לופטגי מציג: פתיחת העונה הגרועה מזה 20 שנה!


כתב: צוות האתר | תאריך: 04/10/2018

אין ספק שהטבלה הבאה תעשה למאמן ז'ולן לופטגי עוול ולכולם ברור שהוא הקורבן, ועדיין, מהמספרים אי-אפשר לברוח. ביחס לעשרת משחקי הבכורה, בהם ניצח המאמן בחמישה בלבד - זו פתיחת העונה הגרועה ביותר של מאמן בריאל מדריד בקדנצייה של פלורנטינו פרס. אף מאמן עד עכשיו לא השיג רקורד של פחות משישה נצחונות. כדי להגיע למצב כזה צריך ללכת אחורה בזמן 20 שנה, עד לעונת 1999/00 והפתיחה הקטסטרופלית של ג'ון טושאק שניצחה בארבעה בלבד, אבל עידן פלורנטינו כמובן החל ב-2000/01.

בשנה שעברה למרות כל הטענות, זידאן פתח טוב מאוד אם מסתכלים על התמונה כולה - עם 7 נצ', 2 תוצאות תיקו(לצערינו, שתיהן בליגה, בברנבאו - נגד לבאנטה ובטיס) והפסד בודד - נגד בטיס במחזור החמישי. כמובן שניקח בחשבון את הזכיות בסופר-קאפ האירופי נגד מנצ'סטר יונייטד וכן את צמד הנצחונות על ברצלונה בסופר-קופה. בעונה הראשונה המלאה של זידאן על הקווים הוא כלל לא הפסיד - 6 נצ' ו-4 תוצאות תיקו. כמוהו גם רפא בניטס שכזכור לכם נבעט בחודש ינואר. בעשרת משחקי הפתיחה הוא ניצח 7 משחקים וסיים 3 פעמים בתיקו(בין היתר בדרבי בויסנטה קאלדרון כשריאל הובילה וספגה שער מאוחר, ובעיקר במחזור הפתיחה - 0:0 נגד גיחון במחזור הפתיחה).

על פתיחת העונה הטובה ביותר אחראי ז'וזה מוריניו, בתחילת דרכו. בעונת 2010/11 ריאל רשמה אמנם תוצאות תיקו מאוכזבות בליגה בפתיחת העונה, כבר במחזור הראשון במשחק החוץ במאיורקה, אך ריאל השתפרה והגיעה למאזן של 8 נצ' ו-2 תוצאות תיקו. קרלו אנצ'לוטי ניצח בארבעת משחקי הליגה הראשונים עד שמעד נגד ויאריאל בחוץ, ופתח עם 6:1 בצ'מפיונס בגלטסראיי במשחק החוץ, והפסד הבכורה שלו(מאזן 8-1-1) היה בדרבי הידוע לשמצה בברנבאו. גם פלגריני ניצח שמונה משחקים בתחילת דרכו ב-2009/10. הוא הפסיד לסביליה בפיחואן בליגה(2:1) אחרי מאזן מושלם בחלוף חמישה מחזורים, ולמילאן בסנטיאגו ברנבאו בליגת האלופות(3:2). 

פתיחת העונה הטובה ביותר של ויסנטה דל-בוסקה הייתה בעונת 2002/03. ריאל זכתה בסופר-קאפ האירופי אחרי ניצחון 3:1 על פיינורד, ניצחה בליגה את אספניול ופירקה את רומא(3:0 באולימפיקו) וגנק(6:0 בברנבאו) במשחקי הפתיחה של ליגת האלופות, וסה"כ רשם מאזן של 7-3-0. קרלוס קיירוש גם זכה בתואר בתחילת הדרך, והוא קיבל את המכונה המשומנת של דל-בוסקה. הוא הפסיד למאיורקה בסופר-קופה הספרדי אבל תיקן עם 3:0 בגומלין. בעשרת משחקיו הראשונים ריאל ניצחה 7 פעמים והפסידה פעמיים(גם נגד ולנסיה במאסטייה).

פאביו קאפלו וברנד שוסטר, בין השנים 2006-2008, כמובן שזו תקופתו של ראמון קאלדרון - פתחו במאזן זהה של 6-2-2. שוסטר הפסיד פעמיים לסביליה בסופר-קופה הספרדי, ובליגה הציג מאזן טוב. בעונת 2004/05 קמאצ'ו החזיק מעמד מעט מאוד זמן ואחרי שהתפטר, בהפסד 1:0 לאספניול, החליף אותו מריאנו גארסיה ראמון. ריאל לא סיימה אף משחק אחד בתיקו בעשרת משחקיה הראשונים ורשמה מאזן 6:4. גם לושמבורגו ב-2005/06 לא סיים אף משחק בתיקו - 7 נצ' ו-3 הפסדים.