20 שנה עברו: הגול היפה בקריירה של ראול?


כתב: צוות האתר | תאריך: 01/12/2018

בתקשורת בספרד חוגגים את ה-1 בדצמבר. לפני 20 שנה כבש ראול שער מדהים בגמר הגביע הבן-יבשתי נגד ואסקו דה-גמא, שהיה שער הניצחון סמוך לסיום המשחק. האם זהו השער הגדול ביותר שלו בקריירה? בספרד ניסו לתמצת את ראול בכמה מילים, שגולת הכותרת היא 'שחקן מזר אחר'. הוא בנה את עצמו על עבודה קשה, תשוקה ואמונה בלתי-מעורערת. הוא היה טוב אבל בטח לא הכי אסתטי. הוא לא רק כמו זידאן, לא בעט כמו רוברטו קרלוס, לא רץ או כידרר כמו רונאלדו, אין לו את הטאץ' של בקהאם ולא היה זוהר כמו פיגו. אפילו מייקל אואן זכה בכדור הזהב והוא לא. אבל אולי הוא היה שלם יותר מכולם, והכי חשוב - הוא מזוהה עם ריאל מדריד יותר מכל אחד אחר. ובשקט, בלי רעש וצלצולים - הוא כבש הרבה שערים יפים בקריירה.

'רק ראול היה מסוגל לכבוש את השער הנדיר הזה', כתב חוסה אגואדו באתר 'לה-ראזון' בספרד. סיידורף שלח כדור ארוך. ראול הצליח להניף את הרגל ולעצור אותו, ומייד הגיע שחקן הגנה. הוא 'זרק אותו' עם הטעיית עקב מדהימה, משך את הכדור ימינה בזכות רגל שמאל והטעה בכך את הבלם הנוסף והשוער, וגילגל לרשת. "אלתרתי את כל הסלאלום הזה, היו לי שניות ספורות להחליט. אחרי שעברתי את השחקן הראשון יכולתי לבעוט, אבל העדפתי לתת למגן לבוא אליי במהירות, לעבור אותו וככה יהיה קל יותר. השערים האלה נשארים בזיכרון קצת יותר, זה יפה, אבל קשה לביצוע ולא תמיד מצליח", סיכם ראול לאחר המשחק. אביו של ראול שנחבא אל הכלים ומיעט להתראיין, סיכם - "ראול תמיד היה מבקיע ככה בקבוצות הילדים. אחד הילדים תמיד היה אומר כשהמשחק הסתבך עבור הקבוצה שלו - הנה ראול יעשה'. הוא עשה גול כזה אחד לאחד במשחק במדי סן קריסטובל'.

ריאל זכתה בליגת האלופות, ה-'לה-ספטימה' עם הגול הנפלא של מיאטוביץ' נגד יובה, ו-30 שנה אחרי שלא עשתה זאת - שיחקה בגביע הבן-יבשתי. ראול הופיע ברגע הגדול והראה את כל האיכות הטמונה בו. ריאל הובילה משער עצמי, וז'וניניו השווה בסופו של דבר והפך את המשחק למסובך עבור הקבוצה של הידינק, אבל המשחק עצמו לא מעניין. ואז הכדור הגיע לראול. "הוא עשה כל מה שאפשר לצפות ממנו", סיכם המאמן ההולנדי. ראול אגב זכה במכונית ענקית בתור שחקן ה-MVP של הגמר ומיהר למכור אותה כדי לרכוש להוריו בית גדול.

לוקאס ואסקס התראיין לפני מספר שנים לאתר פיפה וסיפר שבתור ילד בן 7 אם המשחקים היו מאוחרים מדיי - הוא לא היה יכול לראות. "הדבר הראשון ששאלתי בבוקר את אבא היה האם ריאל מדריד ניצחה והאם ראול הבקיע'. "שחקנים גדולים עברו בריאל מדריד תמיד אבל האליל שלי מאז הילדות היה ראול. עבורי הוא ריאל מדריד, איזה שחקן גדול הוא היה". 'הגול שריתק את העולם', סיכמו במארקה. 20 שנה אחרי, ראול תמיד יהיה מזוהה עם הגול הזה, לו הדביקו את הכינוי. ה-El Aguanís de Raúl. ראול מזוהה עם הגול הגדול בדרבי בסלאלום יוצא דופן, עם העקב נגד ויאדוליד, עם גולים בהקפצות רכות, כולל אחד נגד בארסה. אבל יכול להיות שזה השער הגדול בקריירה שלו, איזה כיף להיזכר. כך היה שער המארקה לאחר המשחק