כותרות העיתונים לקראת הדרבי


כתב: צוות האתר | תאריך: 09/02/2019

לקראת הדרבי הערב ב-17:15 ריכזנו עבורכם את רוב הדברים המעניינים בתקשורת לקראת המשחק, זאת בזמן שבאתר הרישמי של ריאל מדריד אין שום דבר מעניין מעבר לקליפ קצר בין חצי דקה שהופץ ברשתות החברתיות עם הגולים של ריאל  במשחקי החוץ בליגה מול אתלטיקו, ללא זכר לכריסטיאנו רונאלדו. בפינת 'השער ההיסטורי' בחרו בגולאסו של קאקא ב-2009/10 במהלך הניצחון 3:2 של ריאל - גם מרסלו(אחרי בישול של בנזמה) והיגואין - הבקיעו.

בשער המארקה זה הרגיש כמו פרסומת ב-One - 'זה לא דרבי - זו הליגה', על כך שתיקו יפגע משמעותית בשתי הקבוצות. בפריויו ב-AS כתבו - 'הוונדה מטרופוליטאנו מכריע מי מנהיג האופוזיציה של בארסה' וציינו שריאל מדריד יכולה להעפיל למקום השני במידה ותנצח, לראשונה מזה 15 מחזורים. עוד התמקדו בעיקר במוראטה שהיה יעיל בתקופתו בריאל עם גולים פר דקות משחק וגם בקורטואה. לפי ההרכבים המשוערים, רגילון אכן במקום מרסלו. באתר הוסיפו גם על האווירה המתוחה יחסית בין צ'ולו סימאונה לבין מודריץ' וקורטואה מהצד שלנו.

'הדרבי של מדריד עם ניחוח צרפתי', כתבו ב-AS בהתייחסות לבנזמה וגריזמן והוסיפו ציטוט של חלוץ אתלטיקו - "בנזמה שחקן נהדר שמשחק כדורגל פשוט וקל לשתף איתו פעולה", זכר לימים המועטים שלהם במדי נבחרת צרפת. גריזמן מחפש 'ערב גדול ראשון במטרופוליטאנו' ויש לו 125 שערים במדי אתלטיקו, רק שניים פחות מפרננדו טורס, בעוד בנזמה עם 18 שעריו הוא השחקן שכבש הכי הרבה שערים בכדורגל הספרדי העונה בכל המסגרות - חוץ מליאו מסי כמובן. לגריזמן עצמו 16 שערים ב-31 משחקים העונה. בנזמה לא כבש באף דרבי מאז השער בנגיחה ב-2015/16.

במארקה הרחיבו על 'אלה שבזכוכית מגדלת' לקראת הדרבי, כמובן קורטואה ומוראטה אך לא רק. משחק עם השלכות עצומות, מבחן האש של הרבה גיבורים, הוסיפו שם בדרמתיות. מוראטה, קורטואה, סולארי, רגילון, ויניסיוס, אריאס... השם הראשון הוא מוראטה, בהופעת בכורה לעיני הקהל הביתי. האם מוראטה יכבוש? האם יחגוג? תקדימי העבר במדי יובה אומרים שלא, אבל מוראטה עצמו רמז 'שאלה יהיו הצרות שלי'. לא שיחק בדרבים במדי ריאל ב-2016/17 אך כן בעונת הדסימה עם אנצ'לוטי כשעלה כמחליף במשחק בברנבאו בו ריאל הפסידה, סיכן את השער ולא כבש; עוד באתלטיקו הזכירו את זה שאתלטיקו לא הצליחה לנצח אף דרבי בלי קוקה, את המבחן של אריאס, שישחק ע"ח חואנפראן המנוסה וייצור אגף רענן עם קוראה; כמוכן ייתכן שזה יהיה הדרבי האחרון של דייגו גודין. נגד בטיס הוא נעדר בגלל פציעה, וכעת הוא זמין. ובחזרה לריאל מדריד:

סנטיאגו סולארי עומד בעוד מבחן אחרי הקלאסיקו בחלק מהשבוע המטורף בריאל מדריד. אם בקלאסיקו תוצאת התיקו הייתה בסדר, הפעם הציפייה היא לנצח. הזכירו את העבר שלו במשחקי הדרבי. ועכשיו לויניסיוס: לופטגי זרק אותו למערכה בדקה ה-88 בדרבי הראשון, זו הייתה הפרמיירה שלו במדי ריאל מדריד, בקבוצה הבוגרת. הילד התרגש, עשה ספרינט אחד ולא הצליח לגעת בכדור כמובן. נראה כאילו עבר ים זמן מאז. נכתב שויניסיוס רוצה להיות טוב יותר מהקלאסיקו ושסולארי סומך עליו אבל ייתכן והמאמן ייבצע שינויים בטריו ההתקפי.

קורטואה ישחק בדרבי השני שלו במדי ריאל מדריד נגד האקסית אך הפעם יתקבל בצורה עוינת במטרופוליטאנו. זה רק יכניס בו עוד מוטיבצייה לשמור על שער נקי כפי שעשה בברנבאו אך הפעם זה יהיה יותר קשה. קורטואה התראיין לכלי תקשורת בבלגיה וטען אחר-כך שדבריו הוצאו מהקשרם. בין היתר אמר כביכול שגם בבלגיה במשחקי הדרבי זרקו דברים לעבר כיוונו - מציתים, בירה ועוד - ושזה חלק מהכדורגל וחייבים להתרכז. בהמשך ניסה לתקן ואמר שתמיד יעריך את הקהל אבל כמובן שזה לא עזר לו. קורטואה שלא שיחק בקלאסיקו בגביע - חוזר להרכב כמובן. הצמיחה של רגילון גם היא נושא חשוב. הוא יפתח בצד שמאל וזה יהיה המשחק הכי גדול שלו עד עכשיו, כשמרסלו חוזר לספסל. הוא היה כבר בנצחונות האחרונים בליגה אבל זה סיפור אחר

קאסמירו פתח בהרכב בקלאסיקו וראה את מרקוס יורנטה משחק נהדר אלא שהאחרון נפצע. קאסמירו חוזר להרכב הפעם והוא מקבל הזדמנות יוצאת דופן. הפציעה השביתה את קאסמירו אבל היה נראה שהוא חוזר לכושר אופטימלי ואף כבש שער נהדר נגד סביליה, אלא שבקלאסיקו בלט עם כמה איבודי כדור של חוסר אחריות. מי שתמיד קיימים ספקות לגביו - גארת' בייל, שאולי דווקא יפתח בהרכב איכשהו, אבל בוודאות ישחק, גם אם יעלה מהספסל, והוא יקווה לתרום יותר מאשר ברצלונה בגביע. העונה הזו שלו לא טובה.