הדרבי של קורטואה, וגם: אלה ששיחקו בדרבי במדי שתי הקבוצות


כתב: צוות האתר | תאריך: 28/09/2018

 

הדרבי של מדריד תמיד מרגש אבל שחקן אחד שיהיה במוקד העניינים מחר הוא טיבו קורטואה. זה יהיה הדרבי הראשון שלו כשוער ריאל מדריד נגד אתלטיקו מדריד. קורטואה רשם עד עכשיו תשעה דרבים במדי אתלטיקו: הוא ניצח בשניים, בעיקר גמר גביע המלך ב-2012/13, אז אתלטיקו פיגרה בברנבאו אבל הפכה ל-2:1 וקורטואה באחד ממשחקיו הגדולים בקריירה - הדף הכל, וכן בברנבאו ב-2013/14(1:0) במשחק בו תיסכל את מוראטה, כריסטיאנו ושות'. מנגד, הוא הפסידה בעוד שישה ולעולם יזכור את הנגיחה של ראמוס בגמר ליגת האלופות. במשחק הזה הוא ספג רביעייה, והיו גם שתי הופעות בגביע באותה עונה בהן קורטואה הוציא חמישה כדורים מהרשת בסה"כ.

קורטואה יהיה כמובן אחד משחקני המפתח בדרבי בשבת. הוא עדיין לא מתואם במאת האחוזים עם שחקני ההגנה אבל כמובן שהשער השלישי בפיחואן רשום על שמו של סרחיו ראמוס. קורטואה היה גם מהבודדים שהתראיין בפתיחות ובכנות בסיום המשחק אחרי השלישייה שספג - אבל מנגד הוא הדף ארבעה מצבים ומנע תבוסה גדולה יותר - "זה היה משחק רע מאוד שלנו, אנחנו חייבים להיות יותר אינטנסיביים ואגרסיביים. זו הופעה שלא יכולה לחזור על עצמו. ניסינו אבל לא מספיק. אנחנו נראה שוב ושוב את הוידאו, שעות נוספות, כדי לדעת לתקן". קורטואה הוסיף - "אנחנו נעבוד קשה כדי להשתפר ובדרבי זה חייב להיות אחרת. יום שבת זה משחק גדול, דרבי גדול, ערב גדול ואנחנו רוצים לנצח לעיני הקהל שלנו".

לשוער יהיה אתגר. ריאל לא שמרה על שער נקי בדרבי בליגה מאז הניצחון האחרון שלה בברנבאו על אתלטיקו, קרי בדצמבר 2012, אז איקר לא ספג וריאל מדריד ניצחה 2:0. עד עכשיו הוא ספג ארבעה שערים בשלושה משחקים - שמר על שער נקי במהלך ה-1:0 על אספניול במשחק בו לא הייתה לו יותר מדי עבודה, ספג בפנדל נגד לגאנס וכאמור את המשחק בפיחואן הוא ירצה לשכוח. קורטואה מצטרף לרשימה מכובדת של 18 שחקנים ששיחקו בדרבי במדי שתי הקבוצות.

השחקן האחרון ששיחק בדרבי במדי שתי הקבוצות הוא חוסה אנטוניו רייס. הוא ממש לא היה שחקן הרכב בריאל של קאפלו ב-2006/07 אבל איכשהו בשני הדרבים שהסתיימו בתיקו - הוא כן פתח בהרכב. מייד אחר-כך הוא עבר לאתלטיקו מדריד שם רשם שבעה משחקי דרבי כולל גול נהדר במסובבת ב-2009/10 בברנבאו, אבל הפסיד בכולם. לפניו עשה זאת סנטיאגו סולארי עם שלושה משחקי דרבי במדי אתלטיקו והוא ניצח בשניים! ובהמשך שיחק בארבעה במדי ריאל מדריד וכבש שער אחד ב-2003/04 בויסנטה קאלדרון.  לאזקאנו שיחק בריאל מדריד שבע עונות 1928-1935, ואחר-כך שנה אחת באתלטיקו, אבל כמובן שהזכורים ביותר הם ברנד שוסטר עם שלושה דרבים במדי ריאל ובעיקר 4 נצ' ב-5 משח' במדי אתלטיקו. הוגו סאנצ'ז שיחק כמות זהה של דרבים בשתי הקבוצות, כבש בלי סוף וניצח בעשרה משחקים.