התגובות ומספרי האימה מהדרבי


כתב: צוות האתר | תאריך: 30/09/2018

במארקה הלכו על 'דרבי של שוערים' וכתבו שהליגה ללא אף גברת. ומצד שני, כמה באמת עבדו קשה שני השוערים אתמול? קורטואה לפחות שמר על שער נקי בדרבי, וריאל לא עשתה זאת בברנבאו מאז 2012/13, הבעייה הייתה שצריך ללכת אחורה זמן רב כל-כך כדי להיזכר בניצחון האחרון בדרבי בבית. ריאל 'השוותה' שיא שלילי שהיה לה בברנבאו - 6 משחקים ללא ניצחון(נגד ולנסיה מ-1942 ו-1948), גם במשחקי הדרבי. לא משנה עד כמה ראמוס יגיד - "ברור לנו כמה המשחק הזה חשוב ורצינו לנצל את איבודי הנקודות של בארסה אבל לא הצלחנו לנצח. לדעתי היינו עדיפים והחמצנו הזדמנויות", או המאמן לופטגי יגיד שחשוב לייצר מצבים ושהגולים יגיעו - זה ממש לא מספיק.

שאלתם את עצמכם למה ריאל מדריד לא זוכה באליפויות? הנה התשובה:: יש נתון אחד חזק שאי-אפשר להתעלם ממנו: המאזן של ריאל מדריד בברנבאו  מעונת הדסימה נגד בארסה ואתלטיקו: ניצחון אחד בלבד(3:1 על בארסה ב-2014/15), 3 תוצאות תיקו(שלושתן נגד אתלטיקו בשלוש העונות האחרונות) ו-7 הפסדים. כמובן שמדובר על הליגה. זה פשוט נתון איום ונורא ואני בטוח שלא חשוב איזו קבוצת צמרת נבדוק באירופה נגד הקבוצות החזקות של הליגה, אפילו מנצ’סטר יונייטד ששרויה בעונות קשות, אפילו אינטר - הרקורד שלהן יהיה טוב יותר. ועוד: לראשונה מאז ספטמבר 2011, דווקא בעונת האליפות המטורפת עם מוריניו - ריאל לא כובשת בשני משחקי ליגה ברציפות(בזמנו: תיקו מאופס עם סנטאנדר והפסד ללבאנטה). גם בשנה שעברה היה לריאל מדריד מס' נקודות זהה, ההבדל היה ביריבה בארסה. ריאל כבשה רק שער ליגה אחד בשלושת המשחקים האחרונים ורק שניים בארבעה האחרונים.

ננסה לציין גם שני דברים טובים: ויניסיוס הוא השחקן היחיד שנולד בשנת 2000 ושיחק בקבוצה הבוגרת של ריאל מדריד. “עשיתי הסטוריה בריאל מדריד וכבר בגיל 18 שיחקתי בקבוצה הבוגרת. אני מאוד שמח ונרגש ולא אשכח את זה לעולם. תודה לאוהדים על התמיכה”, אמר[אפרופו ויניסיוס, בתקשורת ביקרו את המאמן על השילוב הלא נכון שלו. 'לופטגי לא עושה את הדברים נכון ולא מתאים אותו לקבוצה', נכתב בטור של הוגו קרסו. מרקו אסנסיו רשם את משחקו המאה במדי ריאל מדריד והיה יכול לצאת ענק ולקנות את עולמו אבל הוא החמיץ מול השוער אחרי המסירה הנפלאה של טוני קרוס. העונה יש לו רק שער אחד בלבד. בסה"כ במאה ההופעות שלו בלבן, 62 מהן בליגה, הוא כבש 22 שערים.

דני סבאיוס היה זה שנבחר להחליף את גארת' בייל. והוא לחלוטין דחף קדימה והביא לשינוי במשחק של ריאל מדריד. 'הרכש הטוב ביותר העונה', כתבו עליו במארקה, וכמובן שהוא היה כאן גם בעונה שעברה אבל רק כעת הוא מקבל את האשראי. הקפטן ראמוס החמיא לו - "דני עלה במחצית עם הרבה תשוקה ורצון ועזר לנו מאוד וזה מה שמצפים מהמחליפים. הוא הרוויח את הקרדיט ביושר". סבאיוס עצמו אמר - "זה היה המשחק הטוב ביותר שלי בריאל מדריד, הרגשתי טוב מאוד. אני מקווה שתהיה המשכיות ובפעם הבאה ננצח". הוא נגע בכדור 57 פעמים ומסר רק פעם אחת שלא לכתובת.

עוד שחקן שבלט הוא דני קרבחאל שניסה לכבוש במחצית השנייה. הוא אמנם לא הצליח אבל היה טוב הגנתית והתקפית וזכה לציונים גבוהים יחסית גם במארקה וגם ב-AS. קרבחאל היה אגרסיבי גם בעמדת הראיונות - "בשבילם תיקו זה זהב, כל אחד משחק כפי שהוא רואה לנכון. כאשר קבוצה מהדקה הראשונה מבזבזת זמן ומרוצה מתיקו, קשה לנצח. הם יודעים להגן". קרבחאל אומר - "נכנסתי לחדר ההלבשה מבואס אבל ידעתי שהשקענו הרבה". על המאזן הדל נגד אתלטיקו אמר - "אני חותם בכל שנה לא לנצח אותם בברנבאו אבל לשמור על התארים ששייכים לנו".