מה השתנה בחודש אחד? ויניסיוס ועוד


כתב: צוות האתר | תאריך: 10/02/2019

ה-6 בינואר: ריאל מדריד נכנעת 2:0 לריאל סוסיאדד בברנבאו, לוקאס ואסקס מורחק וקורע את החולצה, זה נראה כמו אבל, משקף את המצב של ריאל מדריד העונה, מעין דז'ה-וו לתקופת לופטגי והאוהדים מוציאים את המטפחות הלבנות, אלא שטרם הלכו הביתה| ה-9 בפברואר: הקבוצה של סולארי משלימה ניצחון ליגה חמישי ברציפות ומעפילה למקום השני בטבלה ע"ח אתלטיקו מדריד. אז מה קרה בריאל מדריד בחודש אחד? זו השאלה, ובמארקה הספרדי ניסו לענות עליה.

ההפסד לריאל סוסיאדד היה 'ביום המלכים' אותו חוגגים בספרד ב-6 בינואר, ובאותו הערב היה נראה שאלופת אירופה איבדה את הכתר סופית. כמה ימים קודם לכן ריאל ירדה לאחור וספגה שיוויון מאוחר בלה-קרמיסה של ויאריאל וסולארי אמר ציטוט שהרגיז רבים - עיתונאים ואוהדים - "אסור לזלזל בתיקו". ריאל הייתה בפיגור 10 נק' מברצלונה. כעת, ריאל מדריד נראית אחרת - האווירה, הכדורגל, הדינמיקה, הבריאות, וריאל מדריד מגיבה היטב לחודש הסופר-עמוס שלה. היא רשמה לא פחות מעשרה משחקים ב-34 ימים והרי המאזן: 8 נצ' - בין היתר בבטיס, נגד סביליה בברנבאו וגם על אתלטיקו, תיקו בקאמפ-נואו עם סיבות לאופטימיות, והפסד אחד בלבד, חסר חשיבות - נגד לגאנס בגומלין הגביע. פתאום ריאל 'סופרת את שעות' לביקור ביוהאן-קרויף ארינה ע"ש אייקס.

אז מה השתנה בריאל מדריד בחודש האחרון ועזר להפעיל את 17 השרירים הנחוצים כדי להעלות חיוך על הפנים? השלד של הקבוצה חזר למקורות. המנהיגות של סרחיו ראמוס, האגרסיביות של קאסמירו, הדינמיות של מודריץ' וגם קארים בנזמה שעושה הכל בהתקפה. וכמובן שיש את התרומה של לוקאס ואסקס, רגילון היציב ע"ח מרסלו, והקבוצה לאט-לאט זוכה לאמון מחדש. וכך גם סולארי לו יש גיבוי מלא מהנשיא פלורנטינו. הוא לא מסתכל על תעודת הזהות של השחקנים, כמו שניתן לראות במקרה ויניסיוס. כעת 'המרפאה התרוקנה' והמאמן סולארי בוחר את ה-11 שהוא רואה לנכון. בייל ואסנסיו עדיין על הספסל. מבחינת המספרים, 45.7% מההתקפות בקאמפ-נואו הגיעו מהצד שלו ואתמול 45%.

וכמובן - לא שכחנו את ויניסיוס. במארקה וב-AS הספרדי לא מפסיקים להחמיא לילד עם החן, המהירות, החוצפה, כפי שעושה סולארי. קאסמירו אמר עליו - "לפני חודשיים הוא שיחק בליגת המשנה ורבים לא האמינו בו". סביר להניח שעכשיו הם סותמים פיות. במארקה הציגו איך ריאל מדריד תוקפת הרבה יותר מצד שמאל מאשר בעבר, וב-AS היו נחרצים אפילו יותר - 'ויניסיוס שינה הכל', כתבו שם, וציינו את הריצה שלו - 11 משחקים ברציפות בהרכב, גם בקלאסיקו וגם בדרבי, וכנראה גם בקרויף-ארינה נגד אייקס. בכל 11 המשחקים שלו בהרכב הוא היה פעיל והביא לשינוי, גם במהלך ההפסד לסוסיאדד שם הגיע לו פנדל שלא נשרק. המשחק נגד סוסיאדד בברנבאו היה הראשון שלו בהרכב ב-2019 ומאז לא זז משם.

'הפנים של השינוי של ריאל מדריד', כתבו עליו ב-AS.  כשהוא קיבל את הכדור בדרבי והתחיל במופע מול חימנז - אוהדים הרגישו שמשהו צריך לקרות. מעבר לפנדל שסחט הוא גם העביר כדור רוחב מסוכן שכמעט הגיע ליעד, ושלח מסירה מדהימה ללוקאס ואסקס שהחמיץ. 'הדביק את הקבוצה בהתלהבות, בעקשנות ובטירוף'. הוא רציני בהגנה ויעיל בהתקפה. 'הוא לומד מהטובים ביותר', אמר המאמן סולארי שאמר שבהתחשב שהוא כל-כך צעיר - הרף והגג שלו בכדורגל כל-כך גבוה. ב-AS, כאמור, ניתחו משחק-משחק והציגו את הסטט' שלו, הציטוטים שנאמרו עליו ועד כמה היה משמעותי. נגד לגאנס בגביע, למשל היה השחקן השני עם הכי הרבה איומים על השער, בישל ללוקאס ואסקס וכבש בסטייל את השער השלישי מהאוויר. במשחק נגד בטיס בחוץ פתח בהרכב על אף השפעת, איים על השער וכמעט כבש. נגד ג'ירונה ברבע הגמר, ויניסיוס בישל לבנזמה בכדור רוחב, סחט פנדל והיה מעורב בשער של ראמוס.