תיהיו ריאל מדריד. והפעם באמת


כתב: צוות האתר | תאריך: 05/02/2019

"תיהיו ריאל מדריד" כן, הכותרת הזו מוכרת לכם, בחרתי בה לא ממש מזמן - הנה זה. לקראת הקלאסיקו הראשון העונה, זה שהראש כבר מחק אבל הלב עוד זוכר היטב. שלוש מילים בסה"כ, משפט מאוד קצר, עם משמעות כל-כך גדולה, התורה כולה. הבעיה: השחקנים לא ממש הבינו את הפואנטה. ממש לא הבינו.

ריאל מדריד צריכה לנצח כל הזמן. ריאל מדריד יכולה להפסיד(למען האמת, זה קרה כבר יותר מדי העונה, וזה קורה יותר מדי מול 'ההם'), אבל היא לא יכולה להיות מובסת ללא מאבק. "החולצה של ריאל מדריד יכולה להיות מלוכלכת מבוץ או מוכתמת בדם, אבל לעולם לא בבושה", אמר אלפרדו די-סטפאנו הגדול ז"ל. סביר להניח שאחרי הקלאסיקו ההוא – התהפך בקברו.  עבר זמן מאז היום השחור ההוא, מהימים שבא לך לקחת הפסקה מכדורגל. היום הכי גרוע בשנה חוץ מהדחה מליגת האלופות(למען האמת – כבר שכחנו).

ריאל מדריד של סולארי השתפרה – מצטיין המונדיאל מודריץ', הקפטן ראמוס, הגרזן קאסמירו, ה-'9' וה-'10' שלנו גם יחד – בנזמה, וגם בארסה השתפרה וטובה יותר, ובעיקר: יש לה את מסי, שלא שיחק אז. כל מה שקרה עד עכשיו זה טוב ונחמד: הפריחה של ויניסיוס, הכדורגל שהפך ל-'לא קשה לצפייה' בשלב ראשון ואחר-כך ל-'לא רע' בצד השני. אבל קלאסיקו זה דבר אחר. הפריויו הגדול לשבוע הכי חשוב העונה. הקבוצה צריכה את זריקת המורל הזו. וגם אנחנו האוהדים. בגלל שבועות כאלה אנחנו אוהבים כדורגל.

"מי שמפחד לשחק נגד ברצלונה – שיילך לשחק בראיו וייקאנו ויחסוך לעצמו את הדאגות", אמר פעם חסה רודריגס לקראת האפשרות לגמר קלאסיקו בליגת האלופות, ראשון מסוגו איי-פעם, מול ברצלונה שהייתה בשיאה. בחזרה לרביעי: יכול להיות שנפסיד. אבל אל תגרמו לנו שוב ללכת עם הראש באדמה. אנחנו לא רוצים לחכות שהסערה תחלוף.

"תהיו ריאל מדריד", המשפט הזה צריך לשבת לשחקנים חזק-חזק בראש כל הזמן, לרחף. בכל פעם שריאל מדריד תצא קדימה מהר ותוכל לתפוס את ברצלונה לא מוכנה; בכל פעם שליאו מסי יתחיל את הדהירה ונראה שקשה לעצור אותו; בכל מאבק על כדור גובה ברחבה; גם אם לוח התוצאות יראה 1:0 לברצלונה והדקות יהיו לא נעימות. אסור להישבר. עם הכסף, התהילה והזכות – באה גם האחריות. הסמל הזה על החזה שלכם, בצד שמאל, עם הכתר בזהב והפס הסגול - הוא היפה בעולם וגם 'הכבד בעולם'. מליוני אוהדים צופים בכם ורק חולמים להיות כמוכם. מועד ב', כמעט. ומי שלא מבין את המסר – אני מקווה שלא יהיה כאן בקיץ. אין יותר סליחות. ריאל מדריד לא יודעת מה היא עונת בנייה. תיהיו ריאל מדריד, והפעם באמת.