כריסטיאנו רונאלדו וליאו מסי, הוא היה מנייה בטוחה ובלתי ניתן לעצירה. ב-2005 הגיע ל-50 שערים בליגת האלופות, זכה שלוש פעמים במפעל. "הוא לא היה 10 בשום דבר אבל בהכל היה 9". לוקה מודריץ' קיבל את המקום ה-19 המכובד - "תנו לו את הכדור!" צעק מאמן טוטנהאם הארי רדנפק וידע למה. לואיס פיגו מתקרב לטופ 10 כשדורג מקום ה-16 (פראנקו בארסי - "שחקן ענק, מקצוען, היה לי מזל שלא הייתי צריך לשחק מולו. הוא היה עובר את כולם"), קאקא במקום ה-14 ופאביו קנבארו במקום ה-12, שחקן ההגנה 'הטוב ביותר' בדירוג חוץ מפאולו מאלדיני (המונדיאל המדהים - חומת ברלין, כדור הזהב)

ומה עם הטופ 10? אז רונאלדו-פנומנו במקום הרביעי. רונאלדיניו סיפר: "כשעשיתי את הופעת הבכורה בנבחרת, הוא היה האליל שלי. קאפו אמר עליו: "אם לא הבירכיים, היו לו חמש זכיות בכדור הזהב, ואולי יותר. הוא היה הרבה יותר מגולים ותארים". קוסטקורטה: "הייתי בטוח בעצמי נגד כל שחקן התקפה אבל לא מולו. הוא היה כלכך מהיר"),

זינדין זידאן במקום השלישי ("היה אומן הכדורגל לפני שהגיעו כריסטיאנו ומסי והפכו את הכדורגל למדע של מספרים") וכריסטיאנו רונאלדו במקום השני ("הוא לא יעצור לעולם עד שיעצור את מסי").