מבט אל העבר: שבעה רצפים שחורים ללא שער


כתב: צוות האתר | תאריך: 03/10/2018

כל אירופה משננת בעל-פה את הבצורת של ריאל מדריד: יותר משלושה משחקים בלי שער(פיחואן-דרבי-צסק"א). אם נדייק - חמש שעות ו-19 דקות, מאז השער של מרקו אסנסיו במשחק נגד אספניול. מיותר להוסיף שבעידן הכריסטיאנו לא קרה מעולם שריאל מדריד לא כבשה בשלושה משחקים רצופים. כמוכן, לאחר עשרה משחקים רשמיים כמאמן ריאל מדריד, לופטגי רואה עד כמה ההתקפה חלשה: 17 שערים בלבד ב-10 משחקים, רקורד של 1.7 שערים בממוצע למשחק. המספרים ישתפרו, אבל השאלה בכמה.  בתקופת כריסטיאנו הרקורד תמיד נע סביב 2.5 שערים למשחק ובשיאו הגיע גם ל-3 שערים בעונת 2011/12. הנה ההשוואה לעשור האחרון:

לא רק קארים בנזמה('החיים האחרונים שלו? צ'אנס אחרון? תהו במארקה), שהיה מעדיף לשכוח את המשחק הראשון בו הוא עולה עם סרט הקפטן של ריאל מדריד(עוד משחק בלי שער), ספג ביקורות קשות, אלא גם מרקו אסנסיו שלא לוקח את הצ'אנס. במארקה כתבו עליו טור דיעה שהוא 'משחק באש', אבל הכוונה הפוכה - הוא לא מראה מנהיגות ולא מתקדם. 'אסנסיו קיבל צ'אנס מהמאמן - קום, לך, תעשה מה שאתה רוצה. צ'אנס להיות היהלום של ריאל מדריד - והוא מעלה ספקות רבות בחודשים האחרונים', כתב חוסה לואיס הורטדו במארקה.

המאמן לופטגי, מסכימים כולם, הוא רק 'הקורבן', קורבן הנסיבות. בסקר גדול במארקה שכותרותו 'מי הפושעים', כלומר מי אחראי לביזיונות של ריאל מדריד, גם האוהדים מבינים זאת. למעלה מ-108 אלף אוהדים הצביעו, והנה התוצאות: רק 4% טוענים שאפשר להתחבא מאחורי מכת הפציעות, 24% מאשימים את המאמן, 25% את השחקנים עצמם שמבלפים, והרוב הגדול, 47%, טוענים שהנשיא פרס והמנכ"ל חוסה אנחל סאנצ'ז שאחראיים על הרכש - אחראיים למשבר. באינסטגרם של ה-AS שאלו את האוהדים למי הם מתגעגעים יותר - לכריסטיאנו או זידאן?

כמוכן הנה שבעת הרצפים הכי שחורים בהיסטוריה של ריאל מדריד - החיפוש אחרי הגול.

496 דקות בלי שער בעונת 1984/85. זה הרצף הארוך ביותר בהיסטוריה של המועדון ולואיס מולווני היה על הספסל. סנטיאגה, ואלדאנו ובוטראגיניו. ריאל רשמה שיא לא ברור של חמישה משחקי ליגה רצופים בלי שער, זה היה נורא, והיא לא כבשה גם נגד אינטר במשחק הראשון בגביע אופ"א, אלא שאתם מכירים את הברנבאו והחוקים שלו ורוח החואניטו. ריאל ניצחה בגומלין 3:0 וזכתה בגביע אופ"א הראשון שלה.

409 דקות ללא שער בעונת 2005/06.  זו הייתה עונת מעבר קלאסית. לופז קארו החליף את ואנדרליי לושמבורגו. אנחנו נמצאים באמצע העונה. ריאל סיימה בשלוש תוצאות תיקו רצופות - היא לא כבשה נגד ולנסיה במאסטייה בתיקו המאופס, איכזבה נגד בטיס בברנבאו וגם נגד ארסנל בהייבורי בגומלין שמינית גמר ליגת האלופות מה שהוביל להדחתה. ראול התאושש מפציעה וחזר חלוד בעונה בה רונאלדו בעיקר פצוע. רוביניו וזידאן היו משמעותיים. רונאלדו כבש ברגע האחרון במשחק החוץ בסראגוסה וחילץ נקודה וגם קטע את השיא השלילי.

390 דקות ללא שער בעונת 1975/76. מיליאן מילאניץ' היה המאמן. הבצורה החלה דווקא בגומלין נגד באיירן מינכן בחצי הגמר במשחק בגרמניה, מה שעלה לה בהדחה(הפסד 2:0 בחוץ אחרי 1:1 בברנבאו), וזה היה המשחק שפתח שורת מאבקים אדירים בגביעי אירופה בין שתי האימפריות. לאחר-מכן ריאל השלימה עוד שני משחקי ליגה ללא אף שער, בסה"כ 390 דקות. הקבוצה זכתה באליפןת בכל-זאת.

387 דקות בעונת 1981/82. שנות ה-80 התחילו לא משהו. עם בוסקוסב על הקווים ריאל לא כבשה בארבעה משחקים - שניים בליגה, אחד בגביע המלך ואחד בגביע אופ"א. סנטיאנה, חואניטו, שטילקה ופינדה היו הכוכבים באותה העונה.

374 דקות ללא שער בעונת 1983/84. אמיליו בוטראגיניו עלה לגדולה במשחק החוץ בקאדיס כדי לשבור את הבצורת, כשעל הקווים עומד עוד אגדה, אגדה גדולה יותר כמו דון די-סטפאנו. קבוצת הקינטה דל-בויטרה שתשלוט בספרד ביד רמה - החלה את צעדיה לאט-לאט. ריאל סיימה בתיקו נגד ולנסיה וריאל סוסיאדד בליגה וכן בתיקו נגד ברצלונה בגביע המלך במשחק הראשון. ברמון דה קראנזה של קאדיס התוצאה הייתה 0:0 עד שבוטראגיניו בהופעת הבכורה בקבוצה - עשה לזה סוף.

363 דקות ללא שער בעונת 2002/03 - אין ספק שזה מפתיע שריאל מדריד של הגלאקטיקוס בהובלת ויסנטה דל-בוסקה גם כן נמצא ברשימה. לריאל מדריד ההיא כנראה יש מעט נסיבות מקלות. היא שיחקה מול ריאל סוסיאדד בברנבאו(קרב אליפות בדיעבד) לא רע וראול נגח לקורה. בהמשך היא יצאה לקאמפ-נואו למשחק נגד ברצלונה במה שזכור היטב כ-'משחק ראש החזיר'. בהמשך היא יצאה לסאן-סירו למשחק נגד מילאן החזקה ונכנעה 1:0 בליגת האלופות. רונאלדו היה פצוע באותו הזמן וראול ומורו לא הספיקו. ריאל באה עצבנית למשחק החוץ במאיורקה ורונאלדו כבש שער מהיר ועשה לזה סוף. ריאל ניצחה 5:1.

325 דקות ללא שער - עונת 2006/07. פאביו קאפלו על הקווים וכולנו זוכרים איך העונה הסתיימה. אבל בחצי הראשון היו פאנצ'רים רבים, רק רוד הבקיע. ריאל ספגה תבוסה מביכה מול רקראטיבו בדצמבר 2006 והובסה 3:0. היא המשיכה למנחוס הגדול שלה בריאזור, והפסידה 2:0 בהופעת הבכורה של מרסלו ומשחקו האחרון של רונאלדו, וסיימה בתיקו מאופס מול בטיס במשחק הראשון במסגרת שמינית גמר גביע המלך. הרצף נשבר במשחק 'הצעירים' נגד סראגוסה בברנבאו, רוד דחק לרשת אחרי בישול של היגואין בבכורה שלו בקבוצה. ככה זה כשראול ואחרים היו פצועים.