כמה זה קשה לזכות בליגת האלופות. כמה


כתב: צוות האתר | תאריך: 10/05/2019

זו העונה המטורפת ביותר של ליגת האלופות איי פעם. ואני לא רגיל, אנחנו לא רגילים שהקבוצה שלנו לא חלק מהמעמדים האלה. משחקים פתאום משבת לשבת (האמת: אפילו שובצנו בימי שני וחמישי, זה מוכיח עד כמה לא היינו אטרקטיביים) במקום בימי שני ושלישי. ההמנון המצמרר, הילדים שמפנפנים בדגל, השחקנים שנושאים תפילה אל על לפני השריקה, אפילו החסויות, ובעיקר: הגביע עם האזניים הגדולות.

לא אעסוק בשמחה לאיד כי זה ילדותי, אבל כמובן שאני שמח שברצלונה לא תניף את הגביע. אבל לא רק ברצלונה איבדה יתרון ענק של 0:3, אלא גם אייקס שהייתה עם רגל וחצי בשלב הבא. זה היה כל כך ברור שהן ישחקו בגמר - וזה לא קרה. "כמה קשה לזכות בליגת האלופות, כמה", זו הכותרת שלנו, בדומה לכותרת של טור הדיעה במארקה. וזה נכון. קשה לזכות בליגת האלופות פעם אחת, מאוד קשה. היו קבוצות גדולות שלא הצליחו לעשות את זה (ואולי כאן אפשר להזכיר את ריאל מדריד של מוריניו - בעונת 2011/12). פנדל, פציעה, החמצה, חמש דקות של מומנטום, אלמנט המקריות. אז תארו לכם כמה קשה לזכות בליגת האלופות שלוש פעמים ברציפות או ארבע פעמים בחמש שנים?

בעונה כזו איומה, העונה הגרועה ביותר שאני זוכר מריאל מדריד, צריך לעצור רגע בצד ולהעריך את כל מה שהקבוצה הזו עשתה, כפי שכתבתי ב"חגיגות אלף הימים" עם גביע אירופה. קבוצה שעשתה בסה"כ רמונטדה אחת (מול וולפסבורג ב-2015/16), ולא משנה עד כמה זה היה קשה, מה היו התוצאות בליגה ומה היה הכושר של היריבה - ריאל מדריד, זו של כריסטיאנו רונאלדו וסרחיו ראמוס, ומרסלו, וכמובן זינדין זידאן - תמיד ניצחה. כי ריאל מדריד יודעת איך לנצח משחקים בליגת האלופות, זה המפעל שלה.

"ברצלונה עדיין לא ריאל מדריד", כתבו במארקה. וזה נכון. השחקן שנחשב בעיני רבים לטוב בכל הזמנים לא מספיק. אף קבוצה היא לא ריאל מדריד. תחשבו כמה פעמים עמדנו במצבים הקשים האלה, ותמיד הצלחנו. הנגיחה של סרחיו ראמוס בליסבון, באמא של תוספת הזמן | הגמר במילאנו בו הכוכבים לא יכלו לעמוד על הרגלים| הגמר החד צדדי נגד יובה, הגמר שהיה אמור להיות הכי קשה - הפך להכי קל| וב-2018, עוד לפני המספרת, דקות הסבל נגד יובנטוס, אבל ריאל מדריד כבשה את השער שלה בכוח, שער שהגיע לה. הגביע כל כך גדול אבל כל כך חמקמק, חומק ליריבות שוב ושוב מבין הידיים. ריאל מדריד חיכתה לו, מי היה מאמין - במשך 32 שנה. ומאז היא לא נותנת לו לברוח. ריאל מדריד עשתה באירופה את מה שברצלונה עושה בספרד, היא שולטת בליגה.

זינדין זידאן צודק: בעונה הבאה המטרה צריכה להיות אליפות ספרד. להפגין יציבות, לנצח בשיניים, אף אוהד לא אוהב לראות את העשור ההיסטורי של ליאו מסי וברצלונה, בהחלט בסדר הזה, ואיך הפער באליפויות נסדק. אבל ליגת האלופות מעצימה את הסיפור. היא הופכת אותו לאגדה. בעצם, זה כלל לא הוגן לצפות מאף קבוצה להיות ריאל מדריד. אין כמו ריאל מדריד. בשנה הבאה נחזור, אחרי שנת שבתון....