היום שאחרי הניצחון על ולנסיה


כתב: צוות האתר | תאריך: 02/12/2018

שתי תמונות גדולות היו אתמול בסנטיאגו ברנבאו, שגירד את כמות 70 אלף האוהדים. ראשית, הטירוף של דני קרבחאל שהיה אחראי לשער העצמי של ולנסיה אחרי פעולת לחץ מדהימה בתוך הרחבה. השנייה - החיוך המבויש המשותף של איסקו וסולארי, כששניהם שמו את הסערה האחרונה מאחוריהם, שניות ספורות לפני שהקשר עלה כמחליף שלישי למשחק. 

קרבחאל לא רק הכי טוב על המגרש('זה ברור, לא צריך אפילו לשאול', כתבו במאר'ה), אלא גם מככב בעמדת הראיונות: "איסקו השחקן האהוב ביותר בחדר ההלבשה". המגן הודה לאוהדים על התמיכה - "הם הכוח שלנו ובלעדיהם אנחנו חלשים. אנחנו חייבים להם, ברור לנו שהתוצאות לא מספיק טובות". על הצעירים אמר - "המועדון בחר בפילוסופיה של רכישה וקידום צעירים לטווח בינוני-ארוך, וזה מוכיח את עצמו. אני רוצה לברך את יורנטה על משחק מעולה וגם את האחרים". המאמן סנטיאגו סולארי מנגד, שרושם 6 נצ' ב-7 משחקים, אמר "אני מרוצה מכולם". "בייל היה עייף וקצת פצוע, הוא נשקיע הרבה נגד רומא. הקהל תמיד דורש יותר. בואו נתמקד באלה ששיחקו מעולה - לוקאס, סבאיוס ויורנטה". על האחרון אמר - הוא היה פנטסטי, יכול להוות גיבוי לקאסמירו והעומק הוא המאפיין של הקבוצות הגדולות. סולארי הודה שהקבוצה שיחקה מחצית אחת טוב ומחצית אחת גרועה, וכתב שריאל איבדה קצת כוחות, הייתה מתוסכלת שלא כבשה יותר משער אחד ושולנסיה השתפרה. 'קבוצה עם שתי פנים', כתבו במארקה על ההבדל התהומי בין שתי המחציות.

'הצעירים השאירו את ריאל מדריד רצינית' כתבו בשער ה-AS, ובמארקה כתבו על השלישייה - יורנטה-רגילון-ואלוורדה שנראית נהדר, כמה כיף לראות. 'איזה ילדים יש לסולארי!' כתבו שם. יורנטה קיבל את הציון הכי גבוה בסיקורי המשחקים - 3 כוכבים, כמו קרבחאל. במארקה כתבו על 'החיים החדשים' והמהפך המדהים שלו, ולכן זכה לסיים 180 דקות במשחקים חשובים כמו באולימפיקו ונגד ולנסיה. לפניכן הוא רשם 101 דקות בלבד בכל העונה, ו-90 מהן במשחק הגביע נגד מלייה. הנה 'מפת הנגיעות' שלו בשני המשחקים האחרונים. אתמול הוא דייק ב-79 מ-83 המסירות שלו, כלומר 93%, ובאולימפיקו רשם אחוז יפה נוסף - 51 מסירות מדויקות מתוך 56. אתמול היו לו 7 חילוצי כדור וכדורים חוזרים, לעומת 8 באולימפיקו.

במהלך הניצחון אתמול ריאל רשמה על שער נקי בפעם החמישית בשבעת משחקי הבית שלה - כך עשתה במחזור הפתיחה נגד חטאפה עם אותה תוצאה בדיוק, הדרבי כזכור הסתיים בתיקו 0:0, וריאל ניצחה על ה-0 גם את אספניול ו-ויאדוליד. אם נוסיף גם את המשחק בליגת האלופות נגד רומא, הרי שריאל שמרה על שער נקי ב-6 מ-8 משחקיה בברנבאו, עם אופצייה לשפר זאת עד ל-7 משחקים מתוך 10, אם לא תספוג במשחק הנעילה נגד צסק"א מוסקבה בשבוע הבא. בתקשורת החמיאו לטיבו קורטואה שרשם הצלה מדהימה מבטשוואי במצב של יתרון דחוק, ואפשר לומר לראשונה העונה שבאמת הביא נקודות.

עוד שחקן שצוין היה דני סבאיוס עם השתחררות מדהימה אבל דווקא בתוך הרחבה שלנו - הנה זה. לוקאס ואסקס היה מבסוט על האמון מהמאמן וכבש במשחק שני ברציפות, הוא אמר שהמחצית הראשונה הייתה הכי טובה של ריאל מזה זמן רב ושהקבוצה שיחקה עם הרבה התלהבות. הקפטן ראמוס עם משחקו ה-405 במדי ריאל בליגה - עקף את מיצ'ל והוא במקום התשיעי מבין שחקני ריאל מדריד. ומנגד, בצד המפוספס דיברו על גארת' בייל ששוב הוחלף מוקדם בגלל פציעה ולא סיים את הבצורת שלו לעיני הברנבאו.