הרקורד המזעזע של סולארי בברנבאו


כתב: צוות האתר | תאריך: 07/03/2019

ריאל מדריד גמרה את העונה בחודש מרץ לראשונה מזה עשור. ומעבר לכך, הכותרת במארקה צורמת, יותר נכון המספרים פשוט אדומים. סנטיאגו סולארי הוא המאמן עם מאזן הבית הגרוע ביותר בהיסטוריה של ריאל מדריד. במשחק הנעילה של שלב הבתים מול צסק"א מוסקבה, ספג סולארי תבוסה 3:0 וזה היה הפסד הבית הראשון שלו. בליגה הוא פתח עם שלושה נצחונות רצופים, הפסד בהמשך לריאל סוסיאדד(2:0), והתייצב פחות או יותר עד להפסד מול ג'ירונה והבעיטה בדלי עם המפלה 2:1, וכמובן שהשיא הגיע עם שלושה הפסדים בשבוע האחרון - פעמיים בקלאסיקוס ותבוסה מול אייקס(4:1), ההפסד, הכי גדול של ריאל מדריד באירופה בברנבאו.

סנטיאגו סולארי הפסיד כמעט מחצית ממשחקי הבית שניהל! הוא הפסיד ב-6 מתוך 14 שהם למעשה 42.86%. בליגה המאזן שלו עומד על 5 נצ' ו-3 הפס', בצ'מפיונס הוא הפסיד בשני משחקי הבית שלו, ובגביע ניצח בשלושה משחקים והפסיד פעם אחת. לז'ולן לופטגי, לשם השוואה, מאזן בית הרבה יותר טוב! לופטגי הפסיד פעם אחת בשבעה משחקים בברנבאו, כשריאל נכנעה 2:1 ללבאנטה במחזור האחרון לפני הקלאסיקו. מנגד, ברור שלוח המשחקים שלו היה קל יותר. סולארי גם השווה את השיא העגום של קרלוס קיירוש הפסיד בארבעת משחקי הבית האחרונים בעונת 2003/04 החשוכה.

בהמשך הטבלה נמצאים ארנסיו איגלסיאס שהפסיד ב-30% ממשחקיו בסנטיאגו ברנבאו, אחר-כך חואן דה קרר, ואחר-כך חואנדה ראמוס שהפסיד 21.43% ממשחקי הבית שלו. חואנדה ראמוס כזכור הפסיד לליברפול בשמינית גמר ליגת האלופות והובס נגד ברצלונה מה שהביא לעוד שני הפסדי בית עד לסיום העונה. אחריו ניצב חורחה ואלדאנו(20% הפסדים), לופטגי עם 14.29%, ואז ניצב זידאן שהפסיד ב-11.43% ממשחקי הבית שלו. המאזן נהרס כהוגן בעונתו האחרונה בתפקיד, עם ההדחה בגביע מול לגאנס דווקא בברנבאו, ההפסד ליובה בגומלין וכן עוד שלושה הפסדי ליגה.

בהמשך ניצב ויסנטה דל-בוסקה שהפסיד רק ב-8.77% ממשחקיו כמאמן ריאל מדריד. בין השנים 2000/01 ועד 2002/03, ריאל נחלה שני הפסדי בית בלבד בליגה, פעמיים למאיורקה. במקום השלישי עם אחוז ההפסדים הנמוך ביותר נמצא רפא בניטס(8.33), ומצד שני הוא הובס, אתם זוכרים, בקלאסיקו בצורה מזעזעת. במקום השני ניצב קרלו אנצ'לוטי עם 7.02%, רק מה לעשות שבעונת הדסימה הוא הפסיד במשחקי הבית גם לבארסה וגם לאתלטיקו, ובעונתו השנייה במועדון זכור הפיאסקו נגד שאלקה. במקום הראשון ניצב בגאון ז'וזה מוריניו שהפסיד רק ב-5.68% ממשחקי הבית. שלושה בעונת הבכורה שלו בתפקיד, שניים בעונתו השנייה(פעמיים לברצלונה), ואף לא הפסד אחד בעונתו השלישית.

ובחזרה לסולארי. במארקה דווח אתמול על פגישה בינו לבין הנשיא בשעות הצהריים כשההנחות היו שפרס, שנשאר באצטדיון לאחר התבוסה נגד אייקס והלך הביתה רק בשעה 2:15 לאחר שיחות עם כל החונה דירקטיבה, צפוי לפטרו. במארקה נכתב שהמאמן 'הולך עד המוות' עם הרעיונות שלו ושהוא שלם לחלוטין עם הספסול המתמשך של מרסלו ואיסקו. סולארי לא הוציא החוצה את הכביסה המלוכלכת אך לא אהב את ההתנהלות של איסקו גם מחוץ למגרש וטען שעלה במשקל. הוא חושב שהוא שילב צעירים בצורה טובה, או בגלל פציעות או בשל כושר מאוד ירוד של שחקני המפתח. הוא כן מתחרט על כך שלא הצליח להפיק יותר מבייל ואסנסיו.