הברנבאו השומם: אין גולים ואין אוהדים


כתב: צוות האתר | תאריך: 09/01/2019

התוצאה: הברנבאו מתרוקן. כמידי שבוע קראנו בתקשורת על מספר האוהדים הנמוך בברנבאו. המשחק נגד סוסיאדד היה השלישי 'בטיבו' בקטגורייה השלילית מבחינת מספר האוהדים, כשרק בזוועתון מול צסק"א ובפתיחת העונה נגד חטאפה - נרשמה כמות נמוכה יותר. נרשם שאפילו המועדון הוריד מחירים במטרה לעורר את הקהל(ניתן היה למצוא כרטיסים ב-50 יורו למשחק נגד סוסיאדד - מהזולים בליגה) - וזה לא עזר. בשנה שעברה הממוצע של ריאל מדריד בליגה היה 69,937 אוהדים, כשבמשחקים הגדולים כמובן הייתה תפוצה מלאה. תוך עונה אחת הברנבאו התרוקן ב-7841 בממוצע.

בדרבי המגרש היה כמעט מלא עם כמעט 80 אלף אוהדים, וכן במשחק פתיחת העונה האירופית נגד רומא בברנבאו, אז עוד הייתה אופטימיות - מספרים שגירדו את ה-70 אלף. כמות כזו פחות או יותר הייתה גם במשחק נגד ולנסיה, והקהל הזיז את עצמו גם בבכורה של סולארי בליגה כמאמן - מול ריאל ויאדוליד. כאן תוכלו לראות את הנתונים מכל המשחקים העונה. לאחר המשחק נגד ראיו, סולארי נשאל על כמות הקהל הנמוכה(55 אלף אוהדים) ואמר בלקוניות - "אין לי את הנתונים האלה שיש לך".

באותו הגרף למטה אפשר לראות את הממוצע במשחקי הליגה בעשור האחרון. הנתונים הכי טובים הם דווקא בעונת הפלגריני 2009/10, שלא הסתיימה באליפות - טוב, ככה זה אחרי מסע רכש מטורף בגובה רבע מיליארד יורו(כריסטיאנו, קאקא ואחרים), וגם כעבור שנתיים בעונת האליפות המטורפת עם מוריניו היו 74 אלף צופים בממוצע. בעונת הדסימה המספרים ירדו כמעט ב-3000 צופים ואז שוב חלה עלייה קטנה עם אנצ'לוטי. אשתקד גם כן ניתן למצוא נתונים שהם זוועה, ככה זה שהמועדון גמר את הסיפור בליגה כבר בחורף - 68 אלף אוהדים בלבד בממוצע. אבל ממוצע כזה נראה גבוה ביחס לעונה.

הסיבה: אין גולים, אין כדורגל, אין כלום. ריאל מדריד כבשה 13 שערים בלבד ב-9 משחקי ליגה בברנבאו - אפילו פחות משער וחצי בממוצע למשחק. זה ברור שברצלונה מובילה עליה בקטגוריה, אבל גם אתלטיקו מדריד(16), וחמור מכך: סלטה ויגו ואייבר(16) ולבאנטה(15). ראיו וייקאנו שנמצאת במקום הלפני-אחרון - כבשה גם היא 13 שערי זכות בבית.  המשחק נגד סוסיאדד היה הפעם הראשונה שריאל לא כובשת שער במשחק ליגה בבית, אבל המספרים עדיין עלובים מאוד. לריאל הייתה רביעייה אחת - איי-שם במחזור השלישי נגד לגאנס בברנבאו. היא השיגה נצחונות דחוקים מול אספניול וראיו וייקאנו - פעמיים 1:0, כבשה שער בודד נגד לבאנטה בברנבאו בהפסד 2:1, והשיגה שלוש פעמים ניצחון של 2:0 - חטאפה בפתיחת העונה, ויאדוליד בבכורה של סולארי בליגה, וכן נגד ולנסיה.

בצוותא עם הפיחואן של סביליה, מדובר בשני מגרשים גדולים של קבוצות חזקות בהם פשוט לא רואים גולים. ריאל מדורגת אחרונה ביחס לקבוצות הטופ. באיירן כבשה 15 שערים בבית, ליון ואתלטיקו 16 ואפילו מילאן כבשה יותר שערים ממנה, וכן מנצ'סטר יונייטד המתחדשת. ריאל רחוקה מאוד מ-30 שערי הזכות של ברצלונה - כמעט כפול ממנה, ובמקום הראשון ניצבת מנצ'סטר סיטי עם 37 שערים, מספר בלתי-נתפס שריאל תצטרך זמן רב כדי להגיע אליו. בסיבוב השני מחכות לריאל בברנבאו בין היתר: ברצלונה, סביליה.

מיותר לציין שאלה המספרים הגרועים ביותר מאז פלורנטינו חזר. לפני שנה, בינואר, החלה ההתפוצצות של ריאל מדריד אבל לפניכן גם המספרים היו קצת פחות קשים - 19 שערי זכות ובין היתר חמישייה טובה על סביליה בברנבאו. בעונת האליפות 2016/17 ריאל נהנתה לשחק דווקא במשחקי החוץ וכבשה 24. המספרים הטובים ביותר בעונת האליפות עם מוריניו - 38 שערי זכות ב-2011/12. בעונת הדסימה כבשנו 30 שערים בברנבאו בפרק הזמן הזה ו-31 בעונה לאחר-מכן, כשאחרי שני משחקי בית בינוניים הגיעה ההתפוצצות - שלוש חמישיות כמעט ברצף על אלצ'ה, בילבאו וראיו וייקאנו, כשבאמצע יש 3:1 על בארסה בברנבאו, וכן לאחר מכן שלישייה קלה על סלטה.