מסורת שחורה - החורף הקשה של ריאל בליגה


כתב: צוות האתר | תאריך: 06/01/2019

"החורף הקר והקשה של ריאל מדריד", כתבו במארקה על רקע התמונה היפה של הסמל והקרח. ריאל מדריד מתחילה את חורף 2019 כשהיא במרחק 7 נקודות מברצלונה, והאמת, עם כמה שזה עצוב, המצב לא ממש זר לה, והיו אפילו מקרים יותר גרועים.  כתבה גדולה אחרת במארקה שאלה: למה ריאל מדריד כל-כך לא מצליחה בליגה בשנים האחרונות? - הסכנה שחוזרת על עצמה שנה אחרי שנה, והפעם בהחלט אפשר להתלונן על סגל השחקנים, ועל אלה שחיים רק את התהילה ולא את היום-יום. 80% מהנשאלים בסקר המארקה, אגב(כ-28 אלף הצבעות), סברו שאין לריאל סיכוי לזכות השנה באליפות, וקשה להאשים אותם. ריאל עם 9 נצ' בלבד ב-17 מחזורים, והמתמטיקה פשוטה. נכתב שזידאן עזב כי הרגיש שבתחרות של עשרה חודשים - המועדון\סגל\מציאות - בלתי-אפשרי להתחרות כמו שצריך, מבחינת קבוצה שזכתה ארבע פעמים בליגת האלופות בחמש שנים. סולארי אגב, חזר לפיגור 7 נק' מבארסה - בדיוק כמו שקיבל את הקבוצה.

בכתבה נתנו דוגמא את עונת 2015/16 עם זידאן, כשבפברואר אליפות נראתה בלתי-אפשרי אך ריאל ניצחה בכל 12 המחזורים האחרונים ואפילו הייתה אלופה לחצי שעה במחזור הסיום, אלא שכמו ב-2009/10 כשההכרעה נפלה במחזור האחרון - זה לא קרה. וריאל מדריד עם 2 אליפויות בלבד בעשור האחרון - זו עם מוריניו, אליפות המאה נקודות ו-121 שערי זכות ב-2011/12, וכן האליפות עם זידאן ב-2016/17 בה ריאל הובילה את הטבלה ב-28 מחזורים במצטבר. יש ציטוט של שחקן שלא נאמר שמו, שהודה בחדר ההלבשה - "זה נכון שבליגה אנחנו לא אותו הדבר כמו באירופה".

עונת 2018/19 - ריאל מדריד בפיגור 7 נקודות. היא ספגה כמות בלתי-נתפסת של 21 שערי חובה למרות שקורטואה משתפר, ניצחה ב-8 משחקים בלבד והפסידה כבר בחמישה, וכמובן שההתקפה בקושי כובשת. מעבר לכישלון הקבוע בפיחואן, ריאל כרגיל סיימה בתיקו בדרבי, התבזתה בקלאסיקו ורשמה הפסד עלוב גם באייבר.

עונת 2017/18 - ריאל מדריד בפיגור 16 נקודות. אחד החורפים הקשים ביותר של ריאל מדריד, שפתח את העונה כאלופת אירופה הגאה וכן אלופת ספרד. הבצורת של כריסטיאנו פגעה, ריאל הובסה בקלאסיקו והשיפור עצמו הגיע רק בחודש ינואר. במשחק שפתח את השנה החדשה ריאל סיימה רק בתיקו 2:2 בבלאידוס, בעוד בארסה רשמה סיבוב ראשון מטורף בליגה. לריאל היה משחק חסר בשל אליפות העולם למועדונים.

עונת 2015/16 - ריאל מדריד בפיגור 3 נקודות. כשריאל מדריד הגיעה למאסטייה, רפא בניטס עוד עמד על הקווים אך מעמדו התערער. ריאל שוב לא ניצלה הזדמנות. היא סיימה בתיקו 2:2 כשההרחקה של קובאצ'יץ' חסר האחריות פוגעת בה. בארסה סיימה רק בתיקו מאופס בדרבי וריאל הייתה יכולה לצמצם אבל פישלה בעצמה, ואתלטיקו שניצחה במשחק שלה - הייתה במקום הראשון. אז, אחרי 18 מחזורים, לריאל היה מאזן 11-4-3, ויחס שערים טוב של 47:18. בניטס הפסיד בפיחואן והוציא תיקו בדרבי(יותר נכון איבד ניצחון בשל חילוף הגנתי), אבל הבעיה הגדולה הייתה הקלאסיקו המביש בברנבאו.

עונת 2013/14 - ריאל מדריד בפיגור 5 נקודות. ריאל החלה את השנה עם 3:0 קל על סלטה ויגו בברנבאו אלא שבכל-זאת ריאל פיגרה אחרי ברצלונה, בין היתר משום שהפסידה בקלאסיקו בקאמפ-נואו 2:1 במערך מוזר של המאמן, וגם בדרבי הביתי נגד אתלטיקו בברנבאו. ריאל לא תצליח לשפר את התוצאות שלה נגד הגדולות ולכן המקום הראשון עליו השתלטה בסביבות מרץ - יחמוק ממנה. לריאל היה מאזן 14-2-2, התקפה טובה והגנה סבירה, אבל אתלטיקו ובארסה הציגו סיבוב ראשון על סף שלמות - 49 נקודות היו להן ב-18 מחזורים.

עונת 2012/13 - ריאל מדריד בפיגור 16 נקודות. הסיוט הענק של מוריניו וריאל מדריד, כשכבר בתחילת העונה היה ברור שהוא לא ימשיך. מוריניו הפסיד בגמר גביע המלך לאתלטיקו והודח בחצי גמר הצ'מפיונס, שוב, אבל הבעייה האמיתית הייתה הליגה. ריאל ניצחה את ריאל סוסיאדד 4:3 במשחק הפותח של השנה, כשאדאן פותח בהרכב אבל מורחק ואיקר נכנס במקומו, אבל זה לא היה משנה. ריאל פתחה את העונה עם תיקו ביתי מול ולנסיה, לאחר-מכן הפסידה לחטאפה ובמחזור הרביעי הפסידה בפיחואן("אין לי קבוצה", אמר מוריניו). בקלאסיקו הראשון בקאמפ-נואו היא לא הצליחה לצמצם פערים וסיימה בתיקו 2:2.