סיידורף מתראיין לקראת שמינית הגמר


כתב: צוות האתר | תאריך: 11/02/2019

שער המארקה:

'ריאל מדריד של הצ'מפיונס-ליג תמיד מיוחדת'| קשר העבר ההולנדי שזכה בגביע 4 פעמים, בשלוש קבוצות שונות, עשה זאת במדי איקס ב-1995 וכן במדי ריאל מדריד כעבור שלוש עונות. הוא מפזר קלישאות כמו על היחסים של איסקו וסולארי("קשה לדעת מה קורה שם כשאתה מחוץ לאימונים וחדר ההלבשה"), נמנע מההשוואות בין כריסטיאנו רונאלדו ומסי, וטוען שריאל מדריד פייבוריטית לקראת המשחק בעיקר בגלל המסורת והניסיון שלה, אבל שאייקס יכולה להפריע(זייך, טאדיץ' והונטלאר, אייקס היא הרבה מעבר לדה-יונג ודה-ליכט). עוד הוא מוסיף שהיו שיחות לא רשמיות על חזרתו למועדון בקיץ כמאמן(לקסטיליה) וזה לא צלח אבל הוא בהחלט רוצה לשוב. הפייבוריטיות שלו לזכייה? זו עונה מיוחדת, הוא מציין את ליברפול, פאריס, סיטי וגם הרגילות. המועדון הלחוץ ביותר מבחינתו? כנראה ריאל מדריד. מה היה חסר לו בדפורטיבו לה-קורוניה? מעט יותר זמן ועוד כמה גולים, לדבריו הגיע מאוחר מדיי.

הזיכרון שלו משני המועדונים. "זכיתי עם אייקס בגביע כשהייתי בן 19 וזה היה מדהים. שיחקתי לצד האליל שלי פראנק רייקארד וזו הייתה קבוצה מיוחדת. רייקארד איחל לי קריירה כמו שלו ואז אני התחלתי את שלי. מליוני אוהדים חיכו לנו באמסטרדם, לא ישנתי במשך כל השבוע. הזכייה עם ריאל מדריד הייתה גם כן מדהימה - היינו קבוצה של שחקנים רעבים עם מוטיבצייה אינסופית לזכות בגביע ולהחזיר אותו הביתה אחרי 32 שנה, ואנחנו עשינו את זה!.

על האפשרות לשחזר הזכייה בליגת האלופות ב-1998 אחרי עונה לא טובה בליגה. "הכל אפשרי, ריאל מדריד תמיד יכולה לעשות את זה".

על הגמר מול יובה של זידאן. "אני גאה ומסופק מאוד שמילאתי תפקיד כה מכריע עבור ריאל מדריד ויצרנו את נקודת המפנה לחזרתה של ריאל מדריד להיות מלכת אירופה אחרי שנים רבות של היעדרות, זו הרגשה יוצאת דופן. היו לנו הרבה ניצחונות גדולים. המועדון התחזק משמעותי בשנים האלה והפך להיות מפלצתי גם מחוץ למגרש".

פתיחת העונה וסולארי. "אחרי עונה כמו בשנה שעברה, זה לא היה פשוט למצוא את האיזון, והנה ריאל מדריד השתפרה. סולארי קיבל יותר זמן לעבוד בניגוד למאמן הקודם אחרי המונדיאל למשל. זה רגע של שינוי. ריאל מדריד תחרותית עדיין. סולארי בר מזל שיש לנו שחקנים שניצחו הרבה משחקים גדולים, הוא החזיר את הכבוד לקבוצה. אני לא ממש מכיר אותו כמאמן אבל עושה רושם שהוא יודע לנהל צעירים וותיקים. הוא טוען שעזיבתו של זידאן הייתי משמעותית יותר מזו של כריסטיאנו רונאלדו כי המתודולוגיה השתנתה ושיחד איתו העונה(החלוץ) לא בטוח שהתוצאות היו שונות". "בריאל מדריד כל השחקנים חשובים, זו הקבוצה שעושה את ההבדל. גם כשכריסטיאנו היה שם. ריאל מדריד לא הייתה רק הוא".

על כך שמודריץ' זכה בכדור הזהב והוא(סיידורף), לא, על אף שתמיד היה שחקן מוערך - "לא היה לי את המזל לזכות בפרס האישי, כמו לאלופים גדולים אחרים. מודריץ' הוכיח בקבוצה שהוא ראוי להיות ה-MVP וכמובן בנבחרת. הוא היה עקבי ולא נח לרגע. הוא מאוד אינטיליגנטי. בואו נפרגן לו מכל הלב ולא נערוך השוואות לעבר כי הכדורגל משתנה ללא הרף".