היום שאחרי סוסיאדד: ממשיכים להתדרדר


כתב: צוות האתר | תאריך: 07/01/2019

כנראה שהקהל הריח את הנולד. אלה שהגיעו לברנבאו לא התרגשו מהצגת המתכת - גביע העולם למועדונים, ושרקו בוז למרסלו. ולא הרבה הגיעו - זו הייתה כמות הקהל השלישית הכי גרועה של ריאל מדריד העונה, כשרק במפלה נגד צסק"א ובמשחק פתיחת העונה מול חטאפה - היה פחות קהל. 'הברנבאו מתרוקן ויש לכך סיבה טובה', כתבו בשער המארקה. מי שכן היה במשחק אבל הרגיש - 'די, מיציתי' - זה גארת' בייל שנטש בדקה ה-78, והתקשורת כמובן חוגגת על זה.

התחושה היא שריאל מדריד נמצאת במשבר שלא נגמר, בדיוק כמו שכתבו במארקה. ריאל מדריד הגיעה לרקורד איום ונורא של 9 הפסדים, בחצי עונה(29 משחקים בסה"כ), הפסד כל שלושה משחקים. זו כמות ההפסדים של המועדון בכל העונה שעברה. לראשונה העונה ריאל מדריד לא כבשה במשחק ביתי בליגה, ויש לה את כמות שערי הזכות הנמוכה ביותר בשנות ה-2000, וכן את מספר הנקודות הדל ביותר אחרי חצי עונה. הקהל קרא לפלורנטינו להתפטר ואף-אחד לא יוצא זכאי - גם השחקנים חוטפים וכן המאמן סולארי שמרגיש את התקשורת במדריד.

במארקה כתב חוסה לואיס קאלדרון 'אם לא היה לופטגי - סולארי כבר היה מפוטר', כלומר רק משום שמדובר במאמן השני - המאמן, שלדברי הכתב פשוט 'הפסיק לקבל החלטות' - שומר על כיסאו ולא נבעט ע"י פלורנטינו, אבל ברור שהוא לא ישלים את חוזהו בקבוצה ושבקיץ ריאל מדריד תחפש מאמן אחר. סולארי קיבל כרגע את התואר של מאמן זמני, וזהו. קאלדרון טוען שהוא ממשיך לתת אמון בשחקני הסגל המאכזבים ומדבר על הקשרים במרכז השדה בין היתר. במועדון ניסו להתלונן על ה-VAR או יותר נכון על אי השימוש בו - הפנדל הברור שהגיע לויניסיוס, אבל זה מרגיש די עלוב. הילד מברזיל הוא היחיד שקיבל מחמאות על משחקו, הראשון בהרכב במסגרת הליגה. אגב, אפילו מאמן היריבה אמר שתיכנן לתקוף דרך האגף של מרסלו שנראה כנקודת תורפה.

העונה ריאל פשוט מקלקלת את הסטט' שלה נגד הרבה קבוצות. סוסיאדד לא ניצחה בברנבאו מאז מחזור הסיום העלוב ב-2003/04 - כמעט 15 שנה; ללבאנטה היא הפסידה בברנבאו העונה 2:1, עם לופטגי עדיין על הקווים, לראשונה מאז 2006/07. לאלאבס, לדוגמא, ריאל מדריד לא הפסידה כמעט 20 שנה, מאז נכנעה לה בברנבאו 1:0 בשלהי עונת 1999/00, ואחרונה חביבה היא אייבר, שבמשחקה ה-11 נגד ריאל מדריד רשמה העונה ניצחון בכורה מולה.

לוקה מודריץ' היה לפחות כנה לאחר המשחק. אם היה חלק מהחולשה הכללית על כר הדשא - לפחות בעמדת הראיונות הוא דיבר לעניין, והסביר בצורה מדויקת לאחר המשחק את כל הבעיות. 'מודריץ' מנתח את המשבר', קראו לזה במארקה: "רבים מאיתנו לא משחקים ביכולת הרגילה שלנו, זה ברור, ואני הראשון. אין כאן עניין של מזל"; "הבעיה שלנו היא הבקעת השערים"; "אנחנו לא יכולים לעשות שטויות בפתיחת כל משחק"; "אנחנו צריכים להשתפר פיזית ונפשית, אין לנו שקט"; "המאמן לא יכול להבקיע שערים"; "אסור לחפש תירוצים אלא לשבת ולראות מה קורה" הקפטן סרחיו ראמוס, שרשם הופעה 590 עצובה למדיי(השחקן עם מספר ההופעות השביעי הכי גבוה במועדון), אמר:“אנחנו חייבים שינוי, וצריכים להגיב”, ואחר-כך אומר שהקבוצה חייבת להיות מאוחדת ולא לחפש אשמים. “הליגה? אליפות היא פרס על על יציבות וחוזק, והחמצנו בשנים האחרונות”. בהמשך אמר שהוא לא רומז לשום דבר ושבין-כה דעתו האישית לא רלוונטית, לא נספרת ולא אמורה להיספר ע"י קבירנטי המועדון.

ובנימה אישית, אני חושב שלכל עונה יש את התמונה שלה. הנגיחה של ראמוס בדסימה ב-2014, המספרת של בייל אשתקד, כריסטיאנו משתיק את קאמפ-נואו ב-2012 ועוד ועוד ועוד. ואתמול בברנבאו ראינו את תמונת העונה שלנו. לא הברנבאו הריק, מחזה עצום לשעצמו - אלא לוקאס ואסקס מורחק בצהוב שני מטופש, יורד מהדשא מבואס על סף דמעות, מסתתר כששם את ראשו בתוך החולצה ואז קורע אותה כאות אבל. ריאל מדריד באבל ספורטיבי.