היום שאחרי הקלאסיקו


כתב: צוות האתר | תאריך: 07/02/2019

במארקה סיכמו את הקלאסיקו. מה כתבו עלינו? הנה הדברים בקצרה יחד עם התוספות שלנו. במארקה כתבו שריאל הייתה שווה ואף יותר מול בארסה, ושלראשונה מאז עזיבת כריסטיאנו רונאלדו, קצת יותר מחצי שנה אחר-כך - רואים קבוצה טובה, יש עתיד.

* קיילור נאבאס מצוין על אף עונה קשה עבורו, כשאפילו בליגת האלופות הוא לא משחק מאז בואו של סולארי. השוער אמנם לא הצליח לשמור על שער נקי אבל עדיין לא הפסיד במגרש הזה - 2 נצ' ו-3 תוצאות תיקו(במדי ריאל מדריד כמובן).

. * ראמוס הוא נצחי. קלאסיקו מעולה. זה היה הקלאסיקו מספר 40 שלו, ורק פאקו חנטו ומנואל סאנצ'יז מהצד שלנו, וצ'אבי מהצד שלהם, לכולם 42 הופעות - מקדימים אותו. ראמוס כבש ארבעה שערים - שניים במשחקים בברנבאו, כולל שער ניצחון ב-2012/13, ושניים בקאמפ-נואו, כולל שער השיוויון הדרמטי ב-2016/17. כמובן שהוא שיחק בשני גמרי הגביע.

 * סולארי עבר בהצלחה את הקלאסיקו הראשון, הצליח בקבלת ההחלטות והשיג עוד נקודות זכות לגבי האפשרות שיהיה מאמן ריאל גם בעונה הבאה.

* לוקאס ואסקס חיוני יותר מבייל. נוסיף שזה שער בכורה שלו בקלאסיקוס. הקשר אמר בסיום שהקבוצה מרוצה מהמשחק ושהתיקו מקפח את ריאל מדריד.

* איסקו ואסנסיו נשכחו לחלוטין. השני עלה מהספסל בדקה ה-84 ולא ממש עשה פעולות התקפיות. בקלאסיקו הקודם, אגב, איסקו עוד פתח בהרכב והיה מעורב בשער המצמק של מרסלו.

 * ויניסיוס הוא העתיד, ואולי כבר ההווה. סולארי אמר שהוא לא מופתע ממנו ולמרות גילו הוא שחקן כדורגל נפלא ומאוד-מאוד בוגר. במארקה כתבו עליו שהוא איים אבל לא מספיק טוב, אבל זה עוד יגיע.

* מרקוס יורנטה הועדף על קאסמירו והוכיח גם למה. ובגזרה הזו, חדשות רעות מאוד: הקשר שנפצע אתמול והוחלף, בדיוק אותה הפציעה כמו באליפות העולם למועדונים - ייעדר שלושה שבועות ומעלה כך שהוא מחוץ לעניינים לחודש הקרוב העמוס של ריאל.

* מרסלו לא חוזר לעצמו. חטף ביקורת קשה על העצלנות וכך שלא חזר להגנה ולא היה באיזור במהלך השער של ברצלונה, יחד עם שלל תמונות מסך מהגול. אתם זוכרים היטב את הציטוט של סולארי שהגן עליו ואמר - "מרסלו הוא הקפטן השני שלנו, הוא מחויב לקבוצה והוא 100% מדרידיסטה. אני מקווה לקבל את הגירסה הטובה ביותר של כולם".  בתקשורת מתחו ביקורת קשה עליו ועל קוטיניו מהצד השני.

בינתיים איסקו מתמרמר בפומבי ועונה לדה לה רד שאמר שקודם לכן - "איסקו חייב להבין שריאל מדריד לא מחכה לאף-אחד". הקשר כתב - "אני מסכים עם דה לה-רד ומצד שני "כשאתה לא מקבל את אותן הזדמנויות כמו החברים שלך אז זה מתסכל ודברים משתנים. אני ממשיך לעבוד קשה מאוד כדי לזכות באמון ואמשיך לעשות זאת, האללה מדריד". במארקה הרחיבו על העניין וציינו את המספרים העצובים. איסקו השחקן שישב הכי הרבה על הספסל בכדורגל הספרדי ב-2019, מבלי לשחק כמובן - 767 דקות, והוא מדורג רק מס' 21 מבין הדקות של שחקני הסגל מאז הגיע סולארי.

נכון לעכשיו כמעט 75% מהאוהדים בסקר המארקה כתבו שהקשר צודק בטיעון שלו. אוצ'ואה מהמארקה כותב שמדובר בבעייה אישית בין איסקו וסולארי ואף אחד מהם לא יודה בכך, ושהטיעון הכי חזק של איסקו הוא המצב של מרסלו שעדיין משחק הרבה, לפחות בגביע, למרות שהוא נראה רע. הוא כותב שאיסקו אולי גם כן היה שנוי במחלוקת, לא תמיד התאים לכדורגל של ריאל מדריד וזה בסדר שיש כאלה שלא 'עפו' עליו, אבל המספרים בתקופת סולארי מוגזמים בטח כשהיו ימים בהם הסגל היה מאוד-מאוד.