סרחיו ראמוס הגיע למאה גולים בקריירה!


כתב: צוות האתר | תאריך: 10/01/2019

המאה של ראמוס. אם זה היה קורה בנגיחה דרמטית ובמשחק אחר זה היה יותר מרגש, אבל זה כנראה לא באמת חשוב. ציון דרך ענק לראמוס שהשנה נהנה מאוד להיות הפנדליסט של ריאל מדריד - אמש הגיע למאה גולים בקריירה: 80 במדי ריאל מדריד, 17 במדי נבחרת ספרד ועוד 3 במדי סביליה. זה היה השער השביעי שלו העונה במדי ריאל מדריד, כולם בפנדל חוץ משער אחד - באליפות העולם למועדונים, והוא רחוק רק שלושה מעונת השיא המטורפת שלו ב-2016/17 אז כבש עשרה שערים. במדי ספרד הספיק לכבוש כבר ארבעה שערים אגב מאז מינויו של לואיס אנריקה לתפקיד.

כמובן שלא יהיה כמו השער המרגש שלו בגמר הדסימה נגד אתלטיקו מדריד, והוא הבקיע גם בגמר שנתיים אחר-כך נגד אתלטיקו בסאן-סירו. הוא כבש גם בסופר-קאפ הספרדי באותו הקיץ וכן השנה, ובאליפות העולם למועדונים ב-2014 ו-2018. לגבי שעריו בריאל מדריד, הוא כבש את רובם בליגה - 57(יש לו שער נוסף בליגה הספרדית, דווקא נגד ריאל, במאי 2005), כבש 11 שערים בליגת האלופות(פעמיים בגמר, שלושה שערים בחצי הגמר[צמד ו-'בודדת'], שער בשמינית הגמר), ויש לו גם חמישה שערים בגביע המלך, 3 באליפות העולם למועדונים, 2 בסופר-קאפ האירופי ו-2 בסופר-קופה הספרדי. הוא כבש את השער הראשון כשחקן בוגרים איי-שם בספטמבר 2004 במדי סביליה בגביע אופ"א. ב-6 בדצמבר 2005 כבש את שער הבכורה במדי ריאל - בנגיחה נגד אולימפיאקוס במשחק חסר חשיבות בצ'מפיונס, ובמדי נבחרת ספרד כבש צמד במוקדמות מונדיאל 2006 נגד סאן-מרינו.

אם נסתכל על משחקי הליגה בלבד, מאלגה סבלה ממנו הכי הרבה - חמישה שערים ב-19 משחקי ליגה(נגדה כבש את שער הבכורה במדי ריאל מדריד בליגה, והוסיף אחד גם בסיבוב השני ב-2005/06), וברצלונה היא הבאה בתור - ארבעה שערים ב-29 משחקי קלאסיקוס, וברצלונה היא השנייה בתור(ארבעה שערים ב-24 משחקי ליגה). אם נבחן את המספרים בכל המסגרות, הרי שלראמוס יש 7 שערים נגד סביליה האקסית ב-31 משחקים - אחד מהם בסופר-קאפ האירופי - שער שיוויון בנגיחה, אחד בסופר-קופה הספרדי ב-2007, ואחד בגביע המלך בפנדל.

שלא כהרגלו, ראמוס המתין עם הפוסט לאוהדים ועשה זאת רק למחרת, הוא כתב - "אני בהגנה ואני גאה להגן על הסמל הזה. התפקיד שלי מעולם לא היה לכבוש שערים, אלא דווקא להימנע מהם, כבלם, אבל דווקא בגלל זה אני כל-כך גאה להגיע למאה שערים, זה משהו מיוחד. כמו כל דבר שקרה בקריירה שלי - לא הייתי יכול לדמיין את זה לעולם, ברגע שהתחלתי. אני ממשיך לעבוד קשה, כמו כל הקבוצה, עם התמדה, ריכוז ושאפתנות כדי להרוויח מחדש בכל יום את האמון והתמיכה שלכם, האוהדים".