שער המארקה: הברנבאו רוצה לראות את ויניסיוס


כתב: צוות האתר | תאריך: 02/11/2018

הויכוח השקט שהתנהל במדריד בתחילת השנה הפך לסוער אחרי הופעת הבכורה המחשמלת של ויניסיוס נגד מלייה בה השלים את מלוא 90 הדקות. הילד הברזילאי קיבל מלופטגי פירורים בדרבי בברנבאו נגד אתלטיקו מדריד שעלה בדקה ה-88 ואולי נגע פעמיים בכדור, וכן שותף כמחליף מאוחר גם בהפסד לאלאבס. בסקר המארקה לא פחות מ-87% רוצים לראות את הילד פותח בהרכב. 'וניסיוס על-חשבון מי?', שאלו שם, ו-38% מהמצביעים רוצים לראות את הברזילאי ע"ח בייל. 35% מהם היו מספסלים את בנזמה ו-14% רוצים שישחק ע"ח אסנסיו או איסקו. האם סולארי יספסל את אחד 'הכוכבים' שלו בהתקפה? שאלה טובה.

הנה תקציר ההיילייטים של ויניסיוס: יצירת שמונה מצבי הבקעה - יותר מכל אחד אחר העונה בקבוצה, שני בישולים, ראבונה שכבר רצה ביוטיוב וגם משקוף נפלא. באתר הרישמי קיבצו לכם את הכל בוידאו אחד. בנזמה לא כבש כבר שבעה משחקים בליגה. בייל לא הבקיע בשישה ונראה רע מאוד במשחקים האחרונים. אסנסיו הבקיע את השער השני נגד מלייה אך יש לו רק שניים העונה. המיקום האידיאלי של ויניסיוס הוא כמובן בצד שמאל. ויניסיוס אגב, יחד עם אשרף, מועמד לתואר 'גולדן-בוי' - נער הזהב של השנה, פרס המוענק לשחקן הצעיר המצטיין. כנראה שאמבפה יזכה אבל זה יפה בכל-זאת. הוא גם נכלל בסגל ברזילU20 למשחק נגד קולומביה.

לאחר המשחק ברביעי הוא אמר לתקשורת בברזיל - "זה הסגנון שלי, להתמודד מול שחקני ההגנה כל הזמן, להיות ישיר ויעיל, אני תמיד מחפש את השער. אני שמח שיכולתי לעזור לריאל מדריד לנצח, זה היה משחק חשוב מאוד בשבילי ורגע מפנה בקריירה שלי". לאחר מכן הוסיף - "יש לי רק מילים של תודה לכולם במועדון על התמיכה, על כך שתמיד גרמו לי להרגיש בנוח מהיום הראשון וזה עוזר לי מאוד".

בתקשורת מתחילים במעין 'קמפיין שקט' לויניסיוס. חוסה לואיס קאלדרון כתב בטור במארקה שויניסיוס בהחלט צריך לשחק. 'הוא מהווה איום אמיתי על ההגנה, בניגוד לשאר שחקני ההתקפה'. הוא כותב שנכון לעכשיו, בכושר הנוכחי, הוא נראה יותר טוב, מסוכן וערמומי מאסנסיו למשל שכאילו חזר אחורה בזמן. 'הוא מהיר, הוא נועז, הוא משחק בלי פחד, והוא גם איום אמיתי על ההגנה', נכתב שם. 'לפעמים צריך ילד מוכשר כדי לצאת מהדיכאון. זה כבר קרה פעמים רבות', סיכם. בכתבה אחרת במארקה הוסיפו 'כשהוא משחק - דברים קורים. וזה לא קרה במשחקים של ריאל מדריד'.