כותרות העיתונים לאחר הדרבי


כתב: צוות האתר | תאריך: 10/02/2019

שער המארקה:

'ריאל מדריד חזרה'| הלבנים ניצחו בדרבי והם הולכים על כל התארים, על רקע התמונה של השחקנים חוגגים את שער היתרון של קאסמירו במספרת| עוד נכתב על יום העבודה המסובך של ה-VAR - השער של מוראטה שאושר, הפנדל של ויניסיוס, השער שנפסל למוראטה| בסיקור המשחק באתר נכתב 'ריאל מדריד גדלה במטרופוליטאנו' והוסיפו על ניצחון יוקרתי וחשוב בדרבי לצד המחאות של הקבוצה של צ'ולו לגבי השיפוט. בסיקור המשחק לא היו נדיבים בציונים. בסיקור החמיאו לסולארי על החילוף של בייל וציינו שהמשיך במסורת מימיו כשחקן - הוא לא מפסיד בדרבי. 'לפני חודש ריאל מדריד הייתה בהריסות וכעת היא מטרידה את ברצלונה. זה הכדורגל'.

עוד אזכורים באתר: 'הפאניקה' שגרם ראמוס לשחקני ההגנה של אתלטיקו בקרן, כאשר ארבעה שמרו עליו - חימנז ולוקאס משחקני ההגנה וגם תומאס ומוראטה הגבוהים והחזקים - והוא הצליח להסיט את הכדור לעבר קאסמירו שכבש| כתבה מפרגנת לרגילון - 'הוא כבר ממש '3', מהווה איום גדול על מרסלו ומבקש ודורש לשחק נגד אייקס'. אתלטיקו בקושי הצליחה לייצר משהו דרך הצד שלו שנחשב גם לצד הפחות מאוזן. המגן גם הוסיף את המשפט הידוע - 'ריאל מדריד לא יכולה לעולם להיחשב כמתה'; עניינים אחרונים - המאזן המושלם של ראמוס בפנדלים העונה - 8 מתוך 8, הטוב ביותר באירופה| וגם - קאסמירו 'נכנס למוזיאון הצ'ילנה' - המספרת, של ריאל מדריד. כמו הוגו סאנצ'ז, כמו בנזמה מול אייקס, כמו כריסטיאנו ובייל...

טור דיעה של ג'רראדו ריקלמה - 'לריאל מדריד הזו יש כנפיים'. הוא מדבר על כך שיש הרבה פוליטיקה ואילוצים בהרכב של קבוצות כדורגל, הבכירות ביותר, ואצל סולארי אין - רק מי שראוי לחולצת ההרכב אכן משחק. 'בחג המולד לא היה אפשר להאמין שויניסיוס הצעיר הזה עומד לייצר את המהפכה המרגשת ביותר שחוותה ריאל מדריד מאז ראול, אבל הנה הוא'. נכתב שהוא מהווה גיהנום לשחקני ההגנה כבר היום, וגם כשאין לו את הכדור. ומימין, גם 'קרצייה' - לוקאס ואסקס שתמיד עובד. 'המשקל שלהם בנצחונות של ריאל מדריד הוא גדול מאוד', מסכם ומוסיף שאת בייל אפשר למכור, למרות הכל, למרות הגל.

שער ה-AS:

'ריאל מדריד מעופפת'| גם כן על רקע התמונה של חגיגות השער של קאסמירו| אזכורים ל-VAR שהועיל לריאל מדריד ולא לאתלטיקו, אם כי צ'ולו לא מאשים את ה-VAR בהפסד. עוד ציטוט: ראמוס תומך בו| סולארי - "זה היה ניצחון גדול, ניצחון של קבוצה"| עוד בשער העיתון אזכור לעונת הליגה ה-90, ולהלן טור האליפויות וריאל מדריד ראשונה עם 33. בפינת ה-'אחד-אחד' של ה-AS בחרו בראמוס ו-ויניסיוס לגיבורי הדרבי בעוד בייל הפסיד במאבקי מהירות אבל כבש מהפינה הקבועה עליו. בציוני המשחק ויניסיוס, רגילון וקאסמירו קיבלו 3 כוכבים. נכתב על ריאל מדריד מסודרת ומרעננת בעוד אתלטיקו קשוחה ומבולבלת.

באתר העלו כתבה 'למה ריאל מדריד מאמינה בליגה?' וציינו שסולארי לא ביצע אף רוטציות למרות השבוע הקשוח והמשחק הקרוב נגד אייקס בליגת האלופות. נכתב שריאל מדריד נראית טוב והוא רצה לשמר את המומנטום וגם הצליח ושמעבר לקלאסיקו הביתי מול ברצלונה בברנבאו, לבארסה יש לוח משחקים מעט קשה יותר בהמשך הדרך - בארסה עוד תיסע לפיחואן, מחזור אחד לפני הקלאסיקו, ותתארח אצל בטיס וסלטה ויגו(מגרש בו היא מעדה לא פעם). עוד נכתב על הצעירים הנפלאים רגילון ו-ויניסיוס ועל הרוח החדשה שיש בזכות מאמן הכושר הכל יכול, פינטוס. 

תומאס רונסרו המדרידאי הידוע מה-AS סיכם בטור שלו - 'ריאל הוכיחה שהיא השליטה בבירה'(הסדר חזר) וציין את שלושת השערים שריאל כבשה, מה שלא קרה לאתלטיקו במטרופוליטאנו, ואת הרוח שהציגה. הוא כותב על כך שזה לא היה ניצחון דחוק ושזה הרבה מעבר לעוד ניצחון בלוח השנה אלא משחק עם משמעות וכזה שמעלה את הציפיות. עוד החמיא לסולארי ולקפטן ראמוס - לטענתו מנע מחדר ההלבשה להתפרק אחרי פיטורי לופטגי.

התגובות, בקצרה: הקפטן ראמוס אמר לאחר המשחק שיש עוד מספיק משחקים כדי לזכות באליפות; רגילון:"לשחק בריאל מדריד היה החלום של החיים שלי, אני רוצה לשחק כמה שאפשר. מרסלו תומך בי. ידענו שאתלטיקו היא יריבה קשה אבל הגבנו נפלא עם שערים. הנבחרת? מה שיגיע - יגיע. יש לי המון מוטיבצייה"; קאסמירו אמר - "היה מגע עם מוראטה ברחבה אבל זו לא עבירה ובטח שלא פנדל. המספרת? הרגשתי שזה יכול לקרות, ככה זה כשאתה מתאמן עם בנזמה, בייל ו-ויניסיוס. ידעתי שראמוס יוכל להסיט את הכדור אליי". המאמן סולארי סיכם - "לשחקנים יש את הכישרון, השמחה והמוטיבצייה לנצח, זה הם. השגנו ניצחון ענק כקבוצה ורק ככה היינו יכולים להתגבר על אתלטיקו במטרופוליטאנו. אנחנו נילחם עד הסוף בליגה, ואסור לשכוח שאנחנו במקום השני אבל אתלטיקו תרצה לחזור לשם".