הסכם חסר תקדים בין ריאל ואדידס!


כתב: צוות האתר | תאריך: 05/11/2018

אם אין כדורגל, לפחות יש כסף. ריאל מדריד מציגה: הסכם חסר תקדים של המועדון עם הענקית אדידס - חוזה לעשר שנים עם 1.1 מיליארד יורו, והמספרים ברורים - 110 מיליון יורו מובטחים בכל שנה, והכפלת ההסכם הנוכחי שעמד על 52 מיליון יורו. זה החוזה הגבוה ביותר בהיסטוריה של הכדורגל. בכתבה במארקה מרחיבים עוד ועוד על הצמיחה הכלכלית של ריאל מדריד שלא פוסקת לרגע - רווח תפעולי של 751 מיליון יורו אשתקד, עלייה של 11%, וכמובן שציינו שבעזרת הסכום הזה ריאל תוכל לשפץ את הברנבאו(הערכות: 575 מיליון יורו) בלי עזרה מבחוץ, בלי להיות תלויה באף אחד. זו לא פחות מאשר 'הקמת אבן דרך חדשה' בשיווק הספורט כפי שהגדירו במארקה, בחוד החנית של הספורט. 'החולצה היקרה ביותר'. ההסכם יהיה בין 2020 עד 2030.

ההסכם הנוכחי של ריאל מדריד הוא 42 מיליון יורו לעונה+10 מיליון נוספים במשתנים והחוזה יכפיל את עצמו כמובן וישתווה למספרים שיש רק ב-NBA. זה חוזה גבוה יותר מזה של רקוטן לברצלונה(55 מיליון יורו) או שברולט למנצ'סטר יונייטד(62 מיליון יורו). רק ב-NBA עצמו שם נייק משלמת מיליארד יורו ל-8 שנים[125 מיליון יורו לשנה] - עולה על המספרים של ריאל מדריד.

הקשר של ריאל מדריד ואדידס החל ב-1981, לכמה חודשים ואז החליף אותו המותג  Adi (Adolf) Dassle, לפרק זמן קצר. ריאל חתמה עם אדידס עד 1986 ואז עם Hummel עד 1994 וארבע שנים נוספות עם Kelme. מאז, ריאל מדריד ואדידס הולכות יד ביד. בתקשורת כינו את המשא-ומתן הזה כקשה מאוד כמובן, ארוך טווח, משהו שהמנכ"ל אנחל סאנצ'ז ואנשיו מנסים לרקום כבר זמן רב. ריאל מדריד הגיעה עם דרישה גבוהה וחדשה והבינה שהמעמד הרם שלה בכדורגל יחד עם הסכומים שמתפזרים היום - לא הולם את ההסכם הדי מיושן וצנוע מדי שלה. לפי 'דר-שפיגל' הגרמני, המשא ומתן החל כבר בחודש מאי ולכל הזכיות של ריאל בגביע אירופה, 4 ב-5 עונות ו-3 ברציפות - יש מחיר, תרתי משמע. הסכם שהיה חתום בין 2015 עד 2024, עובר שינויים מן הסתם. עד עכשיו המועדון שמר 22.5 מהרווחים, ואדידס מחויבת לספק למועדון 'ציוד' עבור סכום כולל של 8 מיליון יורו.

בחוזה יש פרטים קטנים נוספים כמו מה קורה אם ריאל מדריד חס וחלילה יורדת ליגה, ובכיכר הסיבלס יש חסויות שאסור למועדון לשים - כאלה של המתחרות. אגב, גם המענקים הפרסיים מהחברה גדלים - אם עד היום זכייה בצ'מפיונס הניבה לריאל 5 מיליון יורו - מ-2020 הסכום צומח ל-7 מיליון יורו. ואפרופו מתחרות, במארקה כתבו שנייקי התעניינה גם היא ובחברת הספורט רצו שריאל מדריד תוותר על ההסכם עם אדידס כדי לעבור אליה, אך זה לא קרה.