איסקו ינצח גם את הקרב הזה?


כתב: צוות האתר | תאריך: 30/11/2018

אחרי שאמש בשער המארקה כתבו על היחסים בין איסקו וסולארי שהם 'מאוד-מאוד קרים', וכששמן של יובנטוס ומנצ'סטר סיטי הוזכר כקבוצות רלוונטיות לקלוט אותו(בעיקר הקבוצה של פפ) הפעם יש כתבה אופטימית בגיזרה: איסקו ינצח גם את הקרב הזה. בכתבה נכתב שמרגע שהגיע לריאל מדריד בקיץ 2013 אחרי טורניר נפלא במדי הנבחרת הצעירה של ספרד, אלופת אירופהU21 - הוא חווה אינסוף קשיים אבל הצליח להיות שחקן הרכב, גם אצל זידאן, ושיחק בשני גמרים של ליגת האלופות, פעמיים ע"ח גארת' בייל למשל, גם עם רצף הכיבושים הנאה של הוולשי מינואר ועד הגמר בקייב. 'אף אחד לא צריך להגיד לו מה לעשות - הוא יודע יותר טוב מכל אחד אחר'.

בתחילת דרכו של איסקו במדי ריאל מדריד, גארת' בייל היה עדיין פצוע, מה שעזר לו מאוד לשחק. הוא כבש לא פחות מחמישה שערים בששת המשחקים הראשונים בריאל מדריד, בין היתר השער הראשון של ריאל בצ'מפיונס באותה עונה, נגד גלטסראיי בניצחון 6:1, וצמד נגד בילבאו. איסקו הפך לשחקן ספסל למרות משחק טוב נגד בורוסיה דורטמונד ושער חשוב ברבע הגמר. הוא פתח בגמר גביע המלך בשל היעדרותו של כריסטיאנו ובסוף עלה כמחליף בגמר הדסימה. בעונה השנייה עם אנצ'לוטי הוא שוב נאלץ להמתין בסבלנות, וכשבייל נפצע הוא נכנס לכנף שמאל, ריאל עברה ל-4-4-2 עם חאמס רודריגס גם כן, וריאל המשיכה רצף נצחונות מטורף ויש היגידו ששיחקה את הכדורגל הטוב ביותר שלה בשנים האחרונות. איסקו למד מעט לעשות הגנה וללחוץ, ואנצ'לוטי אפילו אמר שקיים דמיון בינו לבין התהליך שעבר סיידורף.

עם בניטס הוא לא ממש הרגיש בנוח, אבל תפס את המקום בהרכב, גם בגלל פציעות, והפעם של חאמס. בינואר הוא חשב על עזיבה וגם זידאן החליט כמהלך ראשון לשחק עם קאסמירו ההגנתי יותר לשם האיזון, אבל איסקו לא ויתר והיה אחראי בין היתר לפיניש הטוב של ריאל מדריד בליגה ופתח בהרכב בגומלין חצי גמר ליגת האלופות נגד מנצ'סטר סיטי בברנבאו וזכורה התמונה שלו מתחבק עם זינדין זידאן. בגמר הוא עלה מן הספסל. בעונה הרביעית במדריד איסקו חווה רנסנס בזכות לופטגי שהאמין בו וזימן אותו לסגל הנבחרת גם כשהתייבש על הספסל. איסקו כבש שערים חשובים כמו שער הניצחון בגיחון ברגע האחרון והיה ממנהיגי 'ריאל מדרידB'. למרות שהתנדנד בין הרכב לספסל, הוא פתח בהרכב בגמר הצ'מפיונס על חשבונו של גארת' בייל שסופסל 'בבית שלו' בקארדיף, והיה חלק מהקישור האדיר שפירק את יובה בגמר במחצית השנייה. מי זוכר שעד למשחקים נגד באיירן הוא שותף בדקות ספורות בליגת האלופות. 11 שערים, כמו בעונת השיא במאלגה, ומספר דו-ספרתי של בישולים, גרמו לאמונה שאיסקו התבגר. שלצד הטיפול המדהים בכדור והתרגילים השובי עין - הוא הוסיף קבלת החלטות ותאכלס למשחק שלו.

ב-2017/18 איסקו החל כשחקן הרכב ונהנה מקרדיט אחרי חודשיים טובים. הוא כבש בסופר-קאפ האירופי נגד מנצ'סטר יונייטד, הוסיף צמד בליגה נגד אספניול וכבש נגד ג'ירונה, וזכה לקרדיט רחב מזיזו שאולי איחר בשינוי המערך(הקבוצה קירטעה). איסקו סופסל דווקא בקלאסיקו הגדול לטובתו של קובאצי'ץ' ולעתים זידאן בחר ב-4-4-2 עם ואסקס ואסנסיו בכנפיים. אבל איסקו שיחק בטורינו ובישל לכריסטיאנו את השער המהיר, וגם נגד באיירן הוא קיבל את האשראי, ובגמר ליגת האלופות כמובן במשחק בו בעט לקורה. בייל היה הגיבור אבל איסקו קיבל את הצ'אנס שלו, כששנה קודם לכן בגמר ב-2017, איסקו כביכול 'שולח' את חאמס ליציע.

עם מינויו של לופטגי כתבנו שאיסקו הוא כנראה השחקן המאושר ביותר בעולם. אבל איסקו לא הצליח לבוא לידי ביטוי בצורה מספיק טובה ולסחוב את העגלה. לופטגי האמין במערך של שלושה שחקני התקפה ונתן המון אשראי לאסנסיו, אלא שבמשחק נגד רומא זה השתנה. איסקו כבש בכדור חופשי נהדר ושיחק היטב, והבקיע גם נגד בילבאו בסאן-ממס כשעלה מהספסל. לאחר-מכן הגיע ניתוח התוספתן ואיסקו לא היה חלק משורת התוצאות הרעות, אבל הוא חזר לקלאסיקו ולא היה מספיק טוב. עם סולארי, הוא מנודה. עכשיו מתחיל האתגר של איסקו...