הרכש הראשון של זידאן: מיליטאו מפורטו


כתב: צוות האתר | תאריך: 14/03/2019

שער המארקה מדווח חגיגית: הבלם אדר מיליטאו מפורטו סגור בריאל מדריד, הודעה רשמית עד סוף חודש מרץ. פורטו, ממנה הגיע גם פפה בקיץ 2007 כזכור(במרץ 3015 הודיע המועדון על החתמת דנילו, שלא הסתדר אך נמכר למנצ'סטר סיטי במחיר טוב), תקבל 50 מיליון יורו. לפי הכתבה שפירסם חוסה פליקס דיאס, לריאל ופורטו יש הסכם שאם עד 15 ביולי ההעברה לא נסגרת - מחירו של הבלם קופץ משמעותית.

הבלם מבוקש בריאל מדריד כבר חודשים רבים, משך את תשומת ליבן של קבוצות גדולות אחרות באירופה. הוא הרשים במהירות והעוצמה הפיזית שלו ויש הרואים בו כיורש של פפה. מיליטאו רשם העונה 34 הופעות בכל המסגרות(תרם שלושה שערים) ופתח בהרכב ב-19 משחקי ליגה רצופים, מהמחזור הרביעי ועד המחזור ה-22. הבלם שיחק בכל משחקיה של פורטו בליגת האלופות כולל בצמד המשחקים נגד רומא בשמינית הגמר, להוציא את המשחק האחרון בשלב הבתים. מיליאטו עשוי להילקח בחשבון אפילו ע"י נבחרת ברזיל בקופה אמריקה הקיץ והוא מצטרף לרשימת ברזילאים ענפה.  רק נזכיר שמרסלו וקאסמירו שלנו עם דרכון ספרדי כבר מזמן ויש להם אזרחות. "הוא מפגין רמה יוצאת דופן ומציג אישיות, הוא יכול להיות שחקן ריאל מדריד", כתבו במארקה. הוא יכול לשחק גם כמגן ימני מה שקורה לא אחת מאז ינואר, אז פפה הצטרף לפורטו.

\

ההעברה הצפויה תשפיע כמובן על עתידו של הבלם חסוס ואייחו שמאז חזר מהשאלה מפרנקפורט היה בעיקר פצוע. הבלם הצעיר סבל מפציעות עוד לפני שהצטרף לריאל מדריד, הן אצל הגרמנים והן בנבחרות ספרד הצעירות. העונה רשם רק שלוש הופעות(אם נחשיב את שתי הדקות שתרם מול ויאדוליד כמחליף) - במשחק גביע וכן בתבוסה הביתית לצסק"א בליגת האלופות. אשתקד רשם 12 הופעות ב-1014 דקות בלבד. נאצ'ו עתיד להפוך לבלם הרביעי בסגל בעוד ואייחו יושאל ככל הנראה או שיימכר עם אופצייה לרכישה חוזרת מצד ריאל מדריד, שעדיין לא רוצה לאבד אותו במאה אחוז.

ועוד מלפפונים: בספרד לוקחים כמובן מאליו את הצטרפותו של אדן האזרד בקיץ מצ'לסי. הוא תמיד חלם לשחק תחת זידאן, מעריץ את ריאל מדריד, יש לו חוזה לעונה אחת בלבד בצ'לסי והוא לא מרגיש שם בנוח ורב עם הבוס. גם בסקר האוהדים במארקה, האוהדים הצביעו שהם בטוחים שהוא יגיע ויהיה הרכש הגלאקטי הראשון בקיץ(53%).

מנגד, אתמול כתבו ב-AS שכפי שאתם יודעים, הסיכויים שגארת' בייל ישאר בריאל מדריד - שואפים לאפס. בטח עם חזרתו של זידאן(מה גם שסותם את הגולל על הקאמבק של חאמס רודריגס). בריאל מדריד יודעים שיהיה קשה למכור את הוולשי במחיר גבוה. שכרו הכבד מונע מקבוצות אחרות לצרף אותו. נכתב שהאקסית טוטנהאם יודעת שריאל מדריד תלך בכל הכוח על כריסטיאן אריקסן הדני, שגם הוא מסיים חוזה, אלא שטוטנהאם לא תסכים שבייל יהיה קלף מיקוח. היא לא מוכנה אפילו לשלם חצי משכרו. ליו"ר דניאל לוי יש רעיון מבריק שספק אם יתקבל במדריד - טוטנהאם תבקש להשאיל את בייל לשנה אחת כשריאל מדריד תשלם את מרבית שכרו.