הערב ב-17:15: גומלין גביע המלך נגד מלייה


כתב: צוות האתר | תאריך: 06/12/2018

אתמול כתבו במארקה 'ארבע סיבות למלא את הברנבאו' לקראת הגומלין חסר החשיבות נגד מלייה(ואסור לשכוח שלפני שנתיים דווקא המשחקים של 'ריאל מדריד B' היו המהנים ביותר לצפייה), קוראים להן: קילור נאבאס, ויניסיוס, אסנסיו ואיסקו. האחרון הוא המשמעותי ביותר. איזה שבוע עבר עליו. מניפוי אכזרי מהסגל באולימפיקו נגד רומא ברגע האחרון, דרך דקות מהספסל מול ולנסיה ועד להרכב הפותח הערב, לראשונה בעידן סולארי, כשגולת הכותרת היא: סרט הקפטן. 'ובסוף איסקו'. אותו איסקו שהעלה סטורי באינסטגרם ושאל את האוהדים על רקע תמונה בלי חולצה 'האם אני שמן?'. איסקו לא היה בהרכב מאז התבוסה בקלאסיקו - 5:1, בה רוב חבריו שיחקו רע אבל גם הוא בלט בחולשתו.

היום איסקו יפתח בהרכב הראשון כשהוא השחקן עם הכי הרבה הופעות בריאל מדריד. לבאים בתור אחריו - קיילור נאבאס עם 138 הופעות ואסנסיו עם 111 משחקים יש יחד רק קצת יותר משחקים ממנו. איסקו לא האמין שמשחק כזה זוטר בגביע יהיה קריטי עבורו אבל הוא צריך להוכיח. ומה עוד? בייל וקרוס הפצועים לא התאמנו, מודריץ' נשאר עדיין בפריס ומקבל מנוחה וגם שאר השחקנים הבכירים כמו בנזמה, שחקני ההגנה ועוד. זו תהיה הופעת הבכורה של ואייחו העונה, בשעה טובה, וגם רגילון שחזר לכשירות - ישחק. כך גם קיילור. במסיבת העיתונאים אמר סולארי שיש לו סגל רחב, שהמועדון תמיד דגל בשילוב שחקני קסטיליה וצעירים אחרים, בתקופות מסוימות יותר ובתקופות מסוימות פחות, ושאין שחקן שאפשר להגדיר אותו כשחקן הרכב לנצח.

בהתקפה נוכל לראות את מריאנו שלא שיחק עדיין בתקופת סולארי ואם נאמר את האמת לא עשה דבר מאז הגולאסו נגד רומא. הצעירים הנוספים יהיו חאבי סאנצ'ז הבלם ורפאל ואלוורדה. אם מרקוס יורנטה יפתח בהרכב זה יהיה די מוזר אחרי שהשלים 180 דקות נגד רומא ו-ולנסיה. הילד פידאלגו שמרשים במדי קסטיליה, נערך לאפשרות שיכלל בסגל הקבוצה הבוגרת. הקהל גם מצפה לראות את ויניסיוס בהרכב ומעניין לראות כמה אוהדים יגיעו.

עבור מלייה ברור שמדובר בחגיגה גדולה, גם אם אין לה סיכוי לבצע קאמבק. השחקנים יזכו לשחק לראשונה ועבור רובם גם בפעם האחרונה - בהיכל הקודש ע"ש הסנטיאגו ברנבאו. עבורם מספיק יהיה לכבוש שער. פאקו אלקוזה היטיב לתאר - "אתה מחכה חיים שלמים ומתחיל לשחק כדורגל בשביל יום כזה". מבחינת המספרים, בעונה שעברה ריאל מדריד הודחה בגביע המלך דווקא בברנבאו אחרי הפסד 2:1 מביך מול לגאנס. היא רוצה לקטוע את הרצף הגרוע ביותר שלה שעומד על ארבעה משחקים ללא ניצחון בברנבאו, רצף שקרה לה רק ב-1993 ו-1995. ברבע גמר גביע המלך ב-2017, העונה הגדולה עם זידאן - ריאל נכעה 2:1 לסלטה ויגו בברנבאו. הניצחון האחרון שלה היה קודם לכן, 3:0 על סביליה בהובלת חאמס שכבש צמד ושער נוסף של ואראן.