"בחזרה לעתיד" עם זידאן


כתב: צוות האתר | תאריך: 14/03/2019

במארקה בחרו בכותרת יצירתית כדי לסכם את היומיים האחרונים. זיזו עצמו היה חרוץ והגיע לולדבבאס כבר ביום שלישי לסיור קצר, כשהשחקנים נהנו מיום חופש, עליו ויתרו מרסלו ואיסקו במטרה להוריד חלודה ולחזור לעניינים. אתמול, כמובן, נערך אימון הבכורה של זידאן בריאל מדריד בשעה 11:00 שעון ספרד. עדשות המצלמה כבר תפסו אותו משוחח עם סרחיו ראמוס ומפזר חיוכים עם קארים בנזצה.

"אתמול ב-11:00 זידאן בעט שוב בכדור והחל רשמית את התקופה בריאל מדריד", כתבו במארקה. זידאן הגיע בתשע בבוקר, שעתיים לפניכן, לפני שאר אנשי האימון והשחקנים שלו. ממש חרוץ. הוא בדק את המשרד, הסתכל על הדברים שהכיר כל-כך הרבה בעבר. לאט-לאט החלו אנשיו להגיע וניהל שיחות קצרות.

המסר הראשון של זידאן היה: "לשכוח ממה שהיה". לשכוח מהעונה הקטסטרופחלית הזו מצד אחד, וגם מההצלחות המדהימות שחוו יחד('ההיסטוריה כתובה בספרים אבל זה לא מספיק'), מן הצד השני. משפטים שקטים, ברורים, תמציתיים, כרגיל.  זידאן פנה אל אנשיו בנאום פשוט וישיר.  העבר לא נחשב, מה שקרה עם סולארי ולופטגי לא רלוונטי. מבחינתו, השחקנים בריאל מדריד מניחים עכשיו, מהאימון הזה ועד סוף העונה(11 משחקי ליגה), את היסודות שלהם בעתידה של ריאל מדריד. הציפיות של זידאן הן לסיים לפחות במקום השלישי ולהבטיח כמה שיותר מהר את המקום בליגת האלופות.

השחקנים שוב מרוצים ומרגישים בנוח. במארקה כתבו שהשחקנים קיבלו את המסר בתחושת הקלה. עבור רובם, חזרה של זידאן זו התרופה ביותר, התחבושת לעונה מלאת פצעי דקירה. כמובן שישנם יוצאים מן הכלל, בעיקר גארת' בייל ודני סבאיוס. 'ההילה של זידאן שוב בולדבבאס', כתבו במארקה. ראמוס, מודריץ' ובנזמה, ולאט לאט גם מרסלו, שוב, ינווטו את הספינה עד לסיום העונה. בעונה הבאה, אחרי רכש בקיץ, המטרה תהיה לחזור לאליטה בליגת האלופות. עד אז ריאל מדריד צריכה לנצח, החולצה מחייבת אותה.

מחכים לסלטה. משחק הבכורה של זידאן על הקווים יהיה נגד סלטה ביום שבת בברנבאו ב-17:15. למי שזוכר, נגד אותה סלטה אימן זידאן בפעם האחרונה בברנבאו, כששבועיים לפני גמר ליגת האלופות, ריאל מדריד ניצחה 0:6 עם צמד גדול של בייל ושער נפלא של איסקו המתקאמבק בבעיטה לחיבורים. ריאל מתחילה להתכונן ללא קשר אחורי טבעי. מרקוס יורנטה עדיין לא כשיר במאת האחוזים וקאסמירו מושעה בשל כרטיסים צהובים. המשחק הקרוב יהיה ה-150 שלו כמאמן ריאל מדריד..